Salonda omuz çalışamıyorum.. Dik sehpa yok ne yapmalıyım..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kalamir tarafından 30 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ben spor salonunda omuz press gibi hareketler yapamıyorum sırtımı yaslamadıgımdan dolayı.. bi tane makine var indir kaldır yapıyorsun ama sadece onla bitmiyorkii.. dik sehpa olmadan sırtımı yaslamadan sakatlanırsın dediler bana ve dengeli olmuyor ne yapmalıyım.. nasıl omuz çalışabilirim..

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    eğer barla pressten bahsediyorsanız sadece yaslanacak yer değil barı bırakacak bir eşşekte lazım olacaktır..
    ama dumbell press için bir preacher sehpası bulup ters oturursanız ve kol dayama yerine sırtınız dayarsanız olabilir..

3. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    dumbell lateral raise ve dumbell front raise yapabilirsin. veya front raise'i dumbellsız , bara koyduğun ağırlığın 3 tane tutma yeri varsa iki tane yanyana olan taraftan tut (bir tutma yeri yukarıda üçgen gibi) , dirseklerini hafif kır , yukarı doğru kaldır (aynadan baktığında dirsekler göz hizasında olmalı) :) anlatabildiysem ne mutlu bana :D

4. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    diez dumbell la yapıyorum yardmın için teşekkürler.. + olarak barla da yapmayı düşünüyorum fakat fazla mı gelir diye tereddütte bulundum..

5. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ayna karsisinda calisirsaniz sirtinizin pozisyonunu kontrol edebilirsiniz. Aynalari sadece insanlar kan pompalanmis kaslarina bakip kendilerinden gecsin diye koymuyorlar spor salonlarina. Asil amac hareketin formunu en dogru sekilde yapip yapmadiginiz kontrol etmek. Ayrica sirtinizi duvara dayayarak dumbellerla calisabilirsiniz. Bir alternatif de ayaklarin birini digerinden bir ayak boyu kadar geriye atip sirta yuku dengeli bindirmektir. Bu sekilde hareketinizi daha stabil bir sekilde calisabilirsiniz.

6. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    konuyla tam ilgili degil ama bende birsey sorucam yeri gelmisken evde bench press yapmak icin bi tane sehpa buldum sehpanın genisligi falan uygun ama barı koyma yeri yok haliyle bu sorunu nasıl aşarım sizce şartmı bar koyma yeri birde genişliği uygun ama kollar dik olduktan sonra biraz daha asagi inebiliyo sonra kolum sehpaya degiyo cunku bu yeterlimi

Sayfayı Paylaş