salonda hareketleri yaparken sıkılıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ec0 tarafından 23 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    spora ilk 5 ay gittiğimde çok güzeldi ama bi süre sonra sıkılmaya başladım 2 hareket yapıp bırakasım geliyor sarmıyo yani kısacası kendimi hiç yormamaya başladım normal ağırlıklarla canım sıkılınca bırakıyorum bunun çözümü nedir ?

2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bu spora -gönülden- bağlı olmaman olabilir mi?

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bu spor sabır işidir.sanırım istediğin gelişimi kaydedemedin buda sende bi isteksizlik yarattı. Azım ve sabırla ben bu işi yaparım diyorsan devam et bence ama isteksizce yapılan bir idman ne kadar yararlı olur bilemem.

4. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    Bİr süre ara ver ya iştahla geri dönersin ya da komple bırakırsın... Bu sporda kısa süreli bir çalışma ile çok büyük mucizelerin olmasını beklemek yanlış olur.. :)

5. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    hep aynı birbirine benzer antrenmanlar yaparsan bıkarsın.
    çalışmalarda degişiklikler yap makinelerde çalış sonra serbest agırlıga geç bi programa fazla bagımlı kalma...

pastnova bunu beğendi.
  6. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    evet aynı hareketleri aynı ağırlıklarla yapmakta sıkar ama yeni hareketler yapınca daha çok zevk alırsınız.

pastnova bunu beğendi.
  7. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    Partner Partner Partner Bence Çözüm Burda

Yanında Seni Gaza Getirecek Ateşliyecek Bir Partner Olması lazım

sana yardımcı olacak agırlıklarda hareketlerde muhabbetıyle destek olacak birisi :)

pastnova bunu beğendi.
  8. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    en iyi supplement kombinasyonu almama rağmen istediğim gelişimi alamadım yeniden başlıcam bu pazartesi yeni bir supplement kombinasyonu yapmak istiyorum bcaa filan diyorlar bunu bana açıklayıp yardım edicek varmı bide hangi markaları almam lazım ?

9. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmen iyi değilse,supplementle kas yapamazsın

10. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    sert müziklerle gir antrenmana ya da movivayson klipleri gerçekten çok faydası oluyoor. bir link vereyim bu video benim çok hoşuma gitti harbiden gaza getiriyor farklı videolarda var bence çok işine yarar

https://www.youtube.com/watch?v=y5CRl6W6aJ8

saygılar ...

11. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    sebebi bu olabilir partnerle alakalı deil partnerlede çalışıyorum ama partnerle olmuyo tek çalışmak daha iyi salonda satışı yasaklanan nitrofull ürünlerini kulanıyordum etkisini ve verdiği enerjiyi hissediyorum ama zararlı oldugunu duyunca bıraktım weider markadan kombinasyon yaptım + beslenmeme dahada önem verdim et ürünlerini biraz daha fazla yemek gibi yumurta vb. ama gelişim 0 ölçüler sabit universal dan da yaptım gene fayda yok gelişim yine yok bundan sonra zaten istek kalmadı antrenmanı yarım bırakıp kafama göre gitmeler canım isteyince gelme falan filan bırakınca kilo verdim ve stres yapıyorum kafamda ve 34 cm önkol 31 cm filan düştü göğüste filan gözle görülür kayıpları farkettim ne yapmam gerekir sizce

12. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Sevdiğin müzikleri dinleyebilirsin illa gaza getirici olması gerekmiyor. Antreman çeşitliliği de önemli tabiki. Arada gidip aynaya vs bakıp eksik yerlerini görmekte de fayda var.

13. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    1-Sevdiğin müzikleri dinleyebilirsin, yanına bir iPod al dinleyerek yap sporunu.
    2-Yanına sohbeti iyi birini getir, hem yarışarak yaparsınız hem de sıkılmadan antreman yaparsınız.
    3-Kız arkadaşını getir iyi gaza getirir kesinlikle ama o sıkılabilir.
    4-Bu spordan keyif almaman garip aslında çok keyifli bir spor bu. Bir süre bırak tekrar başla. Ben öyle yaptım. Çok istekliyim bu hafta çalışmam için.

14. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    başta çok keyifliydi ama 5 ay sonra yapma isteğim kalmadı istekliyim ama yapasım gelmiyo spora bişey demiyorum çok güzel bir spor yapmak istiyorum ama sıkılıyorum çok 10-15 dk antrenman yapıp gidiyom yormadan

15. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Zaten antrenmanlar yaklaşık 30dk falan sürmez mi cardio hariç. Ben öyle yapıyorum yanlış mı yağıyorum, yanlışsa söyleyin?

16. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    1 dk ara verirsen her set fazla süre veya 45 saniye verebilirsin

17. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Ben her set arasında 10 saniye ara veriyorum yoksa kasım büyümüyor az kiloyla çalıştığım için. Doğru mu yapıyorum sizce ve omuz hareketlerine bir yenisini ekledim çok zor ama faydası oldu galiba lateral raise gibi. Eğilerek yapılıyor. Öneriyorum.

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu işte tutku çok önemli..yani vg hastası olmadan içinde vg ateşi olmadan bu iş biryere kadar gidiyor..
    eğer biraz o kastan yapıyım biraz şu kasları büyütüyüm tarzında bir düşünceniz varsa moral bozmak istemem ama çok gitmez bu beraberlik..
    vg.ye başlayan çok insan gördüm çevdem sadece tutkuyla bağlı olanlar bu işi kafaya takanlar devam edebildiler..

umarım siz yukarda bahsettiğim tarzda bir insan değilsinizdir ve umarım içinizde vg ateşi vardır..

motivasyonum yok demiş olsaydınız olay daha basitti yani müzik dinleyin, vg.ci videoları izleyin , partner bulun vs derdim ama iş sıkılıyoruma gelince farklı oluyor..

size önerim ağır çalışın, yani hareketlerin tam yapılışlarını öğrenin ve hakkını vererek yapın..eğer hala olmuyorsa yapacak bişi yok , üyeliğinizi dondurun o ateşin yanmasını bekleyin zira istenmeden yapılan vg sakatlıklara kapı açabilir..

başarılar..

JackTyler, xtrafrozen ve wolf13 bunu beğendi.
  19. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle haklısınız. Bir insan bir işi, bir sporu tutkuyla olmasa da en azından severek yapmalı bu işten zevk almalıdır. Ertesi gün çalıştırdığım kasın o güzel acıma duygusunu çok seviyorum mesela ben o yüzden sızlayana kadar çalışıyorum. Bu sporcu motivasyonudur eğer sizde bu yoksa biraz dinlendirin vücudunuzu tekrar başlarsınız sorun yok yani.

20. silverstar

silverstar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    Ben de yeni başladım ama öyle belirgin bir sonuç almak için 5 ay kısa değil mi? Sanki istediğin sonucu alamadığın için moralin bozuk gibi hissettim.

Sayfayı Paylaş