Salona yeni yazıldım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve avast tarafından 1 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. avast

avast Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam şimdi ben ankarada xfite yazıldım dun ilk idmanıma gittim hiç bir yerim tutmuyo suanda :D programı bugun hazırlayacaklar bana ama sormak istedigim benim yasım 18 boyum 172 kilom 70 göbegim var bu gobegi nasıl erite bilirim 1 haftadır dikkaet ediyorum ekmek gunde 2 dilimden fazla tuketmiyorum sekerli hiç bi icecek yiyecek tuketmiyorum salondaki antremanlardısında gunde 75 mekik cekiyorum 25 tekrar 3 set halindeevimde kosu bandı falanda var nasıl eritebilirim yardımcı olurmusunuz

2. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    yağ yakımı kardioyla olur.interval koşu yapabilirsin salonda.sırf ekmeğe değil de başka şeylere de dikkat et protein ağırlıklı beslen karbonhidratı azalt.akşam atıştırmalıklarını kes.

3. avast

avast Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bugun bir haslanmis yumurta 2 dilim kepek ekmek 5 yesil zeytin 1 bardakta yagsiz sut ictim iyimi bu daha fazlami dikkat edeyim

4. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    bu şekilde olmaz sen hiç bi şey yememişsin ki.vücuda yetcek kadar proteini eksik etmemen lazım.forumda yeni başlayanlar bölümü var ordan bilgi edinebilirsin

5. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Yalnızca ilk öğün değil bütün öğünlere bakarak tavsiyede bulunabiliriz. Eğer bütün günlük öğünün o ise acilen radikal değişliklere başvurman lazım :). Çünkü bütün bir günü o beslenmeyle geçirmek -hele ki spor yapan biri için- ne yeterli karboyu ne de proteini karşılar.

6. avast

avast Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hayirhocam bu kahvallti :D aynisini ogle yemeginde yiyorum tekrar aksam ekmeksiz 2 tabak yemek (corba falan) yatana kadar meyve yatmadan bir bardak yagsiz sut buna ek olarK gunde 100 gr badem ve bi powerraid normalmi bu neleri duzelteyim

7. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Her gün karın çalışma haftanın 2-3 günü antrenman sonunda sağlam bi karın antrenman programın olsun onun dışında akşam 8 den sonra karbonhidrat alma gün içinde aldığın protein şimdilik vücut ağırlığının 1-1.5 katı olsun ilerleyen haftalarda arttırırsın.

8. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Tamam o zaman çok ince düşünmeden kabaca karbo ve protein hesabı yapalım. Günlük aldığın hayvansal protein 2 haşlanmış yumurta ve 3 bardak yağsız süt. Buradan gelecek protein sana spor yapmayan birisi olsaydın bile yetmeyecekti (en iyi ihtimalle 40-45 gr arası protein gelir oradan). Onun için protein alımını arttırmalısın. Yağ yakmak istiyorsan karboyu arttırmana gerek yok. Gerekli vitamin ve mineralleri de alman lazım bunu da makro kaynaklarını çeşitlendirerek yapabilirsin yani sözün özü hergün aynı şeyi yeme. Mümkünse tavuk, balık, kırmızı et gibi kaynaklardan da protein almaya çalış ve aynısını karbonhidrat için de yap (karboyu sadece ekmek ve meyveden alma; yulaf ezmesi, pirinç, makarna vb. sağlıklı karbo kaynaklarına yönel).

9. avast

avast Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Makarna falan yerim aslinda aeverim ama :D kilo alirim diye yemiyodum :D birde proteini nasil almali yani salonda protein tozu falanda saliyo myfusion mu ne yaziyodu nasi yapayim

10. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Beslenmen iyi olmazsa ek besinler (supplementler) fayda vermez. Yani proteini etten sütten peynirden alıcan. Doğal beslenmenin yerini başka bir şey tutmaz.

11. avast

avast Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hazir bir program varsa ona uyayim ben ya :D ama hergunde eve et alamam malum ogrenciyim :D

12. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Burada kimse baştan program yazmıyo dostum forum kurallarında da bunu okuyabilirsin. Ama sana tavsiyem, günlük yemeğe verebileceğin parayı az çok hesapla ve ona göre ucuz protein kaynaklarını sömür :D (yağsız tuzsuz çökelek, lor peyniri, yumurta gibi). Eti de ona göre ayarla. 70 kiloysan sana günlük 90-100 gr protein lazım olur bunu almaya çalış.
    Bi de bu işin püf noktası araştırmaktır sorgulamaktır. Hangi besin neyi ne kadar içeriyor bunları araştır. Kolay gele...

avast bunu beğendi.
  13. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :
    En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

BodyForumTR Kullanım Kılavuzu - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş