Salona yeni yazıldım , kilo verme ile ilgili yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Biopsi tarafından 24 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Biopsi

Biopsi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,
    1 Temmuz itibariyle kilo vermek amacıyla spor salonuna yazıldım.1989 doğumlu 190 boyundayım.
    1 Temmuz tarihinde salonda yapılan ölçümlere göre 107.5 kg ve 114 cm bel ölçtüler fakat bugün itibariyle 100.5 kg olarak görünüyorum , aynı zamanda sıkı bir diyet ve ağır bir program uyguluyorum bu kadar kısa bir zamanda bu kiloyu vermiş olmak açıkçası beni endişelendiriyor sizden bu konu hakkında yorum bekliyorum ,
    Programıma gelince

Koşu bandıyla başlıyorum 3dk (4hızla) yürüyüş + 5dk (8hızla) koşu
    bunları 2 tur şekline yapıyorum
    ardından bisiklet , twist , sopa hareketleri , mekik aleti , karın ve mide haretleri (aletli)
    toplam 2-2,5 saat sürüyor
    Konunun başında belirttiğim gibi 114 bel ve göbek gitmiyormuş gibi geliyor
    Bunun için hangi hareketlere ağırlık vermeliyim bölgesel kilo veriyim

Son olarakta koşu bandında belirttiğim sürelerde çalıştığım zaman aşırı derecede terliyorum , bu kaybettiğim suyla daha ilerde sağlık sorunları yaşarmıyım ...

Cevaplarınızı bekliyorum... teşekkürler

2. korsan01

korsan01 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bölgesel kilo verilmiyor bildiğim kadarıyla ve spor esnasında kaybettiğin suyu yerine koyman lazım

3. calebkan

calebkan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öğrendiğim tek gerçek var ise o da bölgesel zayıflamanın olmadığıdır:)yani hocam sadece ne beli eritebiliyorsun ya da başka yerini..genel olarak incelip genel olarak kalınlasıyorsun..

kısaca genel olarak kilo kaybettıgın ıcın bunun bel bölgesine yansıması cok düşük olabılıyor..söylediğine göre 7 kilo da zayıflamıssın fakat bu zayıflama da cok geldı aslında bana..25 günde 7 kilo verilmez verilsede sağlık acısından problem yaratabılır..veya verdiğin bu kilo vucuttaki su kütlesinden eksildi yani ham yağ gitmedi..bu konuda diet programlarına cok iş düşüyor..az yemek çözüm olmuyor aksine 3 saatte bir az yemek daha iyi verim sağlıyor..bunu gözden geçirmen gerek gibi..çünkü 25 güne 7 kilo çok..

ve kilo verdikçe bel de incelecek merak etme..o sorun değil fakat 25 günde 7 kilo vermiş olman biraz sorun gibi geldı bana

4. Biopsi

Biopsi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplarınız için çok teşekkürler ... spor salonundaki hocalara sorduğumda anormal bir durum yoktur diyorlar genelde ilk başladıktan ay sonnuna kadar vücut su atarmış açıkçası bana biraz saçma geldi 7 kg lık bideonmu varmış diye düşünüyorum :) bel ölçüsünüde 114 demiştim dün itibariyle 106 çıktı beldede bir incelme söz konusu yani , herhangi bir diyetisyene vs testi yaptırmada fayda varmıdır ?

Sayfayı Paylaş