Salona Hazırlık İçin

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve seyhane tarafından 26 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba,

Yaklaşık 1 yıldır ara vererek bu sporla uğraşıyorum. İlk önce kilo vermek için başlamıştım daha sonra vg olarak devam ettim. 2 aylık bir salon deneyimimde oldu. Sonra işlerimden dolayı düzensiz olarak devam etmeye çalıştım spora.
    Yaklaşık 2-2.5 ay sonra salona tekrar başlayacağım. Şimdi evde dumbel 24 kiloluk dambıl setim var. 1 aydır felan bunlarla çalışıyorum. Fakat çalıştığım yer son derece karanlık küçük ve boğucu bir ortam. Ayrıca bench sorunum vsde var. Bu yüzden randımanlı olarak çalışamıyorum ve hiç spor yapmak gelmiyor bile içimden. Ayrıca sanki hareketi nizami yapamıyormuşum gibi hissediyorum. Başka arkadaşlarımda antreman yaparken izledi, nizami yapıyorsun dediler fakat içimden bir türlü atamadım bu hissi. Bu yüzden serbest ağırlıkları bir süre bırakmayı düşünüyorum. 6 haftada 100 şınav programını uygulamaya karar verdim. Bu programı uygulama amacım salona kuvvetli bir şekilde başlamak tabi yine hafif bir hacimlenme yada şekillenme olursada iyi olur. Fakat asıl amacım salona sağlam bir şekilde başlamak olacak. Boyum 1.80-1.83 arası. Tam ölçü almadım. Hepsinde farklı çıkıyor. Kilom 73-74 arası. Size sorum şu: acaba bu program kuvvetlenmem için işe yarar mı ? Salona iyi bir başlangıç için ideal olur mu ?

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba hayırlı ramazanlar öncelikle..

yaşım 15. bende nisan ayında 2 ay evde çalıştım(düzensiz) sonra haziranda salona başladım ve cardio+mekik çalıştım karın için..

Bencede serbest ağırlıkları kendi bildiğimiz gibi çalışmak doğru değil..

Şuan ramazan dolayısıyla salona arada imkan bulunca gidiyorum..gidemeyınce evde

kardio+mekik+şınav+barfiks çalışıyorum çok faydası oluyor..Özellikle şınav göğüslerime şekil veriyor..

Kesinlikle öneriyorum .. bunun yanına mekik ve barfikste eklenebilirse çok iyi oluyor..

programım şöyle

60 mekik
    30 şınav
    10 barfiks

seyhane bunu beğendi.
  3. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Teşekkürler, bende o zaman kısa zaman içinde bir barfiks demiri alıp bu 2 aylık süreci değerlendireyim. Zaten amacım da kuvvetlenmek olacak.

Sayfayı Paylaş