Salon için karşı bir aile.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ex_Justin tarafından 28 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ex_Justin

Ex_Justin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa/İnegöl
    Merhaba arkadaşlar benim yaşım 14, 12 yaşından beri dumbbell almak ve vucüt yapmak istiyordum anca 13 yaşında aldırdılar onuda şimdide body salonuna yazılmak istiyorum karşı çıkıyorlar acaba kendim gitsem kursa kayıt olmak için alırlarmı yada aileyi nasıl ikna edebilirim.. ? duh kafa_ dumbelllls

2. *BaRMaN*

*BaRMaN* Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    madem fikir almak için soruyorsun. bence bu yaşta başlama, ha başlayan çok ki sitedede senin yaş grubun için çalışmalar mevcut ama body sporuna yönelmek için yaşın erken bence. bu arada fiziki durumunu yazarsan sana bodye başlamadan önce başka öncelik tanımanı söyliyebileceğim spor branşları isimleri verelim. mesela şuanki aklım olsa o yaşlarda voleybol,hentbol,yüzme (futbol önermiyorum :) ) ve tabiki cimnastik sporlarına yönelirim (cimnastik için geç kalmış sayılabilir yaşın).

3. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Body salonun'da sormazlar ailenin iznini orası okul mu,rapor mu alıyorsun.İsteklerini erteleme paran varsa yazıl.Sonra büyünce çok pişman oluyorsun ya da çok açlık çekiyorsun yapamadıkların için.Yap bence sonuçta yaptığın zararlı bir şey değil ki.Hem bu yaşlarda kendine güveni insanın az olur git kendine güvenin de artar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:35 ----------

İlk giderken ailene söyleme sonra öğrenirlerse biraz kızacaklardır ama onlar da kabul edecektir.Biraz ağla sızla bunu da ben mi öğreteyim sana:) ok tabi öğrenip te bırakmazlarsa yapmana thums:

Ex_Justin bunu beğendi.
  4. Ex_Justin

Ex_Justin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa/İnegöl
    Bana yaşın küçük falan diye almamazlık yapmazlar dimi weightlifter ??

( Barman yorumun için teşekkür ederim Boy 1.50-65 arası kilo 53 fakat yüzme olabilir fakat ücreti yüksek burda voleybol falan ben istemiyorum :S . )

5. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Yok ne alakası var olur mu öyle şey aksine belki de seni yetiştirip yıllar sonra bak işte bu çocuk bize 13 14 yaşlarındayken geldi ben bu hale soktum derler popüler olursun daha iyi seve seve kabul ederler.Çünkü benim çalıştığım salonda 12 yaşında 3 4 tane çocuk var.13,14,15 yaşları daha çok gelmeye başladı.Bir sorun olmaz sanmıyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:30 ----------

Yalnız orda seni ilk kandırmaya çalışırlarsa arkadaşların ya da hocan belki olabilir ya protein tozu alman için kesinlikle bu yaşlarda alma.Gerek yok.Çünkü vaktin bol zamanın çok.Yavaş yavaş kendini geliştir.Hızlı gelişme yapmak için takviye alma.

Ex_Justin bunu beğendi.
  6. Ex_Justin

Ex_Justin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa/İnegöl
    Hmm anladım yarın ilk işim bi body salonuna gidip konuşmak olucak çok teşekkür ederim.

7. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim.Başarılar.

8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    meraktan soruyorum, o kadar kolay mı bu işler?
    ben şahsen 14 yaşında ve yalnız salonuma gelen birinden velisini çağırmasını isterim.
    orda yapacağı herhangi bir ters harekette kesinlikle sorumluk almam.
    14 yaşındasın şimdi kalbin deli gibi kan pompalıyor, testo vücudunu sarmış, bluğ çağındasın, her an herşey olabilir... herşeyin başında 18 yaşından küçüksün.

Bodysoft bunu beğendi.
  9. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam haklısın ama salonun sahibi herşeyden meshuldür sadece çocuklara değil herkese geçerli.Hem orda başına sadece çocukların bir şey gelmiyor yetişkin insanların da geliyor.Ne kadar yaşın varsa o kadar tecrübeli kaldırırsın diye bir kural yok.Ne kadar iyi öğrenirsen o kadar bilinçli ve doğru kaldırıp ağırlıkları sakatlıklara davaetiye çıkarmazsın ki.Bu yaştaki çocukların anlama kabiliyeti daha iyidir çabuk kavrarlar.Ayrıca enerjisini bu sporda harcasın ki bu yaşlar ergenlik yaşlarında daha doğru olur enerjisini buraya harcayıp başını belaya sokmaması için.Ayrıca kendine güveni gelmesi açısından da iyidir.Bu yaşlarda 14-16 ne kadar çok intihara meyilli insanlar var biliyormusun,Kafasının meşgul olması iyi olur onun açısından da hem ergenlik çağı insanın çirkin olduğu bir çağ vücut unun güzel olması onu en azından mutlu edecektir.Ayrıca herkesin başına bir şey gelebilir spor salonunda benim bildiğim saygılı bir çocuksa aksine başına bela değil,yetişkin insanların sıcak samimi bakışlarından başka bir zarar gelmez.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:45 ----------

Ayrıca bu yaşlarda insanın hevesini kırmak iyi değildir.Sonraki zamanlarda kötü sonuçlar doğurabilir.Her şey tadında ve zamanında istediğin zaman bu tabi güzeldir.Ben mesela hep bilgisayarım olsun istemiştim dayımın oğluna alındı teyzemin oğluna alındı amcamın oğluna alındı bana alınmadı parasızlıktan değil çünkü ben ucuz bir şey istiyordum yeter ki olsun diye ve onların varken benim olmadığı için çok üzülmüştüm en son 21 yaşına geldim ki bilgisayardan bezdiğim çağlar o zaman alındı ve bilgisayarın suratına bile bakmadım öyle arada bir takıldım bezgindim şimdi benim için bir anlamı yoktu.Şu an 22 yaşındayım bilgisayarım var ama hala çocukken bilgisayar alınmadığı için içimde bir boşluk bir açlık var o zamandan kalan.Onun için insanların şevklerini kırmak yerine teşvik edelim arkadaşlar.

10. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam haklısın dostum çok hak veriyorum sana canın istiyor olabilir ama ailenin sözünü dinlemelisin. Belki sınıfındaki diğer çocukları dövmek için daha güçlü olmak için yapıyorsun, belki egonu tatmin etmek için,belki kızlara 6 packlerini göstermek için,belki de sadece sevdiğin için ama ailen bunları zaten düşünmez. Bu iş sağlıklı değil. Bu yaşta böyle dumbell işiyle uğraşılmaz. Ama al eline 2-3 kg lık dumbell omuz,biceps çalış.Mekik çek,şınav çek,bafiks çek zaten fit olursun ama bu aykırılık neden?Ailen kötülüğünü düşünecek değil ya, gizlice gitmek nasıl bir şeydir anlamıyorum... Çok pişman olursun...

Ex_Justin ve Bodysoft bunu beğendi.
  11. Ex_Justin

Ex_Justin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa/İnegöl
    Dediklerinizi kesinlikle dikkate alıcam ve gitmicem teşekkür ediyorum.

12. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    :) Çok mutlu oldum... Sana istiyorsan (mesaj atarsan) şınav,mekik,barfiks ve dediğim gibi hafif kilolarla omuz ve biceps programı gönderebilirim.

Sayfayı Paylaş