Salon hocasıyla tartıştım, böyle hocalar yüzünden şevkim kırıldı.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Razermamba tarafından 14 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Razermamba

Razermamba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler dilerim.

17 yaşında başladım spora, şuan 21 yaşındayım.

ilk salonum, mahalle salonuydu ama hocası çok çok iyi bir ınsandı, cok ılgılenırdı her ay benı soyundurup ölcerdı göz atardı nerelerım az gelişmiş nerelerım iyi veya kötü soylerdı bana kendımı güvende hıssederdım hevesım olurdu spora.

o salonda 30 - 35 kg verdim, bambaşka bır ınsan olmuştum, daha sonra kas yaptım kendıme ınanmıyordum.

Lise bitince, çalışmaya başladım, o salona artık gidemiyordum çalıştığım ıcın. İş yerıme yakın bır salon buldum, lüks ve pahalıydı İş'e 5 dk mesafedeydi, salona girince o eski salona göre dağlar kadar fark vardı tabii.

Herşey gorundugu gıbı degılmış, Kasım ayında yazıldım salona duzenlı devam edıyorum halende gıdıyorum 1 sene peşin odedıgım ıcın.

Hoca ılgısız, ne benı soyundurup olcu aldı ne başka bırsey, bılgısayardan program çıkarıp elıme verıyordu, yag- kas olcme makınesıyle olçumu alıyordu, ben eskı usulü daha fazla sevıyorum, mezureyle olcu almayı. neyse burası sosyerte yerı herhalde bırsey demedım.

Programları bılgısayardan gelısı güzel çıkarıp vermesı içten içe benı düşündürüyordu,eskı salonumda hocam benım vücuduma bakıp ona gore program yazardı, bu hoca bana bakmadan hazır programları çıkarıp bana verıyordu.

Nıhayetınde onca ay gıtmeem rağmen 1-2 ay gıtmıs bırı gıbı gelıstı vücudum. yemem beslenmem cok ıyı cıdden ıyı arkadaşlar,suplementte kullanıyorum.

Bugun yenı program yazma vaktıydı, bana yazdığı programları begenmedıgım ıcın su su hareketı ekleyelim , su kadar tekrar yapalım setı su kadar yapsak daha ıyı olur hacım ıcın dıye kendı fıkrımı soyledım, bana oyle bır tepkı gosterdı kı resmen yıkıldım.

Bunu sana yazıcam ama bırdaha sana hcıbırsey yazmayacağım, ınternetten yada başkasından ogrenıp yaparsın dedı bana, aslında benım sana program yazmam gerekmiyor dedı, başkaları 1 programla 1 sene calıstıyorum dedı bana, bende 1 sene aynı hareketı yapmak vücudu alıştırmaz mı _ tepkı vermez kı vücut dedım alttan alarak, her duyduğuna ınanma dedı, neyse ben bırsey demedım.

Bu hoca bana daha sonra ben ozel ders verıyorum dedı, yanı parayı veren dudugu çalışıyor anlayacağınız, benım bundan haberım yok salona o kadar para verdım ustune ustun hocayada extra para vermem gerekıyormus kı benımle ılgılensın, bunu sımdı ogrendım ve ıgrendım resmen spordan soğudum.

Bu kadar kısa surmedı tartışma, gercı tatısma denmez cunku ben fazla bısı soylemedım, alttan aldım şaşkınlık ıcındeydım, hocaya soyledım vücuduma bakıp program çıkarsanız, bana dedı t-shıort'un uzerınden anlaşılıyor bakmam gerekmiyor dedı, varmı böyle saçmalık ? soyundurmadan elbısenın uzerınden nasıl anlıyor kı kaslarımı ? bol t-shıort gıymısım zaten cok garıp gerçekten.

sonuç olarak ben mecbur, aralığa kadar gıdecegım ama artık bana program yazmayacak, yazmasında zaten bılgısayardan çıkarıp program verıyor ne vücuduma bakıyor ne başka bırseye, ayrıca ben salona ayrı hocaya ayrı para vemrem gerektıgını ogrendım, demekkı bu yüzden benımle ılgılenmıyormus bende dıyorum neden başkalarının yanındna ayrılmıyorda bana hıc bakmıyor dıye.

uzun oldu ama goruslerınızı merak edıyorum, basınıza geldımı hıc böyle bır salon ve hoca ? ne yapmamı onerırsınız okursunuz umarım.

2. FPS-King

FPS-King Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Alacaksın bunları dayak delisi edecrksin o nasıl iş ya hem hocaya hemde salona para verecrksin zaten ayarım bu salon hocası tiplerine . Sikayet et kardeşim paranla rezil olma

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

onur04 ve Razermamba bunu beğendi.
  3. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    kusura bakma ama hata senin dostum hemen hemen 4 senede hiç mi brşey öğrenmedin yada hazır program yazılıyor diye sadece verilenimi uyguladın kendini tanımaya hiç mi çalısmadın birde üstüne gereksiz insanlarla munakasa edip kendi kendini sinir ediosun
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Mayıs 2014 ---
    birde su varki çoğu kimse için senin gelişmen programın vucudun ne hale gelmiş çok umrunda olmaz adamların cebine extradan para girdiği sürece ne yaparsan yap sonuc olarak öğrenmek senin sorumluluğun öğrenemiorsan yine senin sorunun dediğim gibi kusura bakma ama suc senin tamamen sadece verileni yapmak desenki yeni basladım 1 sene olmadı dicem haklısın ama 4 sene hiçte azımsancak bir süre değil ki yeni baslasanda sonuc oalrak ne yaptığını neden yaptığını öğrenmek zorundasın yoksa senden giden para ve zaman olur getirisi yaptığın fedakarlık yanında hiç bişi olmaz

Son düzenleme: 14 Mayıs 2014
    Balboa7, neverbackdown., Bekci ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. Razermamba

Razermamba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum, ben 4 sene yapıyorum ama ara vermek zorunda kalıyordum yaz aylarında, ben cok araştırıp okuyorum, zaten ben bılgısız olsam hocanın programına, su ahreketı koyalım su soyle olsun dıye yorumda blunmazdım, kabyullenır yapardım ben hocaya zaten dedım kı ben set yapmanyı sevmıyorum yoruyor benı onun yerıne set yapıyım agır calısıyım hacım ıcın dedım tersledı benı benım vaktım yok ben program yazmak zorunda degılım dıyor, ozel ders verıyormus ben daha yenı anladım bunu, bende dıyorum nedne benımle ılgılenmıyor hep bazı kısılerın yanında geziyor onların her hareketine yardım edıyor dıye kendı kendıme soruyordum.

Ben tartışmadım o tartıştı tartışmada böyle laf ettı ıste, ben alttan aldım, o bana program yazıyordu ben hep bazı hareketlerı degıstıyordum ıcıme sınmıyordu, bana 2 hareket yazıyor koskocaman sırta 2 hareket olurmu arkadaşlar ben hocaya dedım kı hareket sayılarını artıralım 2 hareket bana az geliyor oyle sey yok bunu yarışmaya gırenlere yazıuyor dıyor, yahu yarışmaya gıren adam steroıd alıyor onlar zaten ne yapsa kas gelıstıyorlar bana cok saçma gelıyot bu hocanın konuştukları, bu spor bılım dalıdır sureklı yenı seyler ogrenıyor ınsan bu hoca bırsey ogrenmıs yenı seylere kulağı tıkalı anlaşılan bence hoca degıl bunna para verıp ozel ders almakta saçmalık ıgrenc bır durum salona para ver hocaya ayrı para rezıllık keşke basta haberım olsaydı.
    Kıme edım dostum, boylelerıne ınat kendı programımı yapıp calısıcam helal etmıyorum verdıgım ucretı, salonda hoca var ama ozel ders verıyormus, vaktı yokmuş bızımle ılgılenmeye vaktın yoksa cık başkası gelsın salona senden hocamı olur bıde sabah gıdıyorum salona 2 3 kışı oluyor resmen rezılllık, ınsan bı soyundurup vucudma bakar nerelerım gelısmıs nerelerım gerı bı yorum yapar bende heveslenıyım, tshıtortun ustunden goruyormus nasıl bı saçmalık bol t shırt gıyorum bıde.

5. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Sen de para iadesi iste,nedeni olarak hocanin ilgisizligi de. Forumda o kadar cok bilgi var ki senin o hocaya ihtiyacin bile yok. Olculerini de evde ailen ile alsan sorun kalmaz.
    Boyle sosyete yerleri gercekten igrenc oluyor,eski saonuna devam et bence. Basarilar.

Razermamba bunu beğendi.
  6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Arastiriyorum diyorsun,bu isten az cok anliyorum beslenmem iyi diyorsun 4 sene arada vermis olsan bilgi birikimin yeterliyse kendin kendi vücuduna göre artik program yapabilmen lazim,sonucta hocan kim olursa olsun sana niye verdigim programi uygulamiyorsun diyemez,bu konuda bilginin yaninda kendi vücudunu taniman ona göre yapacagin hareketleri secmen cok önemli sana en basitinden bir örnek veriyim her gögüs programina bak mutlaka dumbell fly hareketi vardir ama ben yapmiyorum cünki bu hareket bende sakatliga neden oluyor yada her an bir sakatlik cikarabilir bu yüzden programima hic bir zaman almam enn kral hocada gelse bu hareketi bana yaptiramaz.

En iyi hoca insanin kendisini taniyarak bilgi birikimiyle kendi kendisinin hocasi olmasidir.

Balboa7 ve Razermamba bunu beğendi.
  7. Razermamba

Razermamba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Keşke gıdebılseydım, çalıştığım ıcın oraya gıdemıyorum cok uzak kalıyor, bu salon ıs yerının hemen yanında ve sabah İş'e gelirken salona gıdıp oyle geliyorum bu avantajı var ama gel gorki hocası nasıl, ben hocaya su hareketı koysanız ıyı olur dedım su setı azaltın dedım zorlanıyorum bana kufur etmedıgı kaldı resmen, bundan sonra kendım program yapıcam zaten degıstıyordum artık hıc selamda vermem pekde vermıyordum soğuk bırısı.
    Bırıkım var hocam, benım bu sporda en buyuk sorunum, hangı hareketı koyunca hangı hareket yanına konulmaz onu pek bılmıyorum pek kaynakta bulamadım yada gözümden kaçmış, bır antronor tarafından program çıkarmak ınsana daha fazla güven verıyor ıster ıstemez, bende hoca denen adamdan bunu bekledim ama o bızı para olarak gordugunu bugun ogrendım, aslında ben bırkac aydır sıkayetcıydım programdan bugun patlama oldu ama patlayan o oldu bıraz ıyıde oldu gerçek yuzunu gordum, mahalle salonumda aletler eskıydı ucuzdu ama orada yaptığım sporu bu lüks yerde bulamadım hocamda cok ılgılıydı bırsey sorunca analtırdı burada kibirli bır hoca var öğretmekten zıyade ben bılırım sen bılmezsın tavrı var, siz siz olun sosyete salonlarından uzak durun eger başkası yoksa.

benım ılk salon hocam bırıyle sohbet ederken demıstıkı , gerçek sporcular ve spor yapanlar ufak salonlardan çıkıyor ter kokusu ucuz aletler havalandırma kotu oluyor ama spor nedır orada goruyorsun

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Selam verme para ver bak o soguk halinden eser kaliyormu sicacik olur :)

Balboa7, Razermamba ve egemennn bunu beğendi.
  9. Razermamba

Razermamba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Salona ilk yazılnaya geldıgımde, böyle yüz göstermiyorlar, gelın hocalarımız var yardımcı olurlar fılan dıorlar, parayı odedıkten sonra hıcte oyle olmuyor, benım ıcın tecrübe oldu.

10. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Keşke 1 yıllık üye olmadan önce 1 aylık kayıt yaptırasaydınız..

Razermamba bunu beğendi.
  11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    O zaman bir ay yüzüne gülüceklerdi bir ayin sonunda hasiirrt diye bir yillik üye yapip ayni seyleri yasicakti:)

Razermamba bunu beğendi.
  12. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    İstanbul'daysan salonun adını da yaz ki burada gören arkadaşlarda uğramasın. Hatta sosyal medyada hesapların varsa veya sözlüklerde vs. oradan da yaz herkese. Bu tarz durumlarda ya tüketici mahkemesine gidersin paranı geri alırsın ya da oranın reklamını her yerde kötü şekilde yapacaksın ki herkes görsün durumu.

13. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bundan 1-1.5 ay önce başıma gelen olayı anlatayım.
    Her hocaya güven olmaz.Bizim salonada biri gelmeye başladı yeni yok ben personel trainer ım aslında size program yazmak zorunda değilim, siz sadece aletleri kullanmak için para ödüyorsunuz , parayla program yazıyorum aslında falan filan ... belli günler program yazıyormuş.Saat 5 te sonra yazıyormuş sadece , sırf program için off günde salona gittim.Yanına gittim 5 olmadan merhaba dedim bana verdiği cevap '' daha işime başlamadım '' sonra oturdum bekledim geldi. Arkadan 2 abi geldi , bende sorun değil ben beklerim dedim , bana gülerek zaten bekliceksin dedi.Böyle kibirli hareketlere gelemiyorum. Şınav çekicekmişim kardio yapıcakmışım sadece :) hee bende evimle arasında 8km olan salona şınav çekmek için gelirim o kadar derslerimin arasında.Hemde 6 gün sanki hayatım bodybuilding üzerine kurulu.10 aydır spor yapıyorum diyorum adama 110 kiloydum önceden dedim adam keşke bende 110 kilo olsam diyor.

Kendi programımı kendim yazıyorum , emin ol insanı en iyi kendisi tanır ve kendisi düşünür.Bundan öncekide standart programları yazıp veriyordu kısacası seni sadece sen düşünürsün.Başkaları aldığı paraya bakar.

Kendi idmanımı yapar çalışırım , kimsede bir şey diyemez.Diyen olursada zaten paramı sen mi ödüyorsun dicem anladıkları dil bu bunların.

Salonun sahibini 10 yıldır tanıyoruz zaten benden öncede ailede gidenler vardı aletler için gidiyordum zaten benim için sorun yok yani.

4 yıllık bir geçmiş varsa zaten bir antranöre ihtiyaç olduğunu hiç sanmıyorum.Forum ve internet fazlasıyla yeterli.

Son düzenleme: 14 Mayıs 2014
  14. Razermamba

Razermamba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam aylık pahalıya gelıyordu, o sebeple odedım yıllık ucuz olsun dıye başkada yer yok iş yerıme yakın mecbur oraya gıdıyorum ama sımdı uyelık bıtınce cıkıcam
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Mayıs 2014 ---
    Nısantasında, sportcenter ısmı pasajın icınde hocm.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Mayıs 2014 ---
    Ya ınan aynı bızım salon hocası gıbı, ben ölçü aldırıyorum, alıyor hoca, sonra ogrencısı geliyor ozel ders verdıgı benım bundan haberım yok ben sanıyorum kı buna yardım edıyor , her neyse ben kaldım ortada baktım hoca bunun yanına gıttı bununla ağırlık kaldırıyor bı 10 dk yüzüne baktım aaa pardon benımı beklıyordun dedı bısı demedım ıcımden sövdum, bundan sonra kendım yazıcam.

Bana dıyorkı 1 sene program degısmedıgım ogrencılerım var dıyor , olurmu oyle sey 1 yıl aynı program yapılırmı sorarım sıze, ? ınanın en basından berı bu hoca bırsey bılmıyor yada ılgısız olduğunu hıssetmıstım , her program verdıgınde anlıyodum bılgısayardan çıkartıp verıyor, soyanayım vücuduma bakın nerelerım nasıl fıkır sahıbı olalım dedım, t shırtın uszerınden bellı oluyor dedı, yav bol tshırt gıyorum nasıl bellı olucak hadı oldu dıyelım hıc tshıtten de bakmadıkı bana, goz göze gelirsem selam verıyordum o kadar gelmesem hıc selam bıle vermıyordum.

Son düzenleme: 15 Mayıs 2014
  15. yeşilfener

yeşilfener Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    ilk hocan iyimiş.

niye kendine işkence çektiriyorsun ki? istemediğin bir şey yapmak zorunda değilsin. önceki çalıştığın yere git rahat et.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  16. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    O salona o adam icin gitmiyorsun ki, kafana takma, yuzune bile bakma. Kendini demoralize etme, gir salonuna yap sporunu, gelismene bak. Merakli biri degilsin anlasilan bu 4 yila bakaraktan ama bundan sonra merakli olursun tahminimce : ))

Cidade de Deus ve ajn16 bunu beğendi.
  17. Paul George

Paul George Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    O adam size programı yazmak zorunda,bilerek sizi PT yönlendiriyor daha fazla para kazansın diye.

Anladığım kadarıyla iyi bir salona gidiyorsun,böyle yerler için üyelerin memnuniyeti önemlidir. Mail yoluyla veya gidip direk yetkili birisine şikayet et bak neler oluyor.

Benim gittiğim yerde iyi ve tanındık bir salon, değil bu tarz laf yapmak görevleri olmamasına rağmen yerdeki ağırlıkları yerine koyuyor antrenörler.

Git şikayetini yap ve bir daha program vs isteme. Kendi vücudunu kimse senden iyi tanıyamaz zaten tecrübende varmış güzelce idmanını yap.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  18. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hocam bu konuyu ben actım, bu uyelıgımde sorun vardı foruma gıremıyordum, baska hesapla gırıyordum, sımdı ben cok araştırmayı seven bırıyım ınan kı ama ınsan nede olsa hoca olarak goruyor onu ıster ıstemez benden daha bılgılıdır dıyerekten kendını güvende hıssedıyor sonuçta onun işi bu dıyerek o program yapsın ıstıyorsun, zaten ben her programını degıstırıyordum veya eleştırıp sorguluyordum en sonda bu olay patlak verdı.

Benım tek sorunum program yapamamak yanı hareketlerı bılıyorum ama hangı hareketı yazınca hangısı yazılmaz vs bu ıncelıklerı henuz kavrayamadım sımdı bunu kavramaya calısıyorum umarım kısa surede ogrenırımde hıc hocaya fılan gerek duymam. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Mayıs 2014 ---
    Çalıştığım için gidemiyorum, inan zamanım olsa biran düşünmeden oraya giderdim.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Mayıs 2014 ---
    Teşekkur ederım, bundan sonra kendım yapmaya çalışıcam foruma sorarak olsun yazılanları okumak olsun kendimi bu işe vericem, emınım o hocadan daha ıyısını yaparım.

Sayfayı Paylaş