salon hocam çok hafif çalıştırıyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve efe2356 tarafından 20 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. efe2356

efe2356 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    herkese selam bu spora yeni başladım yaklaşık 1 ay kadar oldu ancak hocam beni hep hafif ağırlıklarla çalıştırıyor yani 20 tekrar yapmama rağmen hiç bi zorluk çekmiyorum mesela benchte (sağ 5 sol 5) olmak üzere 10 kilo ile çalıştırıyor ağırlığı ilerde arttırıcağını söylüyor ama ben kaldırırken hiç zorluk çekmiyorum yani sizce ağırlığı kendimmi arttırmalıyım yoksa hocayımı beklemeyliyim.

2. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    yeni yeni başladıgın içindir heralde bi anda sana çok ağırlık vermez boy kilo fln yazarsan iyi olur hem

3. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bu durumu hocanla konus istersen hafifi oldugunu soyle eger hala artirmazsa bi bildigi vardir

4. nehir55

nehir55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Gebze
    Ağır çalışmak iyi fakat hareketi nizami yapmak daha önemli . Hocanın bir bildiği vardır.
    Ben 3'ncü ayımdayım hala hafif çalışıyorum.Baştan ağır başlayıpda 2 ayda bırakanlarda oldu :)

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bir dönem artırmadan gitmekte kasların koordinasyonu ve hareketi öğrenmesi açısından fayda var..sonuçta vg uzun bir süreç.belkide hayat boyu..hocanız bu şekilde düşünmüş olabilir..

ama gelişim için bir miktar artırmaya başlayabilirsiniz zamanla..zira her artırımda (nizami olmak kaydı ile) yeni artırımlara hazırlar kas lifleri kendilerini (tabi doğru beslenme ile)

6. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    1 ay tam dolduktan sonrada aynı devam ediyorsa hocanla konuş çünkü kimi salonlarda 15 gün kimi salonlarda ilk 30 gün 1 günde tüm bölgeleri düşük ağırlıklarla çalıştırırlar.

7. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    arkadaşım belkide çok zayıfsız ondan hocan fazla ağırlık vermiyordur ilk baştan ??

8. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    10 kilo bench banada çok az geldi fakat arkadaşların dediği gibi belki çok zayıfsın yazmadığın için bilemiyoruz tabi

9. efe2356

efe2356 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    boy 1.94
    yaş 18
    kilo 78
    kol 33.5 cm

10. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    salona kapıdan ilk defa girdim hayatım boyunca hoca direk 35 kilo bech prese soktu beni.ki hoca hakem 48 yasında yılların tecrübesi onlarca diplaması var :D rahatım şuan aynı tempodayım bende 22. günüm body de..ama cidden 10 kilo bar cok az senin icin.

11. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme programı verdildimi size ?
    eğer verilmediyse hocanız bellki sizin vucudunuzun alışması için bu programı size uygulatıyordur. Flexor hocamızda bir yazısında ilk bir ay kişinin bu spora başlamadan önceki hayatı üzerinde hiç bir değişiklik yapılmamılı diyordu. Sonuçta sizin ağır çalışmanız için sıkıda bir beslenme programını olması gerekir.

12. gokhan33

gokhan33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet hafif bence de. ısınma haftasından sonra hoca fena yüklendi bana. benchde 35 kilo basmaya çalısıyrdum. 10 tekrar zor yapıyrdum zamanla arttı tabi. hocana yüklenmesini söyle:D
    ama dikkat et yırtılma olmasın.

13. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    evet arkadaşım zayıfsın ağır kilolardan önce iyi bir beslenme düzeni şart rahat 85 kg olman lazım ve bunuda 3 ayda çok rahat bir şekilde minumum yağ ile alabılırsın.thums:ama öncelik beslenme lazım beslenmene dikkat etmessen istediğin kadar çalış sınırlı bir şekilde gelişirsin.

Sayfayı Paylaş