Salon fobisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nerfbod tarafından 7 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Boyum 183 ve kilom 62 :eek: ve evet kilo almak için salona gitmek istiyorum. Başlıktan da anlaşılacağı gibi başaramıyorum. Pek sporu sevdiğim ya da yatkın olduğum söylenemez. Kendimi gaza getirmek için araştırma yaparken bu forumu buldum ve bir miktar gaza da geldim. Ama hala salonların önünden geçerken pas geçiyorum. Neden bilmiyorum ışıklar mı, müzik mi yoksa içeride göz ucuyla gördüğüm kaslı şahıslar mı? Benzer tereddütleri olan var mı ya da geçmişte olup yenen? Kısacası gaza ihtiyacım var.

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bu spora başlayan çoğu adam "çelimsiz" önkimliğiyle başlamıştır bu spora...sonra gerçek kimliğini ne kadar istekli oldugunu göstererek belirliyor...sonucta,herkes nerden nereye geldigini gayet te ii biliyor...o yüzden endişen boşa derim...senin durumunda olan bir sürü adam var o salonlarda, hemde sandıgından cokkk daha fazla....salonlar, yalnızca yarışmaya hazırlananların mekanı değil, sıradan zevk ugruna bu sporu yapanlarında yeridir...senin bir amacın var bunu sakın erteleme...ne kadar istekliysen , o zaman salona yazılırsın...korkmak seni gerçeklerden hep uzaklaştırır..korktugun adamlarda birşey olsalar bari...150 gr pro alan adamlardan da korkuyrsun 350 gr pro alan adamlardan da:)...meraklanma hiçbirşey dışarıdan bakıldıgı gibi değil, hele bu ülke söz konusu ise, asla olamaz....cesaretini topla ve yapman gerekeni yap....

semih91 ve nerfbod bunu beğendi.
  3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Boşuna kuruntu yapıyorsun.Herhalde daha çok kaslı adamlarla kendini kıyaslıyor ve vazgeçiyorsun.Sen de onlar gibi olabilirsin merak etme.Salonun tozunu yutman senin için daha iyi olacaktır hem.thums:

4. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Bende de beden eğitimi hocasının kötü davranışları yüzünden böyle bir fobi oluşmuştu.Okulun kapalı spor salonu vardı.Salonun içindeki kokuyu almak bile bana eziyet veriyordu.Çünkü o adamın davranışları hakaretleri aklıma geliyordu hep.
    Açıkçası bu fobiyi hiç bir zaman yenemedim ne zamanki beden dersleri sona erdi o zaman herşey bitti.
    Ama body salonları bambaşkaydı spordan iğrenmiş olan ben bireysel olan bu sporda kendimi buldum,genel olarak takım sporlarına yatkın olmadığım için de olabilir.Hatta diyebilirimki evimden daha çok seviyorum salonu.Salon değiştirmek ülkemden ayrılmak gibi geliyor.Sosyal ortamıyla antrenmanda aldığın hazla hiç bir şeye değişilmez.
    Önemli olan başlayabilmek,ilk adımı attıktan sonrası inan ki kendiliğinden geliyor.

Son düzenleme: 7 Temmuz 2008
  5. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    nerfbod bence hiç kafana takma senin gibi belki senden daha zayıf sürüyle adam var salonlarda heleki bu yaz aylarında... sende zaman kaybetmeden başla derim.
    kolay gelsin...

6. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bende senin gibi düşünüyordum yıllar önce ,ve yıllar önce yine bütün cesaretimi toplayım salona yazılmıştım ancak o salondaki kaslı insanları gördüğümde kendimden açıkçası utandım keşke o zamanlar yaşımın verdiği utangaçlığı yenmiş olsaydım şimdi bu kadar sıkıntı çekmezdim.
    Ve şimdi yine bundan 2 sene kadar önce utana sıkıla başladığım spordan şimdi büyük keyif alarak yapıyorum.
    Sen sen ol kendim için bir iyilik yap ve git hemen bir spor salonuna kaydol zamanla geçiriceğin evrime sen bile hayran olacaksın.

Matt ve nerfbod bunu beğendi.
  7. umuty17

umuty17 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim hiç bir kaygım yoktu aslında annem istemiyodu (anne yüreği işte bilirsiniz) ama ben gidiym diyodum 6 ay gittim baya farketmişti vicudum bence sende git o salonda gördüğün adamlar gibi olmak istiyorsan git

8. foollowme

foollowme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum aynanın karşısına gec bi şu andaki haline bak. Birde 3 ay spor yaptıgınıkilo aldıgını ve vucudunun şekillendigini hayal ederek bak o aynaya. O farkı gordugun an zaten seni hic bişiy durduramaz. En onemlisi bu işi saglık icin yapıcaksın. Kimseyle kendini kıyaslama. En onemliside inan kasların şişkinligi o kadarda onemli degil. Kendıne guvenın tam bi şekilde bir an once başla derim. Zaten 1ay sonra bile farkı gordukten sonra daha bir gazla gitmek isticeksin.

9. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Hiç canını böyle şeylere sıkma,sonuçta sen bu sporu parasını verip salona üye olup yapacaksın.Kimsenin karşısında esas duruşa geçecek değilsin.Şunu unutma bu sporun disiplinini ruhunu almış bir insam kesinlikle seni boyundan kilondan yapından dolayı asla dönüpte bakmaz bile.Çok yanlış düşünüyorsun.Bide o kadarda ince hesaplı düşünme.Rahat ol ....

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    salondaki tipleri, kilonu, bastığın ağırlıkları kafana takma..neden mi , o tipler yerlerinde sayarken cılız sınıfındaki tiplerden ne profesyoneller çıktı..

11. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    başkalarının ne diye diyeceğini ne düşüneceğini umursama.senin rakibin sensin.ve salona yazılmak isteyip de yazılmaman kendine yenildiğin anlamına gelir.salona yazıl ve vg ye başla.yenik durumdan kurtul!!

12. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bu kadar gazla da başlıyamıyorsan yuhh yani :D

13. Baykuş

Baykuş Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım çok açıkyüreklisin, kısa ve öz olarak aklımdan geçenleri söylemeye çalışayım; sendeki duyguyu fobi değil heyecan olarak tanımlamalısın ve bu negatif değil bilakis pozitif bir duygu, üzerine git, her halukarda korkunun varlığına ramen doğru olanı yap. Herkes daha önce yapmadığı bir şeyi veya girmediği bir durumu aynı şekilde yaşar yani çekingen olur. Kendini yermeyi bırakıp pozitif ol adrenalini ise bilincinde olumlu bir enerji olarak tanımla hezeyana gel ve üzerine git çok memnun olacaksın en azından denediğin için ama her durum için, söylediğin her söz veya yaptığın davranış için rahat ol sal kendini akışına bırak olumlu ol.

Son düzenleme: 12 Temmuz 2008
  14. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Yorumlar için teşekkürler. Peki yazın başlamanın bir dezavantajı var mıdır? sonbaharı beklemeli miyim? En büyük korkum daha da zayıflamak...

15. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    hayır , alakası bile yok...ben hacim patlayışımı tam tersine yazın göstermiştim...o senin nasıl beslendigine bakar...bol carbo alırsan, yeterli iktarda da pro alırsan, bol su içersen yeterli vitamin ve mineral alırsan, hiçbir sorun olmaz daha da gelişirsin...bence şimdiden gidip hemen başlamalısın...belki sonbahara dogru aksilikler cıkacak, hayat bu belli olmaz...şu an başlarsan en azından bırakamazsın...çünkü bu spor bagımlılık yapar;)...

16. Baykuş

Baykuş Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başlamanın hiçbir dezavantajı olamaz, ilk 3 ay yaptığınız herşey avantajdır bu sürede iyice bilinçlenip işin tekniğini kapın ilerleyen zamanlarda çok ihtiyacınız olacak. Belki hızlı ilerleyip ağırlık artıracak ve ekleminizi falan inciteceksiniz bunun gibi şeyleride yaşayarak öğrenmek lazım. Bu işe kendinizi adamanız gerek zaten ak koyun kara koyun ilk haftalarda belli olur asılın antrenmana bi yandan beslenme stratejinizi düşünün veya araştırın. Kesinlikle kilo alamıyom diye steroid kullanmayın hatta gıda takviyesi bile almayın ama 3 ayın sonunda suplementin dibine vurmaya başlayın.

Son düzenleme: 12 Temmuz 2008
  17. Matt

Matt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18

Suplement konusunda beni aydınlatan biri olabilirmi 3 aydan fazla zamandır body yapıyorum ve kilo almak için işe yarar mı? Ayrıca her eczanede satılırmı bu suplement?

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumu oku lütfen..yeri bu başlık değil..
    imzamdaki linkleri de incele..

19. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Gaz veren herkese teşekkürler :) Salona başlamadım henüz ama 2 adet 4kg'luk dumble alıp ewde "çalışmaya" başladım. İyiki de öyle yapmışım göründüğü kadar kolay değilmiş hiçbirşey. En azından salona başlayana kadar duruşumu düzeltmeyi başarabilirim. Tom Holland Total Workout ve P90X serisini indirmiştim. Adamların yaptığı gibi sadece ayakta durmak bile zor :confused:

Sayfayı Paylaş