Sallayın

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 10 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Kettlebell egzersizine doğru şekilde başlayın...

Nihayet salonda kettlebell’lerin yanına geldiniz ve temel sallama (swing) hareketlerini denemeye başladınız. Ama bu biyomekanik olarak dezavantajlı bir hareket gibi görünüyor ve alt sırtınızı sakatlamayacağınızdan emin olmak istiyorsunuz. Dert etmeyin, doğru yaparsanız korktuğunuz şey başınıza gelmez.

Kettlebell egzersizleri yapısı gereği tehlikeli değildir. Sakatlanmaya neden olan tekniğini hatalı uygulamaktır, özellikle de hareket mesafesinin sonunda omurgayı uzattığınız ya da büktüğünüz zaman. Aşağıdaki sıralama ne kadar deneyimli olursanız olun öğrenme sürecini kolaylaştıracaktır.

ANTRENMAN

Dikkate değer bir kondisyon artışı için bu istasyon çalışmasını 15 dakika içinde yapabildiğiniz kadar tur yaparak dayanıklılığınızı sınayın.

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN

1. Temelinizi atın: Ayaklarınız omuz genişliğinde açık ve ayak parmak uçlarınız da hafif dışa bakmalıdır.
    2. Atletik olun: Dizleri bükün, kalçayı geriye atın ve elleri dizlerin üzerine koyarak duruş tarzınızı belirleyin.
    3. Güç üretin: Kettlebell’i kaldırmak için omuzlarınızı geride ve aşağıda tutun ve kalçayı öne ve yukarı itin.

İLERLEME

1. Başlangıç: Direk karşıya bakın ve ön kollarınız bacaklarınızın iç kısmına değsin.
    2. Uygulama: Kollarınızla fazladan bir destek sağlamadan kalçanızın ürettiği gücün kettlebell’i havaya kaldırmasını sağlayın.
    3. Orta nokta: Kettlebell başınızın hizasına yaklaşırken kalça kaslarınızı sıkın. Omurgayı da sakatlamamak için karın kaslarınızı sıkı tutun.
    4. Bitiş: Üst noktadan itibaren kettlebell’in bacaklarınızdan geçerek yavaşlamadan başlangıç konumuna gelmesini sağlayın. Bu, bir tekrardan diğerine geçilen sürekli ve seri bir hareket olmalıdır.

kaynak muscle and fitness

CarpeNoctum, serdar2 ve mr_dblue bunu beğendi.
  2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    sallayin diye baslik gorunce, dedim kalca gelistirme programi mi cikti acaba:)

3. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    valla nerdee vardıda gitmedıkmı, inş görürüz o günleri bi gün :)

Crossfitten sonra baya bi ün yaptı kettlebell , denemek görmek gerek. Heleki yüksek tekrarlarda kardiyo gibi gelir, baya bölge devreye giriyor .

rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş