Salata Yemekten Bıktım, Tavsiye Bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Sfaction tarafından 16 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Değişik salatalar yapıyorum patates, sezar, çoban vs vs ama cidden 20 gündür salata yemekten bezdim. artık yaptıktan sonra yemek bile istemiyorum o kadar gına geldi. niçin salatayı tercih ettim çünkü ne kadar yesende kalori alcağım zannetmiyorum.

Lütfen bana bu tarz besinler önerirmisiniz en azından değişiklik olsun kendimi inek gibi hissetmeye başladım. Yağsız, şekersiz, kalorisi çok düşün ve karnı doyuran besinler varmı akşamları yemek için. Mesala haşlanmış patates ile yoğurt yesem.. Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.. amaç sadece kalori almadan karın doyurmak.

2. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    nasıl bir zihniyet her gün salata yer onu merak ediyorum doymak icin normal yemekler ne güne duruyor hem sebze diyince sadece salata mı geliyor aklınıza kendinize zulum etmeyim yiyin fakat kararında yiyin

3. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

salatada ki kadar az kalori hangi besinde varsa ve karnı doyuruyosa söyle onu yiyelim üstad.

4. army1010

army1010 Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    izmir
    valla 24 kilo verdim 5 yıl önce hala verdiğim kiloyu koruyorum ve ne kilo verirken nede şu anda hiç bir öğünümü sadece salata yiyerek geçirmedim sadece salata yiyerek zayıflama mantığınıda anlamıyorum vucuda gerekli proteini karonhidratı yağı vermeden metabolizma hızını düşürüyorsunuz sonra az biraz yemeyi arttırdığınıda vucut bunu yağa çevirip kendine saklıyor.Herşeyden sağlıklı şekilde miktarında yer spor yaparsanız zaten istediğiniz kiloda olursunuz salata yiyerek ne kendinize nede vucuduna ıstırap vermeyin.Alınan kalori-harcanan kalori oranı eksi değer çıktığından zaten kilo vericeksiniz önemli olan antreman miktarını arttırmak protein ağırlıklı beslenmek olay budur.

5. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    simdi sana söyle bir sey diyeyim düsük kalori almak gibi bir sıkıntın neden var anlamadım fakat az yag ile yapılan sebze yemekleri özellikle su yaz döneminde fasulye patlıacan vs. yemeklerden yemek sana hic bir tepki yaratmaz cok mu rahatsız oluyorsun yagından o zaman al bir süzgec yagını süz sonucta hepimiz insanız ve sürekli aynı seyleri yemek insan dogasına gercekten aykırı kendim yaptım aynı hatayı bir bilene basvurdum bana ilk söyledigi sözde su oldu papaz her gün pilav yer mi ? ee yemez tabi

6. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    tşkler cevap için

antreman miktarını biraz daha arttırırsam herhalde ölürüm dostum. günde 2 saat yüksek tempo cardio çalışıyorum. yani düşün üstündeki tshirtin ve altındaki eşofmanda kuru biyer kalmayacak şekilde ıslandığını. yaktığım kalori aldığımdan kat kat daha fazla. evet fazla zorladığım için hata yapıyorum belki ama kafaya takmışım bikere. o yüzden farklı besinler tüketmek için akşam neler yiyebilirim. karnı doyursun ve kalorisi az olsun. patates haşlaması hoşuma gidiyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:28 ----------

dostum saol cevap için..

hergün yaptığım antreman çok yorucu neredeyse ruhumu teslim ediyorum salonda. şimdi bu kadar şeyi yaptıktan sonra fazla kalorili besinler tüketmek gücüme gider anlıyormusun. yaptığım heba olur o yüzden birşeyi yerken 2 kere düşünüyorum yemeden öncede sürekli herşeyin kalorisine bakıyorum sanırım kafayı çizcem bu gidişle. :D

Anthropologistt bunu beğendi.
  7. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    ya bu işi kasarak yapmak sonucu obezite bundan emin olun rahat olun eger sporda hakkını verdiginizi düsünüyorsanız cok fazla kasmayın kendinizi yukardaki seyi tekrar ediyorum sonucta yarısmaya hazırlanmıyoruz ve mr olimpia olmuyaz 3-4 günde bir ufakda olsa bir kacamak yapmak insan psikolojisini inanın rahatlatır birde hayatının sonuna kadar salata yiyemeyeceksin bunuda göz önüne al ve kararında yiyerek en azından psikolojik acıdan rahatlat beynini tekrar diyorum cok fazla kasarsan diyeti bıraktıgında deli gibi yiyceksin emin ol

8. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ilgin için teşekkür ederim dostum.

ömrümün sonuna kadar diyet yapacak değilim tabiki. fakat istediğimi elde edene kadar bu şekilde gitmeyi düşünüyorum. sonra sporuda bırakmayı düşünmüyorum fakat bu kadar fazla çalışmam herhalde.

0nd3r bunu beğendi.
  9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sfaction bak burda 8 farklı öğün tavsiyesi verdim...

10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kepeği al 400 cc bgardağa doldur yarısına kadar ,içine de tadlandırıcılı sodalardan doldur ve içiver...tok tutar uzun süre...)

11. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    aslında salata çok keyifli bir yiyecek nasıl olurda bıkılır hayret. şu yaz gunlerinde ben tavuk ve yumurtadan bıktım açıkçası. salataı surekli yesem bıkmam. sebzelerin hepsiyle aram cok iyidir. yazın isteksizlik çok fazla oluyor aslında anlayabiliyorumda sizi.

12. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    cvp için teşekkür ederim dostum.

herhalde kıvırcık baydı beni yada salata yapmaktan sıkıldım. bu akşam kırmızı lahana ile göbek aldım üstünede nar ekşisi koydum yedim farklı geldi bakalım sınırları daha ne kadar zorlucam. değişik bi salata çeşidi bulabilirim her an. :)

13. TheBerk

TheBerk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Salatanı çeşitlendirebilirsin.
    Ton balığı, peynir, zeytin, nane gibi malzemelerle salatan daha güzelleşebilir.
    Bende eğer akşam 8den önce akşam yemeğimi yiyemediysem salatayla karnımı doyuruyorum.
    Ardından 1-2 saat sonra muzla tatlı ihtiyacımı karşılıyorum.

14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    salatağı yemekten once yada yemekle ye az yemenı saglar ama sankın ana öğunu salata ıle gecırme oyle kılo verdıgını sanarsın ama sadece kas kaybına uğrarsın kılo vermek ıcın ılk once spor daha sonra beslenme gelıyor kolay gelsın

15. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    valla sadece salata yiyorum dostum kalori yok bişi yok.

16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kalori yoksa gunluk kalorı ıhtıyacını gunluk proteın ıhtıyacını ve dıger ıhtıyaclarını nereden almayı dusunuyorsun bu yaptıgın dogrumu? kılov erdıgını sanarsın ama ya saglıgın elınden gıder yada daha sonra 2 katı kılo alırsın spor ve dengelı beslenmekten baska hıcbır tuırlu saglıklı zayıflayamazsın saglıksızda zayıflanmıyor kas kaybı olur yaglar kalır yerınde cok kısı var 10 -20 kılo verıyor belım yaglı dıyor

Sayfayı Paylaş