Sakatlanmak istemiyorum yardım lütfen

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ofbeat tarafından 27 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar mesela 10 kiloluk bar olsun yada butterfly yaptıktan sonra dumble ları bırakırken yada alırken sırtıma agrı giriyor belim acıyor iyi ısınıyorum eve geldigimde bir hamlık oluyor omurilik ve belimde böyle giderse yanlış birşey olmasından korkuyorum yardımcı olurmusunuz saglık bu şakaya gelmez spor yapalım derken hasta olmayalım

2. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bb yapmadan once de sirt ve bel agrisi problemlerin var miydi?bu agrilarin sebepleri hakkinda sana oldukca fazla seyler yazabilirim ama hangisi dogru olur bilmem.inan bana bende o senin dedigin agrilari o kadar cok yasiyorum ki inadina ustune gidiyorum.cunku ben bu sporu daha dayanikli olmak,acilarimi yenmek icin yapiyorum.acimin ustune gidip,guc saglamak hosuma gidiyor.bence seni yapmaktan ali koymadigi surece ustune git.ama yok arkadas yapamiyorum dedigin anda da doktora git.belkide ciddi bir saglik problemin vardir.bir de sigara iciyorsan birak.cogu insan inanmaz.ama sirt agrilarinin 1. sebebi o merettir.ben birakinca tum dertlerim bitti.

3. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    squad yada deadlift yaparkende sırtın belin ağrıyomu?

senin programında bu hareketler yok hatırladığım kadarıyla ama ilerde bunları yaparkende ağrı olursa inat yapıp dewam etme

mesela ben ilk omuz çalışmalarımda fazla yüklendim hala cezasını cekiyorum biraz zorliyim omuzlarımı hemen acıma başlıyo

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    şuan çıkmak zorundayım kardeşim gelince detaylı bilgi verecegim umarım yardımım dokunur

5. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yok nefelis onlar yok benim programımda zaten artık gürbüz hocanın salonuna geçicem bu iş şakaya gelmez burda zaten ögrendim ben üstüme düseni yapıyorum beslenme ve calısma gerisinide düzgün yapiyim ilgili bir salona yazılıyorum ayın bitmesini beklemeden

Flexor hocam cok sagolun merakla bekliyorum

6. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    aslına bahsettiğn sorun çok ciddi biliyormusun?yada farkındamısın? salon hocana bunan bahsetmen ve ssna bel ısıtıcı egzersizler vermesi lazım.Allah korusun sen sakatlansan en büyük sorumluluk onun.
    ben sana biraz tarif etmeye çalışıcam:
    1-yere şınav pozisyonunda uzan şınav çekermiş gibi yapacaksın ama belden alt tarafın yerden ayrılmayacak yani 1/4 şınav zaten yeterince belini hissettirir.
    2-aynı şekilde yere uzan kalçanı sağa ve sola yatır hafifçe kaldır.
    bunları yapmak biraz garibine gitmiş olabilir ancak etkili bir ısınma yöntemidir.
    3-ters mekik yapabilirsin diğer adıyla hyper_back extensions...

7. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Butun egılme kalkmalarda belı sabıt tutarak belden yukarısı sopa yutmus gıbı yere dık dızlerı kırarak comel , kıloları oyle alıp bırak,
    bunun dısında asımetrık hareketler yapma, yanı otururken mesela sag tarafta agırlıgı saga egılıp alam, onun yerıne dumbellları onune koy ıkısını aynı anda al.

Bıraz kılonun ve gucunun artması lazım , kafana cok takma

Sayfayı Paylaş