Sakatlanma

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Aderans tarafından 19 Ocak 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Aderans

Aderans Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bir haftadır antrenman yapamıyorum sebebi sol kolumda dirseğimin alt yanındaki kemiğe bağlı olan noktada sinir ağrı yapıyor. Bu agrı bicepsle triceps arasından omzuma hatta sol elimde küçük parmağa kadar ağrı vuruyor. Kolumu hareket ettirdiğim zaman sanki parmaklarımı çatırdattığımdaki ses gibi sesle geliyor. Aslında çok bi ağrı yok ama şüpheleniyorum sizce ne yapmalıyım. Ne önerirsiniz. :(

2. Guest

Guest Guest

Tarif ettigin olay bana daha cok sinir sistemlerinde zedelenme gibi geliyor. Yalniz bu olay baska bir se olabilir. Kücük kikirdaklarda sorun olabilir buda hemen cözülür ama baska bir sebeb ise o zaman tedavisi uzun sürebilir.
    Acil doktora git ve bu konuyu ayrintili bir sekilde konus.

3. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    anladıhım kadarı ile iyi ısmınadıhından dolayı lif atması olabilir ama tam emin değilim doktora başvursan daha iyi olur

4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bencede zedelenmedir, 14- 30 gün arasi mola ver.

5. Rocky27

Rocky27 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    27
    Yer:
    Almanya
    selam

ayni sorun bendede var.sag kolumda.3aydan beli antremanda etmiyorum ben.ve iki haftatan beli ses geliyor.bisep antreman etmek istikyorum ama haltersiz .ve ses yapiyor.Doktor dedi az kaslar ve sinir cok yorulmus.ve o kendi gecer dedi .ama agri yok

6. Guest

Guest Guest

Aslinda agir antremanlar bu tip sorunlari ortaya cikariyor. Bana kalirsa agir calismamak gerekir. Yada belli bir sezon agir calisip belli sezonda hafif calisilmali. Yoksa kemik ve kas liflerinde sorunlar yasanabilir.
    Yeterince vitamin alinmadigi takdirde agrilara dur demenizde zor olur.

Eger kaslarda agri yada baski varsa o zaman bir gün dinlenin ve 2.günü antremaniniza yine devam edin ama cok hafif bir programla.
    Arastirmalar gösterdiki agrilari yenmek icin uzun zaman dinlenmenin cok fayda vermedigini ve programi hafiflestirip devam etmenin de agrilari hizlica gecirdigi ortaya cikmistir. Fakat bu agri kemik yada baska sorun ise o zaman doktor dahilinde hareket edilmelidir ve antremana ara verilmelidir.

7. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    ağrı kesici yi kontrollü kullanmak lazım

iki sene önce subat ayı olucak omuzumdan hafif ağrı vardı doktor dan da gizledim çalışmama engel olmasın diye ağrı kesiciyle idare ediyordum. antremanı bitirip eve giderken bilet atmak için elimi cebime soktum kolumu yukarı doğru hareket ettiremiyordum kaldi oyle sonra doktoruma soyledim adam hasladi beni. 30 gün gym e gidemedim kımıldatma dinlen dedi askı verdi kolum sanki kırıkmış gibi dolastım ortalarda... ağrı azda olsa daha önce yaşamadıysan o tip ağriyi doktora en az danışmakta yarar var.

8. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Benim sağ omzum çıkmıştı.Omuz yerinden çıkarken aynı zamanda tendonla kemik arasında yırtılma olmuştu ve kemiktende sıçan kırığı dedikleri küçük kemik parçacıkları kırılmıştı.1-2 sene çok kötü gümler geçirmiştim bırakın bu sporu yapmayı kolum en ufak bir refleks harekette çıkmışcasına korkunç ağrılar yapıyordu.Şimdi ALLAH'ıma binlerce şükür istediğim gibi idman yapabiliyorum.Belki inanmıycaksınız ama ben düşük kilolorda ısınma yaparken zaman zaman omuzda ağrılar oluyor fakat ağıra girince ağrılarım geçiyor.Demek bana da ağır yarıyor.

9. mcan884

mcan884 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya benim de geçen sene mekik çekerken belimde bi ağrı olmuştu.Yeni öğrendim bel fıtığı olmuşum ama çok ciddi değil.doktorlar bel kaslarımın göçlü olmması gerektiğini söylüyor ama zorlamayı da yasakladılar ...Sizce nasıl güçlendirmeliyim.Ayrıca mesela 15 kg ile biceps çalışmamın zararı olurmu

10. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    bugün malesef sakatlandım ..bu spordaki 2. sakatlanışım.. ilki çok ciddi idi bel liflerim kopmuştu ilk zamanlardı ...4senedir hiçbir şikayetim yoktu busefer yine bel ama ilki gibi değil biraz daha hafif..performansımın maximum olduğu bir dönemde başıma geldi 1-2hafta içinde antreman videosu koymayı da düşünüyordum :( morlim çok bozuldu gerçekten ..oturduğum yerden iki büklüm kalkıyorum
    aklıma gelen başıma geldi hafif bel ağrıları vardı psikolojik olduğunu düşündüm ama artçı şoklarmış. 2-3haftadır hafif bi ağrı vardı tam da düzelmişti... bugünkü programımda squat vardı barı sırtıma aldığım yer biraz alçakta kalıyor bu yüzden fazla ağır çalışamıyordum ..kendimi çok iyi hissediyordum son setimde olan oldu ağırlığı arttırdım yardım etmesi için bi arkadaşa rica ettim ama hiç dokunmadı desem yeridir sağolsun .. ağrı hissettiğim an barı bırakmak için hamle yaptım ve hafif tökezledim ve olan oldu ..oan ssanki bıçak saplandı belime.. hemen antremanı bırakıp soğuma ve esneme hareketleri yapmaya başladım salondan çıkarken sadece hafif bi ağrı vardı ama eve geldim yemek yerken oturduğum yerde kaldım belimin sol alt kısmı inanılmaz ağrı yapıyor .. yürürken saplaması kırılmış kamyon gibi bitarafım aşagıda gidiyor ...

11. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    BOSNAK çok geçmiş olsun, okuyunca çok üzüldüm. İnşallah önemli birşey değildir ve tez zamanda sağlığına kavuşursun, bundan sonra bunu da dikkate alarak çalışmalarına devam etmeni dilerim.

BOSNAK bunu beğendi.
  12. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    sağol gaddarkemal okadar çok dikkat ediyorum ki çok hafif ağrıdan dolayı bile 2hafta önce deadlift i programımdan çıkarmıştım.. ama malesef olan oldu ..tek korkum bel fıtığı olması yoksa 2hafta yatarım bişey olmaz zaten her ramazan idmanları bırakırdım ...sansıma buseferde ilk defa ramazanda ara vermedim diye sevinirken sakatlanacağım tuttu..

ya bide ben bu nazar olayına çok inanıyorum ...
    maşşallah demesini öğretemedim bazılarına

13. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Nazara bende inanırım Boşnak. Kapı gibi adamsın nazara gelmiş olabilirsin.
    Bel çok önemli ve çok dikkat etmek lazım bi kaç hafta önce bana da bi bıçak saplandı ayrıca da lisede uzun eşek oynarken 90 kiloluk bir arkadaşın atlaması sonucu omurlarımdan birinin kaydığını bir sesle birlikte hissettim aslında ama bu zamana kadar hiç ciddi sorun yaşamadım. Ağır ve sık çalışıyorum mecburen ara vermediğim zamanlarda ama bu forum sayesinde boşa hamallık ettiğimi öğrendim zaten çok kas koyamamamdaki bir sebepte yediklerimin yetmemesidir heralde o kadar çalışmaya :)

Bence bir çok kişide zaten fıtık var farkında değiller.

İnşallah 2 hafta yatışla hemen düzelirsin, ayrıyetten bele bindiren hareketlerde ağırlıkları düşürmeni ve daha iyi ısınmanı üstüne bir de kemer kullanmanı öneririm. Ama bence sporu bırakmak fayda yerine zarar getirir, doğru yapılan idmanlarla sorun yaşamadan ve sağlığını koruyarak devam edersin diye düşünüyorum.

Tekrar acil şifa diliyorum, geçmiş olsun.

BOSNAK bunu beğendi.
  14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bosnak çok geçmiş olsun..belden çok çektiğim için deadlift ve squat hayatıma sadece kısa bir dönem girdi..artık yanlarından geçmiyorum..barbell curl'de dahi kemer takıyorum..ve dolgit , muscoril, majezik benim arkadaşlarım oldu resmen..

inşallah çok basit bir tedavi ile geçecek türden bir sıkıntıdır..
    bundan sonra kemer takarak devam edersen belden sakatlanma riskin çok daha az olur..
    tekrar geçmiş olsun..

BOSNAK bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş