sakatlanma sonrası sporcu psikolojisi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve fitnessist tarafından 29 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    yaklaşık iki yıldır düzenli olarak vg sporu ile uğraşıyordum, uğraşıyordum diyorum çünkü geçen sene bu zamanlar talihsiz bi sakatlık geçirdim ve motorsiklet kazası sonucu humerus kemiğimi üç yerden kırdım( dirsek üstü pazı bölgesinden )

ağır bi ameliyat geçirdim ve sağ koluma platin takılmak zorunda kaldı. omuzumdan dirseğime kadar dikiş izim var. kaza sonrası geçirdiğim iki seneyi düşündüm, yaptığım antremanları, aldığım suplementleri hepsi boşa gitmişti.. yakaşık dört ay bir fiil yattığım için kullanılmayan kaslar gün geçtikçe erimeye başladı..

kaza öncesi çok yoğun bi antreman programım vardı, birden haraketsiz yatmaya başlayınca ciğerlerimde afalladı sanırım ve hemotraks denilen ciğer katmanları arasında hava birikme durumuyla karşı karşıya kaldım sağ göğsümün altını delerek deren taktılar.

doktorların söylediğine göre sporu aniden bırakan kişilerde göğüs kafesinin hacmi inmeye başladığı için sıklıkla görülürmüş bu durum.

sporun iyileşme sürecinde olumlu etkileride oldu tabi yağsız bir vücuda sahip olduğum için dikişlerim kolay kaynadı :D

velasıl kelam kendimden yola çıkarak sizden şu dersi almanızı istiyorum. çok zorlamayın arkadaşlar oluruna bırakın..!

"kazandığınız her şey, bir gün kaybedeceğiniz şeylerden yalnızca biridir" demiş palahnuik amcam. steroid kür peşinde koşmayın hayatta vücudunuzdan daha önemli şeyler var bunu unutmayın !

kimodedim bunu beğendi.
  2. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    böyle düşünebildiğine sevindim...
    evet yaşamak en güzel armagandır...
    sonucları ne olursa olsun...
    o kasları yeniden kazanabilirsin...
    belkide daha ileriye gidebilirsin...
    ama ölüm tektir...
    1 saniye nefessiz kalmaya
    bakar herşey...
    daha mutlu olman dileğiyle :)

3. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    "alışmış kudurmuştan beterdir" derler.. ameliyatımı yapan doktor; "iki sene içerisinde platini çıkarıcaz, kol nekadar az et biriktirrse ameliyat okadar kolay olur" demişti..

ameliyat sonrası yaklaşık dört ay sonra filan bandaj çıkartıldığında kolumu 180 derecelik açıyla açabilmek iki ayımı aldı.. ölçmedim ama kolum üç parmağımdan daha kalın değildi :D

iki sene içerisinde ben o kolu 35 - 36 cmye kadar çıkardım son kontrolde doktor kolumu gördüğünde biz kesmekten bıktık o kasları sen biriktirmekten bıkmadın dedi :D

bu arada "biriktirmek" nasıl bir terim ya! doktorların terminolojileri öldürücek beni.

Sayfayı Paylaş