Sakatlandım mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve traxes tarafından 30 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. traxes

traxes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 1 Hafta önce biceps z barda son sette 55 kg. bitirmeye çalışırken sağ kolum
    basamadı ağırlığı o günden sonra sağ kolum ağırıyor ama ağırlık kaldırırken sadece
    bench presste serçe parmağımdan dirseğe kadar uyuşuk bi ağırma oluyor.
    Bicepste daha kötü bilek dirsek arası belirgin bir ağrı hissediyorum hemde 5 10 kg. gibi hafif ağırlıklarda bile...

kilo 65
    yaş 23
    Solağım (Solum daha güçlü)

Acaba kasmı incindi tendonlar falan yoksa liflerde veya kemiklerde mi bişeyler oldu.
    Yarın doktora gidecem burdanda bi teknik destek almak istedim.
    İyi forumlar...

2. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    5-10 kg ağırlıkta bile sorun yaşıyorsan dediğin gibi doktora görünmelisin inşallah kalıcı veya uzun bir sakatlığın olmaz,benim fikrimi sorarsan önkola fazla yüklenmiş olabilirsin incilme söz konusu olabilir.

3. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    65 kilo olup 55 kilo ile nasıl barbell curl yapabiliyorsun anlayamadım. muhtemelen kapasitenin üzerinde ağırlık kaldırdın ve kolunu zedeledin. önemli bir yırtık vs yoksa 1-2 hafta içinde geçer. bu süre içinde ağırlık çalışmayı tamamen bırak bence. ağrıda azalma olmazsa hastaneye gidersin. geçmiş olsun.

4. traxes

traxes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İlginiz için teşekkürler.
    Bugün hastaneye gidicektim gidemedim yarın gidecem artık :( İşler yoğun vakit bulamıyorum
    Z barla biceps yapıyorum 55 kg
    consantre curl de 25 kg yapabiliyorum aslında sol kol gidiyor sıkıntı yok da sağa ayak uydurmaya çalışıyorm.

5. traxes

traxes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bugün doktora gittim incinmiş dedi
    3 hafta ara ver hafiten başla eski kiloya 1.5 sonra gir ağırlığı 1.5 aya dağıt dedi
    napacamı bilmiyorum vücut sönmez mi o kadar sürede
    sönmezse bile gelişim olacağına inanmıyorum pek
    önerilierinizi bekliyorum lütfen...

6. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Doktorun dediğini yap.Şöyle düşün eğer tekrar zorlarsan ve bu sefer ciddi bi sorun olursa tüm spor hayatını etkiler.Biraz sabret belki 1.5 aya gerek bile kalmaz düzelir sende normal programında devam edersin.Beslenmene dikkat edersen erimezsin bu kadar kafana takma sağlığın daha önemli.

7. traxes

traxes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    iyi diyorsunda
    Yinede 6 Aylık emek var bunuda düşürmek istemiyorum
    Başka bi yolu yokmu hızlı bi tedavi fln
    Saçmlıyorum galiba...
    Napalım sabredecez artık bakalım.... zor olacak ama

8. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    agrı basladıktan sonra eger kendını zorlamadı ısen 1 hafta dınlendırme ıle gecer dıe dusunuyorum . eger zorladı ısen hele otekı zorlamalarında agrı arttı ısen 1 ay . benzer bı sorunu yasadım tendınıt adı altında . ama ıllakı doktora gostermen gerek . bu sektorun hızlı tedavısı yok dostum ne yazıkkı ıllakı dınlendırıcen

9. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hareketi nizami yapmıyorsun büyük ihtimal.. Yoksa 65 kiloda 55 kilo çok zor. Nizami yapmadığın içinde sakatlık ortaya çıkmış.

10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    3 haftayı biraz daha uzatıver...

3 hafta normal isnanlar için olan bi süreçtir genelde..sizler bu oranlarda zorlandığınızdan "reküperasyon, rehabilitasyon "süresi daha uzun olmalı...6 hafta en az !...

bu arada ,diğer bölgelere yoğunşalabilir ya da yoğunlaşmayabilirsin tecrübene göre...))

11. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Neyse ki beline bir şey olmamış. 65 kilo iken 55 kilo ile nasıl z-bar curl yaptığını tahmin edebiliyorum.

12. traxes

traxes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse inanmıyor kolum iyileşince video koyacam. benim kollarım ilk başladığımda 28.5 cm di şimdi 5. ayın sonunda 35.5 oldu. yanlış yapıyorsam niye gelişiyor ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:08 ----------

hem belirtmek istiyorum yaptığım bütün hareketlerin nizami şeklini burdan kontrol ederek uyguluyorum.
    Ağır çalışabilirim. belki son iki tekrarda birazda belden destek alabilirim ama kesinlikle tam anlamıyla hareketi yanlış yapmıyorum yavaş yavaş yapıyorum. ve kolu tam kitlemiyorum ki ağırlık koldan çıkıp dinseklere binmesin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:13 ----------

başladığımdaki ölçülerim
    kilo 62 - Şimdi 66
    Bel - 79 Şimdi 79
    Göğüs 95 Şimdi 104
    Omuz 107 Şimdi 115.5
    Kol : 28.5 Şimdi 35.5

bastığım ağırlıklar
    bench prees 75 kg
    omuz press 55 kg
    biceps z bar 55 kg
    consatre curl 22.5 nizami
    barfiks 12 x 4
    fazla bacak çalışmıyorum ama makinede 160 kg falan basabiliyorum
    squad denemedim
    dumbel üst göğüs kolum sakatlanmadan önceye kadar 27.5 kg a kadar çıkmıştım. yani daha yeni yeni yapıyordum
    bunlar hatırlayabildiklerim

13. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    kusura bakma ama 5 ayda ole 7 cm kol fılan buyumez neymıs o ole hayır zaten toplamda 4 kılo almıssın o 4 kılo dırek kas olarak kol cevrenemı dolandı arkdas :D
    ben yag olarak 2 kılo aldıgımda bel cevrem 2 cm buyumuyor arkdas kı kas ıle kol cevresı 7 cm buyuyecek .

ya olculerınde bı yanlıslık var yada sen sımdıye kadar kımsenın bulamadıgı yenı bı calısma metodu kesfettın. mesela ben 1.5 yıldır yapıorum . bel cevrem 86 fılandı 80 oldu kol cevrem 38 di 39 oldu .

okadar ha bende sakatlanmadımmı 1 ayda 20 kılo arrtırmaya calısmıstım hayvan gıbı temponun ıcınde muhtemln sneın yaptıgın gıbı tendınıt oldum 1 ay ara verdım . baska turlu olmuyor cunku

14. traxes

traxes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    her bünyeyi aynı kefeye koyma kardeşim.
    sen yapamıyorsan o senin sorunun.
    ben salonda çalışırken gören de şaşırıyor
    Allah vergisi bi durum yani
    kilomdan fazlasını basabiliyorum
    69 kiloda bi partnerim vardı beraber çalışıyorduk
    artık çalışmıyoruz. ritime ayak uyduramadı...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:41 ----------

neyse tartışma ortamı yaratmak istemiyorum vücut benim kas benim sadece sorunum söyledim cevabımı aldım bi nebze de olsa herkese iyi çalışmalar...
    Yardımcı olana arkadaşlara teşekkürler en kısa zamanda foto koyacam
    trapezlerde sıkıntım var biraz daha çalışmam lazım :)

15. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    35cm kolla kimse 55 kg barbell yada zbar curl yapamaz. sen lbs ile karıştırıyorsun muhtemelen o kiloları.

TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  16. solasguitarra

solasguitarra Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    65 kilo ile 55 kilo bench press yapıyorsundur sen bence. Ha yapıyorsanda nasıl yapıyorsun o kısımda çok önemli. Sonucunda sol kolun kaldırırken sağ kolunun kaldıramadığı bir ağırlık ile çalışıyorsun ve sakatlanıyorsun. Bu da senin sağlıksız çalıştığını gösterir. 55 kilo ile o kiloda sağlıklı şekilde biceps curl yapman mantığı sığmıyor.

17. traxes

traxes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bakın kardeşlerim Video atacam. Polemik istemiyorum 10 Gündür spor yapmıyorum hala ağırıyor.
    amino kullanıyorum vücut çökmesin diye
    3 hafta uzun bi süre değilmi
    düşük bir ağırlıkta başlasam gene olmaz mı
    bu konuda yadımcı olacak arkadaşları arıyorum lütfen

Sayfayı Paylaş