Sakatlandım.Hayallerim suya düştü. Ağlamak istiyorum.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve boks tarafından 26 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Kickboksa ilk başladığım zamanlar aşırı bi motivasyon vardı. Hobi olarak yapacaktım ilk başta. Ancak sonradan bu işte iyi yerlere gelebileceğimi anladım. Kısa sürede iyi bir boksör oldum. Bissürü müsabakaya çıktım, kendimden kat kat ağır kişilerlerle de kapıştım. Kimi zaman nakavt oldum ama her defasında ayağa kalktım, gerçekten motivasyonum vardı, ancak buraya kadarmış. kickboks hayatım bitti.

Maç esnasında attığım tekmenin rakibin dizine gelmesi sonucu ayak tarak kemiğim kırıldı. Tarak kemiği pek önemli gibi gözükmesede bendeki bu kırık bi sebepten dolayı önemli tam hatırlamıyorum. Doktor bundan sonra kickboks yapamayabilirsin dedi. Yapsam bile çok uzun zaman geçmesi lazım. Alçıdan sonra fizik tedavi görecekmişim.

Moralim alt üst oldu. Bütün motivasyonum kırıldı.

2. Kalitos

Kalitos Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    Geçmiş olsun kardeşim. Kaç yıllık profosyonellerin bile başına gelebiliyor. Örneğin geçenlerde Gökhan Saki ile olan maçında Tyrone Spong seninkiyle benzer bir durumu yaşadı.
    Ben de boynumdaki sakatlıktan dolayı spora ara vermek zoruda kaldım. Senin ki kadar olmasada neler hissettiğini anlamama yetiyor.
    Herşeyin başı sağlık. İnşallah en kısa sürede iyileşip geri dönersin.

boks bunu beğendi.
  3. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    İNŞALLAH KARDEŞİM.

4. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    boksa yönel sende, bende omuzumda ki çıkıktan dolayı aikidoya ara vermek zorunda kalmıştım malum direk eklem ve kemiklere çalışıyorsun :)

5. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam boksta dahada baskı oluyor tarak kemiğini parmak ucunda durulduğundan. Özellikle sol direkt, sol kroşe, ve giriş çıkışlarda.

6. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Hiç yaşamadım ancak verdiği acıyı tahmin etmek hiç zor değil. Üzüldüm dostum gerçekten ama üzülmekten ziyade kızıyorum şuan sana. Ne güzel spor hobin spor aşkına dönmüş nice başarıya imza atmışsın nice müsabakaya çıkmışsın ama sakatlık yüzünden spor hayatım bitti diyorsun. İşin gerçeği şu hangi dövüş sporunda olursa olsun ayak tarak kemiği gerçekten önemli en ufak bi sıkıntı maçın gidişatını değiştiriyor. Boksörlerde infighter ların pivot ayak tarak kemiğinde sıkıntı olsa içe giremez. outboksörlerde vur kaç yapamaz hızını kaybeder. Kick boks da tekme atamaz atarsa da denge de sıkıntı çeker vs. vs. ancak gelgelelim doktor olayına. Ben türkiye de ki hiç bir doktora inanmıyorum işin gerçeği bu. Öğrencim kaval kemiğini kırdı muay thai de. doktor spor yapamaz dedi çocuk yeniden maçlara çıktı. Arkadaşım ayak bilekleri kırıldı spor yapamaz denildi yeniden maçlara çıktı galibiyetlerle döndü vs. vs. İçinde ki ateş sönmezse yapabileceklerinin sınırı yok. Tarak kemiği gerçekten önemli kavaldan biraz daha önem arzediyo ama içindeki ateş hepsinden daha çok önem arzediyor. Onu söndürürsen zayıflatırsan yaptığın her şeyi boşa yapmış olacaksın sakın bırakma sakın pes etme. Antrenman yapmasan ne olacak hareketleri mi unutacaksın? kilo mu alacaksın? ne olacak yanı? Tam düzeldikten sonra daha fazla üstüne düşersin daha iyi olursun ne olacak sanki. Sakın pes etme sakın dert etme sakın üzülme! Senin yerinde değilim ama durumuna senden daha üzgünüm ve sana herkesten fazla kızarım içindeki ateşi söndürürsen... Tanıyor olmam şart değil. Sporcusun bu yeterli.. Neyse çok laf ettim interneti bilgisayarı telefonu kapat iyi bi düşün...

boks bunu beğendi.
  7. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    hocam Allah razı olsun. dediklerinize sonuna kadar katılıyorum. bu işte bilginiz var sanırım tarak kemiği küçük olsada kavaldan daha önemli olduğunu biliyorsunuz. hocam şu 3-4 gündür düşünmekten bi hal oldum. İNŞALLAH İYLEŞİRİM. sağolun hocam.

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    geçmiş olsun ...

sorun değildir böyle şeyler ...çare bulunur ...

ancak , bu rehabilitasyon döneminde "kıkırdak ve orta ölçüde kalsiyum almak " gerekiyor ...doku yenilenmesi için ...

Sayfayı Paylaş