Sahte mal alıyo olabilirsiniz dikkat !!!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve waleron tarafından 27 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. waleron

waleron Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar birisi bana ********.com adli bi site var cok ucuz falan dedi siteye baktim harbiden de piyasadan bayaa aşağıda fiyatlar muscletech performance yeni ürün 166lira heryerde 200liranin üstündeyken ama muscletech.gen.tr adresine yani muscletech in kendi sitesine baktim yetkili satış yerlerine orda bu site yok yani sahte mal satiyo olabilirler mi sözde yildiz gidamiymis neymis optimumun distribütormüymüş ama orda ismi yazmiyo bu sitenin sahte olabilir yani kanımca

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:06 ----------

Site bloklanmis p r o t e i n 7 sitenin adi

2. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    yıldız gıda değil ******

****** gibi büyük bir firma sahte mal satma riskine girip onca yatırıp heba edecek kadar küçük bir firma değil sahte malı adı marka olan bi kuruluş değil apartman altı satıcılar satar

3. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    bir ürünün orijinal olup olmadığını anlamanın yolu var mıdır acaba? Bu konuda tecrübesi olan, bilgi sahibi arkadaşlar varsa bize yardımcı olabilirler mi? sonuçta en lüks spor salonlarında bile oradaki hocalar getirip satabiliyorlar acaba nereden alıyorlar, ne kadara alıyorlar... ve en önemlisi orijinal ürün mü? işte bunu anlamak için ne yapmalı.

4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    şahsen ben babama bile güvenmem.yapabilirler neden yapmasınlar ki?çoğu insanın senin gibi düşüneceğini bildikleri için belki sahte mal satıyor olabilirler.%100garantisini kimse veremez.

alacağım ürünün resmi sitesine girip distribütörlerine bakıyorum ondan sonra alıyorum ya da eskişehirde formgym var serdar taşal var başında o adama sonuna kadar güveniyorum orada bulamazsam mecburen internet üzerinden alışverişimi yapıyorum.

kimseye körü körüne inanmayın ürün almadan önce bi 5dk ayırıp distribütörlerine bakın öyle alın ürününüzü.

Son düzenleme: 27 Nisan 2013
  5. eyup.dede

eyup.dede Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bildiğim kadarıyla ****** optimum ürünlerinin disbiritörü. ******** siteside ******nın internet üzerinden satış yaptığı sitenin adı. diğer ürünleri bilmiyorum fakat 2 hafta önce optimum gold whey aldım oradan. kapak üstü jelatin iyi durumdaydı. kapak içi jelatinde sağlam duruyordu. kapak içi jelatini açmadan önce kutuyu biraz sıktım hava çıkacakmı diye çıkmadı. ambalajlama tamam gibi.

ww w.optimumnutrition.com/retailers.php bu sitede en altlarda optimum ürünlerinin türkiye disbiritörü olarak 2 yer verilmiş.

6. waleron

waleron Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    mail attım böyle böyle muscletech in sitesinde isminiz yazmıyo neden böyle bu dedim cevap da atmadılar 2 gündür bence verecek cevapları yok kıllandım

7. LifeSteaLeR

LifeSteaLeR Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    muscletechin resmi dist'i farmatek Türkiyede.
    Ben ******un dubai malı getirdiğini düşünüyorum.

8. waleron

waleron Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    evet muscletch in tek distrübütörü farmatek dubai malı getiriyo derken onlar dandik mi oluyo orjinalinden farkı var mı yani varsa da ne gibi fark acaba ?

9. LifeSteaLeR

LifeSteaLeR Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Bildiğim kadarıyla içerikte farklar var.fason üretim gibi algılayabilirsin

10. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    benim tek bildiğim bahsettiğiniz ******sitesi seneler önce atv de reklamlar veriyordu.bu ezel dizisinde altta reklamları geçerdi hatırlıyorum.bu bir güvence değil ama adamlar boşa reklam yapmıyorlardır kim sahte ürününü atv de reklam yaparki.

11. duranadam

duranadam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sırf buraya size cevap yazmak için üye oldum arkadaşlar. Açıkçası yorumlarınızı görünce gülmekten yerlere serildim. Öncelikle p r o t e i n 7 çalışanı değilim bunu belirtmek isterim. Konuya gelicek olursak, Keşke bu açıklamayı ben değil, Suçlama yapılan firma açıklasaymış diyerek, siz bilinçsiz kullanıcıları bilgilendirmek istedim.

Ürün dubai den geliyor, Acaba ürün Çakmamı? Sahtemi? Her ne zımbırtıysa?

Cevap: Ürün isterse çinde gelsin, Çine nerden gidiyor arkadaşlar? Ürünlerin hepsi amerikadan dağıtılır. Ürün dubaiden geliyorsa bunun sebebi, Ürünü Amerikadan almak yerine dubaiden aldığınız zaman, Firmaya olacağı maaliyetler( Vergi, Nakliye gibi...) giderler azalır. Dolayısıyla, sayın bilgisizce yorum yapan arkadaşlarım, Bu ürünün çakma olduğu anlamına gelemez.Konuyu dahada açıklamak gerekirse, Ürünlerin hepsinin üstünde LOT numarası vardır. Gidersiniz İstanbul Topkapıda Gümrük Merkezine, Verirsiniz Lot numarasını yetkililere, size ürünün nerden geldiğini, faturalımı faturasızmı nedir ne değildir, hangi tarihte türkiye ye girmiş söylerler. Konuyu dahada açıklamak gerekirse, Sayın bilinçsiz arkadaşlarım, Hadi lot numarasını kontrol ettirdiniz, ürün doğru, dubaiden geldi. Yok fason bu mallar, yok dandik, yok şöyle, yok böyle, diyen arkadaşlarada şöyle bi cevabım olur. Gümrükten geçen bütün ürünler, Tarım ve Hayvancılık bakanlığının Laboratuarında İncelenir. O koşullar sağlandıktan sonra ürün geçer. Ürünün üstündeki etiketiyle, ürün içeriği bir birini tutmak zorundadır. Eğer bir mg farklı çıksın, o ürün gümrükten geçemez.

Saadete gelicek olursak Sayın BİLİNÇSİZ Arkadaşlarım, Neymiş? Bilmediğiniz konular hakkında konuşmayacakmışsınız....

Saygılarımla

12. Dean Winchester

Dean Winchester Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    daha yeni on whey protein aldım ******** den sıkıntı yok beyler resim de atabilirim yani

13. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    daha önce optimum kullandıysanız anlarsınız zaten, optimum un sahtesini aynı tat ile yapabilen her kimse önünde saygıylan eğlirim, onu beceren proteinini de koyar zaten :D

şaka bi yana bu ******urunlerini n11 com da satıor
    sahte olsa buyuk firma hayatta koymazdı bnm açıımdan sorgulancak bir konu deil

14. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    ******un sitesinde şu yazıyı tekrar geçeyim buraya

Duyuru…

****** olarak geçtiğimiz Ocak ayı itibariyle sektördeki 7. yılımızı doldurmuş bulunuyoruz. Perakende satış yaptığımız ********.com da yaklaşık 5 yıldır hizmet veriyor sizlere. Bu süreç zarfında elimizden geldiği kadar başta Optimum Nutrition ve Xpro Nutrition olmak üzere en iyi ürünleri size en iyi hizmeti sunarak, en uygun fiyatlarla ve en avantajlı şekilde sunmaya çalıştık ve sunmaya devam ediyoruz.
    Faaliyet gösterdiğimiz zaman içerisinde her dönem hakkımızda aslı astarı olmayan bir takım söylentiler ve iftiralar ortaya atıldı, atılıyor. Sanal ortamda görebildiklerimize elimizden geldiğince cevap vermeye çalışıyoruz. Ancak bütün sitelerin forumlarını takip etmek çok mümkün olmuyor. Bugüne kadar hiçbir ****** çalışanı hiçbir rakip firma, marka ya da ürün hakkında fikir beyan etmemiştir. Bu konudaki hassasiyetimiz sektörde genelde tek taraflı olmakla beraber bundan sonra da devam edecek. Bizi bilen müşterilerimiz bu söylentilerin gerçekten uzak ve ticari anlamda gayr-ı ahlaki bir çaba olduğunu biliyor ancak kafası karışan insanlar olabiliyor. Buna istinaden bir açıklama yapma gereği hissettik. Bugüne kadar bu söylentileri çok fazla önemsemediğimizi itiraf etmeliyiz ancak şeffaf olmanın faydasına inanıyoruz. Aşağıda bizlere sıklıkla sorulan bazı sorulara açıklıkla cevap verdik. Verdiğimiz bilgileri tatmin edici görmeyen veya başka sorusu olanlar lütfen bize e-posta veya telefon yoluyla ulaşsınlar. Listeyi buna göre güncelleyebiliriz.

****** artık Optimum Nutrition tek distribütörü değil deniliyor, doğru mu?

Yanlış.

Optimum Nutrition markasının Türkiye için yetkili tek distribütörü ******’dır.
    ******, yaklaşık 6 yıldır Optimum Nutrition markasının Türkiye’deki tek distribütörü ve büyüme anlamında bu altı yıl içinde yüzdesel olarak en büyük artışı gösteren distribütörlerden biri. ******, Optimum Nutrition’ın Bulgaristan ve Gürcistan’da da yetkili tek distribütörüdür ve sporcu gıdalarında bir markanın Türkiye haricindeki dağıtım haklarını da alan ilk firmadır. Bununla ilgili olarak Optimum Nutrition’a ait internet sayfasındaki distribütör listesine bakabilirsiniz; Retailers | Optimum Nutrition: True Strength

******’nın satmış olduğu ürünler sahte mi?

Değil.

Distribütör bir firmanın sahte ürün satması akla mantığa uygun değil. ******, yukarıda da bahsettiğimiz gibi 6 yılı aşkın bir süredir Optimum Nutrition ürünlerinin dağıtımını ve satışını yapıyor. Eğer bu iddianın en ufak bir şekilde doğruluk payı olmuş olsaydı bu kadar uzun süre faaliyet gösterilmesi mümkün olmazdı. Burada insanların kafasını karıştıran bir önemli etken Bulgaristan distribütörlüğünü de almış olmamız olabilir. ******, Bulgaristan’da sadece satış yapıyor. Üretimi yok. Bulgaristan’ın sahte ürün anlamında, haklı veya haksız, olumsuz bir şöhrete sahip olduğu malum fakat ******’nın Bulgaristan distribütörlüğünü almasının öncelikli nedeni Optimum Nutrition ürünlerinin dağıtımını kontrol ederek Bulgaristan’dan Türkiye’ye kaçak veya paralel ithalat şeklinde ürün gelmesini engellemek. Bu konu daha önceki yıllarda sıkıntı olmuştu. Bunun haricinde sektörde genel olarak her daim bir sahte ürün söylentisi olmuştur fakat biz faaliyet gösterdiğimiz süre zarfında herhangi bir markanın sahte ürününe rastlamış değiliz. Rastlayanı da görmedik. Kalitesiz ürün, kaçak ürün, tarihi geçmiş ürün, içeriği etiketiyle uyumsuz ya da doping maddesi içeren ürünler olmuştur fakat sahte ürün hiç görmedik. ******’nın bütün ürünleri orijinaldir, resmi prosedürlere uyularak ve gıda mevzuatının öngördüğü analizleri yapılarak ithal edilmiştir.

Ürünlerin üzerindeki ifadeler neden etiketleniyor?

Ürünlerimizin tamamı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mevzuatı çerçevesinde ithal edilen ürünler. Bu yüzden Bakanlığımızın ilgili mevzuatına tabiiyiz. İzin verilmeyen sayıca oldukça fazla cümle ve ifade var. Muscle, Mass, Serious vs. ilk akla gelenler. Bunun haricinde ürünün özelliği anlatılırken de benzer anlama gelebilecek cümle veya kelimeler uygun görülmüyor. Bunları etiketlemek durumundayız ve yoruma dayalı sıkıntı yaşamamak için genelde tamamını kapatarak etiketliyoruz. Neticesinde ortaya genelde anlamsız ve bazen komediye kaçan görüntüler olabiliyor ancak buna yapabileceğimiz bir şey maalesef yok. Neticede ürünün asıl ve orijinal etiketi altta duruyor. Yapıştırılan etiketler mevzuat gereği.

Whey’lerde “%100” ibaresi neden etiketleniyor?

Protein oldukça pahalı bir hammadde. En pahalı protein kaynaklarından biri de Whey (peyniraltı). Soya veya benzeri daha ucuz maliyetli bir protein kaynağı içermediğini ve üründeki proteinin tamamının Whey’den elde edildiğini anlatmak için firmalar ürün isimlerinde “%100 Whey” ibaresini kullanıyorlar. Bunu ilk yapan firma Optimum Nutrition. Ardından birçok firma aynı isimde ürün çıkarmıştır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bu konuda yanlış bir algının önüne geçmek adına bu ibareyi yasaklamıştır. Yaklaşık 2.5 yıldır “%100” ibaresi etiketlenerek kapatılmak zorunda. Biz gerekli başvuruları hem Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na hem de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na yaptık. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan “%100” ifadesinin yanıltıcı olmadığına dair elimizde yazı var ancak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, “%100” ibaresinin kapatılmasında ısrarcı. Adı %100 Whey Protein olup içeriğinin tamamı Whey protein olan bir ürün yok. Olması da mümkün değil ancak mevzuat bu şekilde olduğu sürece “%100” ibaresi etiketlenerek kapatılmaya devam edecektir.

Optimum Nutrition ürünleri hangi ülkeden geliyor?

2008 yılında Optimum Nutrition, dünya’nın en büyük peynir ve peyniraltı suyu protein üreticilerinden biri olan İrlandalı Glanbia tarafından satın alındı. Avrupa Birliği ile Amerika Birleşik Devletleri arasında ciddi bir gıda mevzuatı farkı var. Bu fark içerik maddelerinden etiketleme şekline kadar birçok alanda kendini hissettiriyor. Glanbia, Optimum Nutrition markasının Avrupa’daki satışını artırmak için Avrupa Birliği mevzuatına uygun üretim yapmaya başladı. Bu üretim İngiltere’de yapılmaktadır ancak ürünlerin arasında etki ve kalite anlamında bir fark yok. Farklılıklar daha ziyade etiketleme şekli ve bazı katkı maddelerinin miktarlarıyla ilgili. Ürünün protein değeri ve kalitesi arasında bir fark yok. Böyle bir riskin göze alınması düşünülemez de. ****** olarak biz her iki ülkeden de ithalat yapıyoruz çünkü Avrupa Birliği’ne dahil değiliz. Mesela yakın zaman kadar stoklarımızda bulunan Extreme Milk Chocolate aromalı ürün Amerika Birleşik Devletlerinden ithal edilmişti ve şu anda satmış Double Rich Chocolate aroması İngiltere’den ithal ediliyor. Malum olduğu üzere gıda mevzuatımız Avrupa Birliği’ne uyarlanma sürecinde. Durum böyle olunca ithalat sürecinde bir sıkıntı yaşamamak adına ithalatlarımızı daha ziyade İngiltere’den yapıyoruz.

Sitenizde satılan BSN ve Muscletech ürünleri Dubai’den mi geliyor?

Halihazırda stokta bulunan ve kendi ithalatımız olan BSN Syntha-6 ve Muscletech Nitro-tech ürünleri Amerika Birleşik Devletlerinden ithal edilmiştir. Yani çıkış ülkesi Amerika Birleşik Devletleri’dir. Bundan sonra bu konudaki yersiz şüphelerin de sona ereceğini düşünüyoruz. Ancak şunu da belirtelim, piyasada bulacağınız Dubai veya başka bir ülke üzerinden ithal edilmiş bir ürünün orijinal olmadığı veya ikinci kalite bir ürün olduğu iddia edilemez. Dubai, vergisel kolaylıklar ve ithal sürecindeki rahatlık itibariyle ticari anlamda avantajlı bir yer. Dolayısıyla oradaki distribütör veya toptancılardan ürün almak buradaki firmalar için de avantajlı olabiliyor. Dubai’den ithal edilen ürünler Dubai menşeli değildir. Dubai’de üretilen sporcu gıdası yok bildiğimiz kadarıyla. Sadece çıkış ülkesi Dubai’dir. Ürünlerin üzerlerindeki parti seri numaraları firmalara e-posta yoluyla sorularak tespit edilebilir. Araç piyasasından buna örnek vermek gerekirse BMW Türkiye Distribütörü Borusan ancak piyasada Borusan tarafından ithal edilmeyen ve daha ucuza satılan on binlerce BMW marka araç bulmak mümkün. Bu o araçların sahte veya ikinci kalite olduğu anlamına gelmez. Sporcu gıdalarında da aynı şey geçerli ancak sporcu gıdalarında yedek parça ya da bakım gibi satış sonrası hizmet olmadığı için satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın onayıyla ithal edilmiş olması. Kaçak gelen ürünleri satın alır ve bir sıkıntı yaşarsanız karşınızda muhatap bulamazsınız.

Xpro Nutrition ürünlerini siz mi üretiyorsunuz?
    Hayır.

Xpro Nutrition, ******’ya ait bir markadır ancak ürünlerinin tamamı yurtdışında (Almanya, Hollanda, İrlanda, Abd) üretilmektedir. Ürünlerimizi üreten firmalar bugün Türkiye’de satılan birçok Alman markasının da üretimini yapan firmalardır. ******’ya ait bir üretim tesisi hiçbir ülkede yok.

Kapakların altındaki koruma genelde açılmış duruyor? Bu ürün sahte mi? Daha önce açıldı mı?
    Optimum Nutrition marka toz ürünlerinde kapağın içindeki koruma çok sıkı yapıştırılmıyordu ve kapağı çevirdiğinizde kapakla birlikte açılıyordu. Bu ürünün önceden açılmış olduğunu göstermez çünkü kapağın dışını çevreleyen bir koruma etiketi her zaman mevcut. Kapağı çevreleyen ambalaj olduğu sürece ürünün açılmış olma ihtimali yoktur. Optimum Nutrition ürünlerini önceden kullanan müşteriler buna alışkın ancak yeni kullanmaya başlayanlar için nadiren de olsa sıkıntı olabildiği için biz bu konudaki rahatsızlığımızı Optimum Nutrition’a ilettik. Şu anda satışta olan Gold Standard Whey Double Rich Chocolate ürünlerinin kapak korumaları daha sıkı yapıştırılmış durumda. Diğer ürünler de zaman içinde aynı hale gelecektir.

Hizmetimizle ilgili gördüğünüz bir eksiklik veya yaşadığınız bir sıkıntı varsa lütfen bunu bizimle paylaşın. Eleştiriye her daim açık bir firmayız ve eksiklerimizi gidermek namına müşterilerimizin fikirlerini önemsiyoruz.

Saygılarımızla,
    ****** Ailesi

cecinar bunu beğendi.
  15. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    besin konusunda insanlar cok kandirildi zamaninda. hala televizyonlarda whey tozları kokain muamelesi goruyo programlarda. en son gecen kanalturkte bi rast gelmistim. ben bu konularda insanlarin kaygilarini dogal buluyorum, abartan komplo teorisi yapanlar da mevcut ama baska bi yandan bu konulari arastiran bilincli insanlar olmasi hosuma gidiyor.

"bilincsiz" "bilmediginiz konular hakkinda konusmayacaksiniz" falan cirkin tabirler bu arada,

lutfen ne yazdiginiza dikkat edin.

16. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    NESTOR daha bugün kargo geldi elime oradan sipariş yapmıştım içimi rahatlattın doğrusu :)

17. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
  18. duranadam

duranadam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrar belirtmek isterimki ****** çalışanı vs. değilim. Sadece böyle bilinçsiz bir şekilde karalayıcı yorumlar gördükçe çileden çıkıyorum. İşini iyi, bizlere uygun fiyat veren böyle bir firmanın, senelerdir bu işi yapan bir firmanın bu şekilde, basit bir şekilde karalanmaya çalışması hiç hoş bir davranış değil.

Bilinçsiz tabiri hoş bir kelime değil, Haklısınız, insanların içinde şüphe olabilir. Ama bu şüpheyi, firmayı provake edicek şekilde, 4-5 tane foruma aynı şekilde yazılırsa, ben bunu bilinçsiz değil, kasıtlı, provake edildiğini düşünürüm.

Saygılarımla...

Reddie ve cecinar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş