sahmat biceps

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sahmat tarafından 11 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    Degerli Dostlar,

resimde de gordugunuz gibi sorunum bicepslerim arasindaki fark ve ben bu farki kapatmak istiyorum.
    bunun icin ozel bir program varsa onu takip etmek isterim.
    bu aralar bende sevgili pump arkadasimiz gibi gunluk sadece bir kas grubunu ele aliyorum.
    ust goguste pazima benzer bir sorun vardi yavas yavas pump'un yontemi ve flexor hocamizin bir press bir acis sistemi ile cozmeye basladim gibi, yeni oldugu icin net konusamiyorum ama gelismeyi az da olsa goruyorum, sagolsunlar..

simdi biceplerdeki bu oran sorununu cozmek istiyorum.

bugune degin sol biceps icin ne yapildi ise sagimi eksik birakmadim fakat sonuc bu sekilde cikti.

bu sorunumdan dolayi bir gunumu bicepse ayirmak istiyorum.

sorunuma yonelik bir biceps programi onerebilir misiniz ?

sevgi saygi hurmetler..
    sahmat

2. Rogueknight

Rogueknight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İstatistik Uzmanı
    Yer:
    Ankara
    Bu fotodan doğru analiz yapmak biraz zor, sanki sağ bileğini biraz daha fazla çevirmiş gibi duruyorsun sol koluna göre...Buda bicepsini biraz yükseltmiş, bana göre bicepslerin arasındaki fark çok dikkat çekici değil...Zaten hiçbir hareket genetik olarak oluşturulmuş lif yapısını değiştiremez...Bana kalırsa hacim almaya devam ettikçe aralarındaki fark azalacaktır kafaya takma derim.

3. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    sevgili Rogueknight,

takmamak elde degil, bayadir takmadan devam ettim ama cok buyuk katkisi olmadi.

karsilastirmalarda her turlu deneme de bariz fark gordum.

fotografa tiklayip buyutup baktiniz umarim.

selamlar,

4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    sahmat sol el bileğini keşke biraz daha içe doğru çevirseydin. o zmana sol bicepcinin kısa kalıp kalmadığına bakardık. sağ bicepcin iyi duruyo ama alt kısmı kısa kamış. sol bu pozda daha uzun gibi. ve insanların çoğunda sağ ve sol kol arasında asimetri olabiliyor.buda kişi sağlak ise sağ kolunu daha fazla kullandığından kaynaklanıyor biliyorsun. benimde sağ ve sol kolum arasında fark var. sol kolu sağa yetiştirmek için mesela sol kol için daha fazla ağırlık kullan. bar ile çalışmalarında o tarafa 1,5-2 kilo fazla takabilirsin. veya sol kolun tekrarlarını arttır. çalışmlarında sol koluna konsantre ol. kolay gelsin....

5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    aynı sorun bendede var kol farkı 1 cm kadar ama bir cm vücudumun dengesini o kadar bozuyor ki gögüs çalışırken sol kol daha güçlü olduğu için gögüse daha az iş kalıyor ve göğüs farkı oluşuyor kollar gerçekten çok önemli o yüzden güçsüz olan koluna 1set ekstradam curl ve french uygularsan fark azalabilir ama zaman gerekli

6. NOMAC

NOMAC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende de buna benzer sorun arka kollarda var sağ triceps sola göre daha iri yapılı ve düzgün görünüyor ilginç olanıda iki kolunda aynı ölçüde oluşu :?: salondaki hocama nasıl eşitleycem diye sorduğumda da hep "konsantre ol" dan başka birşey söylemiyor :x :x

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Sol bicepsin sağa göre daha uzun, sağ ise daha toplu ve büyük görünüyor.

Şimdi birşeyi merak ediyorum, gördüğüm kadarıyla sağ ve sol kol arasında cm olarak kalınlık farkı var, bunu yazabilir misin.

İkincisi de çalışmalarda kuvvet farkı yaşıyor musun?.

Bu genellikle yılların sağ kola bahşetmiş olduğu kuvvet ve kasın toplu ve kısa durması, daha sonra spora başlayınca scot curl gibi adeleyi uzatarak kütle kazandıran egzersizlerden sol kolun daha çok etkilenmesi, bu rastlanan bir durum aslında.

Cevabını bekilyorum.

8. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    hernan77,
    evet alt kisa kaliyor.. konsatre oluyorum ama yardimci olmadi.. o yuzden sizlere danismak istedim..
    yeni fotoda gondersem emin ol sag da cok bariz fark var.

Coleman Trebor,
    bu topigi takip et o zaman, umarim sende degerli bilgilerden yararlanir sorununa cozum bulmus olursun.

NOMAC,
    bakalim burada ki hocalar ne diyecek.. bekliyoruz kendilerini.. isleri vardir, yogun olabilirler.

CENTAUR,
    su an kuru olmaya calisiyorum.. buna baslamadan once soguk sol 37 sag 35 idi..
    az once sen istedin diye tekrar baktigimda ise soguk sol ve sag 36 olmuslar..
    sanirim sinirden bicepse guzel yuklenmis sagi 1 santim artirmisim.. 2-3 haftadan beridir kendim kasiyorum zaten.. baktim ki yardim lazim olmuyor konu acma geregi hissettim..
    kuvvet farkina gelince evet sagdaki bicep calismalarinda hemen tukenirken solda ayni kilo icin tekrarlarda banamisin demiyorum..
    son paragrafinda cok haklisin.. bencede yillarca sag ile herseyi yaptik sanirim kasin yapisida sola gore degisiyor diye dusunuyorum.. aklimada baska bir sey gelmiyor..

rastlanir olmasi cozum aramamiza engel degil sanirim :) (takiliyorum)

ozel bir program lazim..

bununla aradaki bosluk farkini kapatmam lazim..

iki kol arasindaki guc farkini esitlemem lazim..

son olarak; degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim.

sevgilerimle,

9. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ben sağ kolunun daha güçlü ve hacimli olduğunu zannetmiştim ilk bakışta, bazı arkadaşların, bu konuda yaptığı bir metodu aktarayım sana o zaman yinede söylemem gerek, çokta fazla tasvip edilmiyor ama benim başıma gelse ben yapardım.

sağ ve sol kolu teker teker çalışmalısın biri bitince diğerine başlamalısın veya sadece ilk temel egzersizlerde taze enerjiyi güçsüz olan kola yoğunlaştırmalısın.

ikinci olarak, uzun olan biceps için daha fazla konsantasyo egzersizleri, kısa olan biceps için daha fazla scot curl (dumbell scot curl) yapmalısın.

bu gibi durumlara bu şekilde bir yaklaşım mevcut ama senin mantığına yatar mı veya hocan ne der onu bilemem,

yinede zamanla mutlaka simetri yakalanır belki çok uzun sürebilir.

iyi çalışmalar.

10. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    sagolasin centaur, dumbell scot curl ile biraz topladik iste 1 santim ordan gelmis olabilir..

favori hareketimdir ayrica..

goruntuye gore kendi basimizin caresine bakacagiz gibi..

sana da iyi calismalar,

11. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    bu arada eklemeyi unutmusum, vg hocam yok benim.
    ordan burdan derleme toplamalar ile kendim organize ediyorum herbiseyimi..
    iyi geceler..

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Göğüs kaslarının büyüklükleri arasında fark olduğunda nasıl bar ile değil de dumbell ile çalışma göğüsleri ayrı ayrı çalıştırmada daha etkili ise biceps büyüklükleri farklarında da sana önerim z-bar veya düz bar yerine dumbellar ile çalışmanı öneririm..
    zaten bunu CENTAUR kasları ayrı ayrı çalışman daha olumlu olur diyerek belirtmiş..
    ama burda dikkat etmen gereken nokta güçlü kolunun güçsüz koluna uyum sağlaması gerektiği.. yani güçlü kolunla 20 güçsüz kolunla 15 kiloluk dumbellar ile çalışabilicek kapasitedeysen harekette her 2 kolunla da 15 kg ile çalışmalısın.. önemli olan güçsüz kolunun hareketi belden destek almadan nizami şekilde yapabilmesidir..
    bu şekilde bir süre çalıştıktan sonra güçsüz kolun güçlüye yetişecektir.. o zaman yavaş yavaş ağırlık artırabilirsin..

13. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    bonatschi, sagolasin, bugun dikkat ettim bicep calismasinda, agirligi artirinca ayak oynuyor bel oynuyor.. sonra hafifletip paziyi hissederek bir nevi hakkini vererek yaptim.

bu aksam kasinca pazimi tatli bir agri meydana geliyor sag pazimda..

konsantreli calisin derken arkadaslar sanirim bunu kast etmisler..

nizami yapmiyormusum demek ki ben sag kolumu, bunu anladim..

konu basliginda emegi gecen herkese tesekkur ederim..

pazilarim ile ilgili iyiye giden veya gitmeyen bir gelisme akabinde buradan tekrar paylasirim.

yardimci olabilecek arkadaslar soyleyeceklerinden geri kalmasinlar pek tabii ki :)

dunkan acik yani 24 saat :D

sevgilerimle,

Sayfayı Paylaş