Saglıksız bi durum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kral7011 tarafından 10 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kral7011

kral7011 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugün okul takımın anteramında arkadaşın biri ben evde 5 kg yangın tüpü kas çalışıyorum dedi hayrete düştüm bench press ve dumpells gibi kullanabiliyorum dedi size sormak istedim bu durum saglık lı mı saglıksız mı heba etmesine boşuna kendiniiweightlifterweightlifter

2. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Benim arkadaşımda sanayi tüpüyle çalışıyordu.Bu işler göreceli ne istediğine bağlı.Sokaktaki adamdan iyi olmak istiyorsa sorun yok gibi duruyor.neden sorun olsun ki?.ha dumbıl ha su şisesi.Profesyonel vücut için yetersiz ama.Sağlıklı sağlıksızlığı çalıştığı şeyle değilde şu şekilde ölçmen daha mantıklı bence.Şimdi bende bu işe girmeden önce şöyle zanederdim.Dumbıll al onu 100-200 kere indir kaldır.Öyle değil.Gidipte bench niyetine 50 kez ard arda kaldırıyorsa zararlı.Sayılarını uygun uygularsa sorun olacağını zannetmiyorum.

Son düzenleme: 10 Aralık 2009
  3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Sekilsiz agirliklari indirip kaldirmak sakatlanma riski dogurabilir, bununla birlikte kaslar dogru kilo ile calisirsa farkli sekilde zorlanacagindan gelisime olumlu katkisi da olabilir. Yine de arkadasina tavsiyem once bir spor salonuna yazilsin, vucudunu yeterince tanidiktan sonra hala yangin tupu kaldirmaya ihtiyac duyarsa, o zaman normal antreman mantigi ile ornegin 4 set 8 tekrar seklinde calisirsa sonuc alabilir.

4. kral7011

kral7011 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mesela 50 tekrar yapıyormuş günde en az aşırı çalışmadan geri tepme olabilir mi onda

5. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Günde 50 tekrar yapması sorun değil.Bir seferde dinlenmeden 50 tekrar yapması sorun.Arkadaşına söyle en basitinden şöyle yapsın.Eğer kaslarını şişirmek istemiyor,Toparlanmasını istiyorsa güzel fit bir vücut istiyorsa tek seferde 15-20 arası yapacak.arada 1 dakika dinlenecek sonra bunu 3-4 kez tekrarlıyacak.Ama 3-4 kez.Eğer kaslarına hacim kazandırmak istiyorsa,Şişirmek istiyorsa bu sefer 8-10 arası bir seferde yapacak.gene arada dinlenecek ve 3-4 set yapacak.aslında bu kdar basit değil ağırlığı flan kendine göre ayarlaması gerekli ama mantık kısaca bu.Tek seferde 50 yapması kasları yıpratır.

6. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Nasıl kavrayabiliyorsunuz bench press yaparken avuçiçlerinizle tüpleri?

7. kral7011

kral7011 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herhalde avuç içi ile tek elle degil hep çift elle çalışıyor kaldır indir kaldır yaptıgı bu sadece

Sayfayı Paylaş