Saglıklı beslenerek kilo alma ve protein.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Komagane tarafından 31 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Sitede 2.günüm ve ilk başlığım . Bodybuilding için antremana başlayışımın 3.haftası bitti ve ilk başladığımda kilom 62 idi .Bu kiloya karşılık boyum 1.82 idi. Şu an ise tartıldığımda 66 kilo olmuşum . Kendim bile şaşırdım ama farkediyordum kilo aldığımı . Kilo almak , bunu kasa çevirmek sabır gerektiren birşey . Dışarıdan kilo aldırıcı yapay haplar , tozlar almadan aldım kilomu . Sabah kalktığımda kahvaltıdan önce süt ve muzu mixerde çekip ( 0,5 litre süt , 1 muz orta boy ) içtikten sonra kahvaltıma başladım . Oturduğumda 4 yumurta , 100 gr beyaz peynir , 75 gr kaşar , flakes süt ile karıstırıp kahvaltıyı kapatıyorum . hem kalorisi yüksek (Metabolizması hızlı olanlar için iyi olur) hem de protein değeri de var . Ögle yemeginde ise sebze yemegi, yiyorum 150 gr tavuk(Gögüs kısmı yağsız ideal olanı)tatlı ve güzelce meyvemi yerim üstüne :) öğün aralarında üzüm,kayısı,elma kurusu çok iyi oluyor . Bu arada yulaf ezmesi yada fındık ezmeside alın ara öğünlerde . Elim hiç boş durmazdı her an birşey olurdu . tatlısı , tuzlusu , acısı . Her akşamda mangal yaparım teras katta :) Balık , tavuk , hindi eti . Aralarında en ideali balık .Tabi cinsine göre değişir. yanında güzel bir salata . Salata deyip geçmeyin besin değerleri yüksek yeşillikler var . yanında kuru fasülye , nohut ve bezelye en önemlisi en değerlisi baklagillerde . Gece yatarkende 1 litre süte 2 muz mixledikten sonra güzelce içer yatarım . Emin olun farkı göreceksiniz . Bu arada ekmek yemeyide unutmayın . 3 öğünün toplamı min 1.5 ekmek max 3 olsun . Şimdi diceksiniz ki sende ne mide var :) ben basketle ilgilendiğim aralar 5 bin kalori alıyodum günde . Şu an 19 yaşındayım . 2 ay sonra fotogramlarımı koyup değerlendirmenize sunacağım .Umarım yardımcı olmuşumdur.

2. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    sana tek söliceğim hızlı kilo alma aldığın bu kilolar başına bela olur yavaş yavaşa azaten yılda 8 kg kas kataabilrmiş insan max bir yılda

3. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Zaten kilo almamı durduracagım zamanı bekliyorum ideal kiloya gelince . ve kilo tum vücuda yayıldıgında , kas geliştirmemi de yavastan geliştirdiğim için birbirini dengeliyor :)

4. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Komagane bilgimi veriyorsun sorumu soruyorsun açıkçası ben anlamadım tecrübelerini paylaşıyorsun diyecem ama daha iki ay olmuş bi ekleme yapmak gerekirse beslenmen vücut geliştirme için pekte uygun gözükmüyor bence biraz forumu oku bu beslenme ile 6 ay kilo alırsın 6 ay vermeye çalışırsın sonra bakmışsın ki elde var sıfır kas yapmak biraz farklı bir olay.

5. sevketsengul

sevketsengul Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yediklerinin arasında sütten ve tatlıdan bahsetmişsin bunlar doğru besinler değil,sanırım sütün faydalı olduğunu sanıyorsun ama büyümeyi engellediği bilinen bir gerçek tatlı konusuna değinmiyorum zaten.

Yinede hocalardan daha doğru yorumlar gelecektir ancak benim sana söyleyebileceğim 3 ayda bu işin beslenme kısmını öğrenmem biraz zor bence araştırmaya devam et.Daha doğrusu doğru bildiğin çok şey yanlış olabilir.

6. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Ben boyuma göre gerçekten zayıfım . bu yediklereme göre de spor yapıyorum harcıyorum yani . bu yazıyı yazarkende sadece yaptıklarımı göz önünde bulundurarak başlık açtım . bu arada süt derken gece yatmadan önce vücuda destek olsun diye proteini süt ile karıştırıyorum uzun süreli olsun diye . dün akşam antremanımda tartıldım bu seferde 65 çıkmışım belli olmuyor bu kilo işi .

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sutun yararlı olmadıgı konusunda bır makele sunabılır mısın?..Bu konu forumda da cok tartısıldı ama tartısma konusu sutun proteın yonuydu..Yoksa sutun saglıklı oldugunda genel olarak hemfıkırdı arkadaslarımız..Bende o gruptanım ve sut gece yatmadan once caseın proteın acısından degerlı bır besındır..Sutun ıcındekı kalsıyum buyume hormonunu etkılemez cunku ıcındekı fosfor dusuktur..Bunlar forumdakı bır konudan ogrendıklerım..Bence sende bır goz atmalısın..

8. sevketsengul

sevketsengul Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28

Sayfayı Paylaş