Saf Vejeteryanlar için Diet !....))

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ercan gürgöze tarafından 26 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    **sabah : "yulaf, kuru üzüm, yer fıstığı , buğday gevreği, ceviz, kuru incir " büyükce kasede kasede ve üzerine 1/2 bardak sevdiğiniz taze meyva suyu ...2-3 dilim tam buğday ekmek üzerine "bal "

**öğle: " barbunya , kahverengi pirinç veya bulgur , haşlanmış sebze (havuç ,brokoli , lahana) , karışık salata ,zeytinyağı ( 2-3 yemek kaşığı) , 2 adet haşlamış orta patates, 2-3 dilim tam buğday ekmek

**antrenmandan 1.5-2 saat önce 1 adet iri muz , 2 kayısı , 2 adet eti burçak

**akşam: müjver (kabak,havuç vb, zeytinyağlı ) , 2-3 dilim tam buğday ekmek , 100 gr badem, salata , barbunya veya nohut ..

**1 saat sonra 1 adet elma -1 mandalina

--------------------------------------------

yorumlar ?

themertyildiz ve Danny Boy bunu beğendi.
  2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    hehe :) hububat tahıllar ve meyve yemek bu kadar saglıksızken ne yorum yapılabilir ki :)

intihar diyelim :)

meyve sekeri fruktoz un zararları

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/tah-llar-neden-yememeliyiz-t44859.html?p=445252#post445252

tahılların zararları

hububatlar icin

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/tah-llar-neden-yememeliyiz-t44859.html?p=445252#post445252

2 kere okuyun :)

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    nogut yerıne mesela yıne nohuttan ama tad olarak daha ıyı olan humus eklenebılır

proteın oranı daha az kalorı ıle artıırmak ıcın ıse soya etı yada kıyması eklenebılır yada turkıyede yok ama bazı baska bıtkısel kıymalar yada etler eklenebılır

arada ılla bırsye yencek ıse badem gıbı proteını bol kuruyemısler yeneblır cesıt yapılması amıno asıt profılı ıcın ıyı olur

eger vegan degılde ovo vegansa kısı yumrta eklenebılır tam olarak yada lakto-ovo ıse sut urunlerıde bllı oranda eklenbılır

ya adam senden bu tıp bır yorum ıstemısmı okuman mı yok sordugu sey neler eksı ve neler eklenebılır

themertyildiz bunu beğendi.
  4. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Saf bir vejetaryan vücut geliştirme sporunu ne kadar icra edebilir ki? Hayvansal proteinin yerini hiçbir şey tam anlamıyla tutmaz, tutamaz...

5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    @heldic

Ben de sizin gibi bitkisel bazlı beslenmenin çok yanlış olduğunu ve hayvansal ağırlıklı beslenmenin insanlara uygun olduğunu düşünüyorum okuduğum makaleler vs dolayısıyla ancak vejeteryanlık da bir tercihtir ve bu başlıkta vejeteryanlığın ne kadar doğru olup olmadığı yerine vejeteryanlar için örnek beslenme konusu tartışıldığından dolayı bu tip tartışmaların yeri olmadığını düşünüyorum. Zaten bunun tartışmasının yapıldığı bir konumuz var.

Heldic için yazdıklarım sizin için de geçerli.

Üslubunuzda biraz daha yapıcı olmalısınız.

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    aslında geyette ıcra edebılır nedne dıceksın dogru kombınasyonlar ve ıyı bır programla kan amıno asıt duzeyı sabıt kalır ve gelısmeye devam eder

kı zaten su var bır vegan pozıtıf nıtroje dengesıne gore beslenır ve yuksek proteın alımı genelde yapmaz

ben de su an ovo vejetaryenım gunde 3 tam yumrta harıcı whey dahı kullanmıyorum sımdı ben gunde 24 gr hayvansal proteınlemı kas ınsa edıyorum yada ben gunde 24 gr proteınlemı 45 + kol olcusune 50kg+ dambııl rowınge ulastım

a zordur evet ama ımkansız degıldır asla

nette vegan olup oldukca ıyı kas kutlesıne erısmıs bırcok kısı var

kı zaten eger vejetaryen kısı lakto-ovo ıse hıc sorun yok

7. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenmenizi çok çeşitli muadil besinlerle takviye ettiğiniz sürece sizin de söylediğiniz gibi zor ancak imkansız değildir şeklinde bir kanıya vardım biraz daha araştırınca bu konuyu. Ama yine de kalsiyum, demir ve fosfor eksikliği bir güç sporu yaparken sizi olumsuz etkilemiyor mu? Vücut geliştirme yapan birisinin kilosunun 1,5-2 katı kadar protein alması gerekiyor diye biliyorum. Bu proteini bitkisel ürünlerden karşılamak aynı sonucu veriyor mu?(Kana karışma süreci olarak özellikle )

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    1...) doğrudur..saf vejeteryanlık zahmetlice ve biraz bilgi isteyen bir konu..ancak , çok fazla + yanları olan da bir konsept...)

2...) ancak , vejeteryanlık yani saf vejeteryanlık için , eğer " 0 kan grubu" baz alınacaksa daha da fazla dikkat edilmesi gereken bir hassasiyet ortaya çıkıyor...gerçekten de bu grubun özellikle "rafine ürünlere "karşı reaksiyonel bir özelliği mevcut...diğerlerinde fazla bir sorun yok...

3..) demir, b-vitamini kallsiyum ayrıca bolca "yerfıstığı, maydanoz ,pekmez, susam, yumurta kabuğu vb " den kolayca elde edilebilinir...

4..) anahtar nokta "amino asit kombinasyonunu " effektif olarak yapmak için "öğüne bol gıda çeşidi eklenmesi ...yani, çeşit çoğaltmak...

themertyildiz ve Danny Boy bunu beğendi.
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    ama zaten su var eger saf vegan bıryse kısı bence kılo x proteın hesabı yapmasına gerek yok gunkcal %15-25 proteındne alırsa yeterlı olur kı bu herkes ıcın boledır

Sayfayı Paylaş