Saf motivasyon:Britanya Canavarı Dorian Yates...

Konusu 'Efsane Sporcular' forumundadır ve Karasan tarafından 12 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Efendiler aşağıda göreceğiniz resimler bence bu sporun çıkardığı en karizmatik şampiyonun resimleri.
    Eskiden beğenmez,çirkin bulurdum bu adamı,ama spora kendine has yaklaşımı,dünyayı umursamaz kendine güvenen,işine bakan adam karizması ve kendi geliştirdiği çok sert idman teknikleriyle şimdi benim için özel bir yeri var.
    Adam tamamen kendine has bir tip. Zamanında Arnold Schwarzenegger'la ciddi bir atışmaları olmuştu.
    Arnold Dorian Yates için, "Şimdiki şampiyonun, adı her neyse, adını bile bilmiyorum, 60 santimlik ensesiyle, bacakları o kadar şiş, doğru düzgün yürüyemeyen şu herif. İdman yöntemi nedir, nasıl çalışır, mikrofon alıp bir açıklama bile yapmadı, sesini bile duymadım..."
    "Kollarından damarlar fırlamış bir hilkat garabesi..."
    Evet, Arnold, kendi yarışmasına katılmaya tenezzül etmeyen, Mike Mentzer taraftarı Dorian Yates'e böylesine saldırmıştı.
    O klasik züppe tavrıyla ismini bile bilmiyorum diyerek, psikolojik olarak ezmeye çalışmıştı Dorian Yates'i...
    Dorian efendiliği bozmadı, omuz silkti kendisine soru yönelten yazarlara.
    İngiliz soğuk kanlılığıyla, "Arnold,who?" dedi. Yani "hangi Arnold?"
    Bence çok zekici, Arnold'ı kendi silaahıyla vuran bir cevaptı.
    Sonra, Arnold'ında zamanında kütlesiyle şampiyon olduğunu, devrin değiştiğini söyledi.
    Arnold, gene sözlerinin arasında, "bu adamlar öylesine şişmişki, sirk palyaçoları gibi bol pantalonlar, kocaman sweat shirtlerden baska bir şey giyemiyorlar" diyordu.
    Dorian, 90 kiloya düşmeden önce, kendiside giyemiyordu diyerek taşı gediğine koymuştu.
    Dorian popüler olma derdinde olmadı, hardcore, çalışkan bir şampiyon oldu.
    Sporun reklamına hiç faydası olmadı, nam-ı diğer "Gölge"nin, ama bu spora gönül verenler için bence yeri özeldir.

Britanyadan çıkan en büyük şey henüz 21 yaşında, çiftçilik ve uzak doğu dövüşleriyle atılan sağlam temeller 3 ayda meyvalarını vermeye başlamış, boy 1.78 kilo define olarak 82...

Canavarlığa giden yolda 2. senesi, 23 yaşında İngiltere şampiyonu...

İngiltere şampiyonluğundan dünya şampiyonluğuna koca Yates...

Bu efsane vücut
    nasıl
    inşaa
    edildi?
    Gelin
    beraber
    görelim...

Dorian "güzel birşey" değildi, ama gücün ve şiddetin sembolüydü, trapezlere ve önkollara dikkat...

Favori hareketi rowing yaparken...

Efsane lafı: "Büyük bir kilo... Yaşlı bir kadın için :D "

90 kiloluk dambıllarla shrug yaparak, Arnold'ın dediği 60 santimlik enseye ulaştı...(60 abartı, ama adamda ense vardı gerçekten!)

Suratsız bir adamdı, ama idman yaparken kendini zorlarken ki hali bence motive edici...

Daima yardımcısı olurdu başında, ısınma setinden sonra all out, tüm kapasite yapardı setini. Her hareket için bir set...

ama ne set...

Önkollar süper, dövme bu kadar yakışır...

Çok sevdiği rowing hareketleri sırasında biceplerini yırtmadan önce oldukça güzeldi bicepleri...
    Triceps ve branchii kasları zaten inanılmazdı daima...

Rodwell, PeNa, veaN ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0

1996 Mr. Olympia'da sahne arkasında çekilmiş bir resim...

Gene sahne arkasından, gene Nasser'la...

Bence mükemmel bir resim, ışık hafif arkalarından ve üstten geliyor, damarlanma ve kalınlık süper ortaya çıkmış, Shawn Ray alıştığımızdan çok daha iri duruyor burada, ikinci olmuştu bu olympia'da, en iyi hallerinden birisi...

Canavar seyirciye arkasını dönmüş, kanatlarıyla onları uçurmaya hazırlanıyor...

135 kiloluk çok bulk bir Dorian, inanılmaz iri bir adam...

Sırtı geniş olduğu kadar kalındı da, rowinglerden olsa gerek...

İlk Olympia yarışmasından, bayrağı devralacağı Lee Haney'ı çok zorlamıştı 8. Mr. Olympia şampiyonluğunda. İkisininde kanatları süperdi.

1995 Mr. Olympia'dan, Dorian Yates'in iki sene sonra bayrağı devredeceği Ronnie Coleman ile sırt karşılaştırması. Ronnie Coleman 11. olmuştu, nereden nereye. Ancak o zamanda Ronnie'de olağan üstü sırt ve kollar varmış, geliyorum diyormuş resmen...

Takoz gibi adamdı, ama diğer Olympialarda olmayan derece iyi kalfları, tricepleri, branchialis'i vardı, enteresan bir şekilde genelde geri planda kalan kaslar bu çok sert çalışan adamda limitlerine gelişmişti...
    Saygı duyulası bir adam...

Kaanbey, veaN, Zerk ve diğer 23 kişi bunu beğendi.
  3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Eline emegine saglık Kardes...
    Cok takdir edilesi bi adam Yates.. ve iddia ediyorum ki Sırt/Kanat Ronnie'nin en iyi zamanından bile daha üstün.. En bulk halinde bile cok sekilli bir kanat...

4. Ecxwegg

Ecxwegg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    vücut gelistirmeyle ilgili tonla video, tonla resim gordum bu adamı en fazla 3-5 kere gulerken gormusumdur. cok sert bi adam, tam bi vucutcu. simdiki mr olympia gibi michelin man degil :lol:

5. z-bar

z-bar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sayın karasan,
    sizin fotoların altına kattığınız yorumlar bodyi sevmeyen adamı bodye başlatır. gerçekten çok hoş. çalışmalarınızı zevkle takip ediyoruz. size daha önceden rep verdiğim için son kalan replerimi de yine sizin gibi kaliteli çalışmalarda bulunan arkadaşlara saklıyorum. yoksa repi fazlasıyla hakediyorsunuz. harika yorumlarınız, kısa ve öz bilgileriniz için teşekkürler. saygılar.

6. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    91 Olympia'da sonuçlar açıklandıktan sonra Lee Haney, Dorian'a sen daha iyiydin demiş bir sene sonrada yarışmayı bırakmıştı. Bu bilgiyi Bulgaristan'da yaşayan arkadaşım vermişti.

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Efsaneyi cok güzel anlatmissin Karasan - Türkiyede bir vücut gelistirme dergisi olsaydi, bu derginin en iyi yazari olurdun herhalde.

Bu resimin photoshop oldugunu bir forumda okumustum. Sag koluna bakilirsa biraz öyle gösteriyor.
    Son yazdiklarimi önemsemeyin, konu hakkinda yorum yaparsaniz sevinirim, emege saygi ;)

8. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Göz yaşları içerisinde okudum :)
    Yine de kütüklüğün simgesi kendisi. Arnolda bu sebepten katılabilirim.

9. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Doriandaki estetiğe bakıpta göremeyenlerdensin sende sanırım.

10. javsin

javsin Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İZMİR
    inanılmaz bir vücut ve akla mantığa sığmayan bir başarı yelpazesi ne diyelim bir dorian daha çıkarmı acaba.eline emğine sağlık paylaşım için saol :)

11. serkanaktas

serkanaktas Özel Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    bursa
    bodynin büyük şampiyonlarından biri.tarihe adını altın harflerle yazdırdı.çok zor biiş başardı.

12. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    alınganlık etmişsin Veyron :)
    birincisi dorianı çok beğenirim ben. hem estetik olmadığını yüzünede söyleyebilirdim kütükte diyebilirdim sorun edeceğini sanmıyorum ;)
    Estetik ölçün benim estetik ölçümle alakasız sanırım yada dediğin gibi ben göremiyorum

13. ron ron

ron ron Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bence Dorian baba en iyisi. Karizması yeter zaten. Ayrıca süper paylaşım olmuş.Thanks.:cool:

14. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    bence en iyisi doriandır

15. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    paylaşm çok güzel.ellerine sağlık karasan hocam.en çok hoşuma giden resmler bulk dönemi ve şimdinin en iyi vücutcuları arasnda olan ronnie coleman ile sırt gösterisiydi.

16. leoni_61

leoni_61 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitimci
    Yer:
    istanbul
    bence arnold az bile söylemiş hiç bir estetiği yok sadece kütlesiyle kazandı (özellikle bacakları ve sırtının yardımıyla) olympiada kütüklük dönemini başlatmıştır kendisi.

17. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Arnold çok ağır konuşmuş 90 kiloya düşmedende herşeyi giyebiliyordu takım elbise falan adama her giysi yakışıyordu devir değişti ne kadar iriysen o kadar iyisin ama bu Dorian Yatesin çok iyi bir sporcu olduğu gerçeğini değiştirmiyor

18. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    H.İ.T. Ben bu adamı arnolddan fazla severim antrenmanların videoları cok fena https://www.youtube.com/watch?v=b7SC9laIT5Q

ben boyle antrenman yapıcam canavar bulur ağırlıkları keserim o derece gaza gelirim yani.

bi uflesek hocalar bağırıyo :) o yuzden Hardcore bi salon arıyorum

19. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    dorian sevdigim bir sporcudur her ne kadar vücudu bana itici gelsede.. sirti muazzam tabi tartisilmaz fakat gerisi o kadarda abartilacak kadar iyi degil ona 6 olympia yi kazandiran asil kuruluguydu 90 larin en kuru yarismacisiydi dorian.. fakat bu adamda anlayamadigim olay o kadar ilaci nerden buldu bu adama kim sponsor oldu? irkci cetelerle dolasirken birden bride bodybuildinge atildi sonra cok cabuk yükseldi tabi bunun nedeni sürekli kütle üstüne kütle katmasiydi.. ve benim anlayamadigim bir baska olay kendisi su an hala 122 kilo ama görseniz 85-90 kilo civari felan sanirsiniz.. galiba gh kullanimini abarttigi icin büyüyen organlari onun bu kadar agir olmasinin nedeni..

20. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    bu adam gercek bir sporcu 50 yasina geldi hala cok saglam vucudu var 140 kg barbell row yapabiliyor bu yasinda helal olsun tekrar tekrar.

Sayfayı Paylaş