Sadece ufak bir öneri

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve nitrococuk tarafından 11 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Bu forumda gözüme çarpan ve dile getirmenin faydalı olabileceğini düşündüğüm bir konuyu hatırlatmak istiyorum arkadaşlar.

Arkadaşlar gözlemlerime göre forumda çok fazla konu kapatma olayı var. Evet, hakikaten bazı açılan konular saçma oluyor ancak sürekli bütün başlıkları kapatmak çok iyi bir fikir değil.

Şimdi mesela acemi bir kullanıcı "tavuğun 100 gramında ne kadar protein var?" diye bir soru soruyor. Moderatörler, bu konu daha önce vardı zaten deyip kilitliyorlar. Bence yanlış, çünkü herhangi bir konunun forumda daha önce geçmesi, onun hala doğru olduğunu göstermez. Belki yeni bir düşünce ortaya koyacak biri çıkabilir. Belki ilgili soru üzerinde yeni araştırmalar vardır..vs..vs.. Tavuk olayı sadece bir örnekti kesinlikle takılmayın.

Haa evet bazen, "kılları kesmek gelişimimi etkiler mi?" gibi saçma sorular oluyor, onlar kapatılabilir. (Gerçi ben olsam onu da silmezdim, aksini güzel bir şekilde savunan biri çıkabilir belki :))

Yani demeye çalıştığım o ki, biraz liberalce olacak ama bırakın açsınlar. Konu kilitleyerek çoğu zaman bence forumun dinamiğini öldürüyoruz. Arşivsel özelliğini engelliyoruz. Takıldığım 3-5 yabancı forum var, oralarda mesela konu silmek yok (troll dedikleri kasıtlı saçmalama hariç). Sadece cevap verilmeyen konular, 3-5 ayda bir genel temizlik ile siliniyor.

Forumun admini sanırsam "Diez". Onun fikrini de almak isterim.

wallcroft9'69, Chomoloko, Aranel ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Bir bakıma haklısın aslında ama admin ve modların amacı hepsini tek bir başlık altında toplamak galiba.

3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    ama cevap yazılamıyor ki. cevap yazamadıktan sonra kilitleyip başka kategoriye kaldırmanın bir mantığı yok. zaman kaybı.

münzevi bunu beğendi.
  4. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    kesinlikle katiliyorum..

dedigin gibi oluyor zaten benim burda kac tane arkadasim uye oldu bu foruma.. kafasindaki soru isaretlerini gidermek icin ayni gun hepsi forumu terketi :)

nedeni ise malum..basligi kilitlenip sorulan soru daha once acilmisdir diye konusu kapatilmasi..

5. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Yani diyorsunki bırakın açılan başlıklar kalsın , cevap yazılırsa yeni fikirler çıkabilir ... Çıkmassada bodybuilding.com daki gibi 3-5 ayda bir temizlenir?
    Bence çok mantıklı , umarım yönetimede mantıklı gelir...

Ayrıca işin şakası brhmcr rahatlar biraz :evil:

wallcroft9'69 ve münzevi bunu beğendi.
  6. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    brhmcr ın fikirlerini almak lazım esas o neler hissediyor konu kapatırken :)

7. brhmcr

brhmcr Guest

Konuyla ilgili görüşü diez bildirecektir.

brhmcr olarak konu kapatmayı sevmiyorum.

Co-mode olarak görevimi yapıyor kuralları uyguluyorum...

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    diez'den önce ben de bir şey eklemek isterim. Kapattığımız konuyla ilgili eğer yeni bir görüş var ise bu halihazırda açık olan başlığa yazılabilir. Eğer nitrococuk'un dediği gibi yaparsak, "eski ve hatalı" olan bilginin bulunduğu ve "yeni ve doğru" olan bilginin olduğu iki ayrı başlık olacak ki, bu istediğimiz bir durum değil.

wallcroft9'69, diez, thetramp ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Benim kanaatim adminlerden yana.. dogrusu yapılıyor.. Site yüzlerce kişiden diyil binlerce kişiden ibaret... Çoguda daha ergenligini tamamlamamiş şahislardan ibaret .. Spora yeni başlamiş yada başlamamiş kişiler konu açip sagdan soldan bilgi toplayacagina ,( her nekadar ne söylensede onu tatmin etmez ztn) tek bir konu altinda toplanmiş dogru ve netbilgileri okuyarak bilgilensin, ögrensin daha iyi..

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığı fark etmedim..geç cevap için kusura kalmayın..

ortada diez.lik bi durum yok..arkadaşlar gereken cevabı vermişler ama kısaca fikrimi beyan edeyim..
    eskinden beri yönetim içinde prensip olarak benimsediğimiz ve aramıza katılan arkadaşların da devam ettirmeye çalıştığı şey aslında sizin dediğiniz ile örtüşüyor..

yani buranın wikipedia vs gibi interaktif olmayan, sadece bir bilgi bankası olmasını istemiyoruz..

genel başlıklar yanında aynı konuda ama aynı konunun daha detaylı kısımlarının konuşulduğu başlıklara müsaade ediyoruz..

ÖR : "protein tozu" diye bir başlık var ama "protein tozu ile antibiyotik kullanımı" şeklinde bir başlıkta var forumda..dediğiniz gibi yapıyor olsaydık bahsettiğim başlık olmazdı..

yinede öneriler her zaman kabulümüzdür..suçlu aramadan doğruyu bulmak tek derdimiz..

wallcroft9'69 ve (silinen üye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş