Sadece SQUAT

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Liffz tarafından 26 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Liffz

Liffz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugun bodybuilding ile ugrasan bir kisi ile gorustum. Bende az cok bilgiliyim bu sporda. Dedigi bir sey dikkatimi cekti.
    Bir adam squat yapmasin. 60 kilo barbell curl kaldirsin.
    Bir adam da sadece squat calissin her zaman da agirligi yukseltmeye ugrassin. Bu adam daha guclu olur diyor. Bu dogru mu gercekten.

Bir de diger sorum ise evde squat rack ve agirliklar yok. Sadece squat icin de salona gitmek istemiyorum. Sirtimi duz tutacak sekilde, sirtima agirlik alip 5x5 squat yapsam olur mu?

Bu arada 20 kiloluk agirliklar( dumbell demiyorum ) bara takilanlardan fiyati ne kadar ?

Tesekkurler cevaplayanlara simdiden.

2. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Kardeş dediğin konular ha diyince olmaz , araştırma yapman lazım dediğin sistem çok ağır ver spor geçmişi olanlar yapar , squat en iyi antrenman temel hareket ama tek başına nekadar iyi olabilirki üst vücut yokken , yani salona gitmiceksen bile evde yapılabilecek antrenmanlara bakabilirsin.

3. Liffz

Liffz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum zaten 1 yıl spor geçmişim var fakat agirlik kaldirmak degil onemli olan beslenme bunu sende biliyorsun. kas kutlesi biraz zenginlerin isi. o yuzden zengin sporu diyorlar ya :) ben fit gorunumde yorulmayan ama guclu bir insan olmak istiyorum. daha onceden guc calismasi yaptim bana faydasi su oldu. mesela birden bir hareket yapiyorsun hic yorulma vs olmuyordu yani vucut adapte oluyordu. fakat bu hareketi ayni siddette yapamiyorsun surekli. zaten guc calismalari genelde 5/3/1 oluyor.
    ben ise ozellikle yorulmayan fakat saglam yani guclu bir vucut istiyorum. zaten evde barfiks demiri var. kapi barfiksinde sadece genis tutus barfiks degil, barbell curl, hammer curl, ters curl de yapabiliyorsun. ama tabi bunlar guc getirmiyor.
    ben guc icin evde sirtimdaki cantaya agirlik koyarak squat yapmayi planliyorum. plaka agirliklara baktim onlarda cok pahali. soyle bi 20x4 plaka agirlik almaya kalksan ortalama 250 lira falan gidicek herhalde.

belimi duz tutmak sartiyla sirtima agirlik koyup squat yapilmasinda herhangi bir sakinca var mi? saglikli mi yani? daha sonra evdekileri omuzuma alip da yapmayi deneriz :) ya da bir bar alip her iki yanina da plaka agirlik tarzinda agirliklar koyupda yapabiliriz belki.

4. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Neden sadece squat? Kardiyo egzersizleri ile çeviklik ve günlük işlerdeki kapasiteni artırabilirsin. Hareketi nizami yaptiğın sürece sorun olmaz ama cantaya 20×4 agirlik koyma derim yırtilabilir onun yerine bir tane bar alman daha iyi olur.

Sayfayı Paylaş