Sadece Omuz Çalışsam

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve The Gimp tarafından 9 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. The Gimp

The Gimp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yanlış mı yapmış olurum?

Boy kilo 185 75 civarı. 5-6 aydır salona gidiyorum. Göğüs,pazu,kanatta bi gelişme var ancak omuzda fazla gelişme olmadı ve arka kol da bir nebze öyle.

Özellikle omuz çatısını genişletmek istiyorum gerçi bu yaştan sonra zor olur gelişim tamamlandığı için(20'ye 1 ay kaldı:) ) Forumdaki yeni başlayanlar için program konusundaki 3 programı yaptım. Daha sonra o programlara da bir şeyler ekleyip çalıştım vize-final dönemlerinde ara verdim tekrar başlayınca aynı ağırlık kalkmıyor ama toparlandım sayılır.

Diğer bölgelerden hacim kaybetmeden ya da form düşüklüğü olmadan özellikle omuzları genişletmek için nasıl bir çalışma yapmalıyım? Okulun salonunda çalışıyorum hoca yok ve herhangi bir hap,toz vs. kullanmıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkürler:)

2. The Gimp

The Gimp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yardım beyler

3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    gelişen tarafı bırakmak hatadır her tarafını çalıştıran bi program yap veya yaptır hocana onu uygula ve bu saatten sonra gelişim olmaz demişsin VG ciler 12 yaşında başlamadılar bu işe :D

The Gimp bunu beğendi.
  4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Omuzların bu saatten sonra genişlemez, sadece omuz başlarını irileştirerek daha geniş bir görüntü verebilirsin. Buda haftada 1-2 gün güzel bir omuz idmanı ile mümkündür. Ancak hergün gidipte omuz çalışırsan olanıda kaybetme ihtimalin çok yüksek :)

The Gimp bunu beğendi.
  5. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    lateral raise var omuzu en iyi yakan hareketlerden birisi dumbell press var geniş el şınav çekersen biraz daha iyi omuz çalışmış olursun ki geniş şınavın fayadasını ben gördüm

The Gimp bunu beğendi.
  6. The Gimp

The Gimp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    doğru diyorsun:D ama omuzların enine genişlemesinden bahsediyorum o da ergenlik döneminde falan daha kolay genişlerdi sanırım ama o zamanlar da yatmakla meşguldük:D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:10 ----------

peki bunu öğrendiğim iyi oldu yoksa ciddi ciddi haftada 3-4 gün omuz çalışacaktım. Peki hangi hareketleri kaçar set kaç defa önerirsin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:13 ----------

lateral ve dumbell press yapıyorum ama şınavı da denerim:) Peki başka neler ekleyeyim programa

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:16 ----------

Ayrıca bu aralar dumbell press,lateral raises,neck press ve front lateral yapıyorum 3*10. Sizce nasıl? Ne eklemeliyimweightlifter

7. ttolga1111

ttolga1111 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    şınav çek omuzları dağa sağlam geniş gösterir

Sayfayı Paylaş