Sadece gogus icin super set olabilirmi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve corpuss tarafından 2 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. corpuss

corpuss Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar uzun suredir tum kas gruplari icin uyguladigim piramit sistemini SADECE gogus icin ornegin asagidaki gibi super setlesem gelisimimde fark olurmu? Nekadar sure super SETI degistirmem gerek(beslenmemin yeterli oldugu varsayiminda)

a) Bench Press 4 set 10 tekrar
    b) Dumbbell Fly 4 set 10 tekrar
    a) Üst Gögüs Dumbbell Press 4 set 10 tekrar
    b) Üst Gögüs Dumbbell Fly 4 set 10 tekrar
    a) Dumbbell Pullover 4 set 10 tekrar
    b) Polaris 4 set 10 tekrar

2. corpuss

corpuss Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada super set le ilgili yaptığım aramalarda bu antrenmanın YAZ aylarında, veya KIŞ aylarında uygulnması gerektiği belirtilmiş. Açıkçası kafak karıştı. Sizce ne yapmam gerek yoksa PİRAMİT SİSTEME devammı etmeliyim

BU ARADA İLK MESAJIMDA BELİRTMEYİ UNUTMUŞUM (a)lar ve (b)leri ara vermeksizin setliyorum

3. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Dumbell Pullover veya Polarisi çıkar.
    Eğer sporda yeniysen ikisinide çıkar ve Supersetlerden vazgeç.
    Definasyon programın ise Supersetler tercihin olsun.

4. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    tabi neden olmasın ki!
    Yalnız bu kadar setten sonra göğüs nasıl gelişecek onu merak ediyorum :)

5. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    yaşın,beslenmen,suppelment kullanımın,ne kadardır body yapıyorsun (salonda),daha önceki programların nasıldı bunları belirtirsen daha fazla yardım alabilirsin.

süperset ,heleki göğüs için 6 hareketten oluşan bir süper set programı herkesin yapabileceği bir iş değil.süpersetlerde kaldırılan kilolarda ciddi olarak düşme olacaktır.beslenmen yetersizse ölçü almanda pek mümkün değil.

forumdaki daha deneyimli yardımcı olacaktır ama süper set hacimden ziyade definasyon zamanı uygulanan bir çalışma sistemidir.

son olarak bir görüş belirteyim: sporcular gelişemediğinde çoğu zaman ilk önce programını değiştirir,hatayı çalışma sisteminde görür.sonra yetersiz besleniyorum diyip proteini arttırır.
    halbuki hareketler nizami şekilde konsantre olarak yapılsa ve proteinin önemsendiği kadar karbonhidratlarada önem verilse gelişememek diye bir durum söz konusu olmayacaktır.

Sayfayı Paylaş