Sadece Cardio ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve useba55 tarafından 2 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. useba55

useba55 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1.70 boyum var
    Kilom 70
    Kalıplı bi görünümüm var
    ölçülerim

Göbek : 92
    Göğüs : 92
    Kol : 32

Yaklaşık 5-6 aydır düzensiz çalışıyorum 1 aydır düzenli çalışabiliyorum diyebilirim ama ağırlık kaldırmıyorum kendi vücut ağırlığımla çalışıyorum aşırı masabaşında oturmaktan yağlandığımı düşünüyorum göğüs yayı aldım onla çalışıyorum onun öncesinde ( yaklaşık 1 hafta ) şınavla mekikle çalışıyordum barfix çekemiyordum vücut ağırlığım fazla gibi kollarım kaldıramıyor yada barfix için çalışan kaslar güçsüz aşırı oturmaktanda hafif kamburluk çıktı göbeğim öne kaydı hani şu kalça tarafı poponun üst tarafı ileri kaymış bükülmüş gibi bu beni rahatsız ediyor omuzlarımda düşük göğüsümde yağlanma var göğüs ucuda normalde şişik yumuşak bir halde duruyor soğuk olunca sıkılaşıyor bu göğüs ucumda beni en rahatsız eden şey diyebilirim şimdi benim ilk hedefim cardio yapmakmı olsun ( ip atlıyorum ) interval olarak 30 dk gibi ve aşırı terletiyor çenemden bile damla damla akıyor sadece cardio ilemi devam edim yağları yakana kadar kas erimemesi için protein alabiliyorum sanırım 80 gr sini felan karşılayabiliyorum yağsız beslenmeye dikkat ediyorum sadece cardioylamı devam edeyim yoksa şınav ı felanda birliktemi yapayım bence sadece bir hedef seçmelisin derseniz bu yağlar canımı sıkmaya başladı cardioyu tercih edicem ip atlama şansım var bitek birde 4 katlı binada oturuyorum merdivende koşabilirim ara sıra yorumlarınızı dikkatle bekliyorum

şınav olarak bu videodakileri uyguluyorum parkour çalışması : https://www.vimeo.com/7604129

Yoksa göğüs yayı ilemi

https://www.youtube.com/watch?v=us4KRUrghF8&feature=related

resimleride eklemeye çalışacağım

[​IMG][​IMG]

Son düzenleme: 2 Ağustos 2010
  2. useba55

useba55 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hiç yorum yok

3. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    bu ne kadar karışık bir mesaj. o yüzden yorum yok sanırım. anlatmak istediklerini açık ve net açıklarmısın, konudan konuya geçmişsin resmen. kafanda birçok düşünce mevcut anladığım kadarıya, bu da ne yapacağını bilmemekten kaynaklı.

kilo vermek bunun yanında sıkılaşmak istiyorsun anladığım kadarıyla. ama en kısa ve etkili yol hangisi onu bilmiyorsun dimi?

en etkili yol forumdaki yeni başlayanlar bölümündeki antrenman sistemlerini okumaktır. öncelikle kendine bir saat belirle. antrenmanını belirlediğin saatte yapmaya çalış. 2 dambıl ile tüm vücut kaslarını çalıştırabilirsin bunun için forumdaki evde çalıma programlarına bak. ip atlamak etkili bir cardio egzersizdir. ama bunun için de nabzını kademe kademe arttırmalısın. birden hoppa ip atlamak iyi bir yöntem değil. ısınmayla başla. kendine dakika olarak hedef koy. ve yine yavaşlayarak bitir.

4. useba55

useba55 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aynen kafamdan geçenleri yazmışsın
    cardio olarak ip atlamayı interval olarak yapıyorum
    yavaşca başlıyorum sonra hızlanıp tekrar yavaşlıyorum tekrar hızlanıyorum öyle gidiyor peki sadece cardio yapmanın bi zararı varmı kas kaybı gibi

5. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    eğer beslenmene dikkat etmezsen sadece kardio ile kas kaybı yaşarsın.

6. useba55

useba55 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Peki verdiğim linklere bakabilirmisin hangisini yapmamı önerirsin

7. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    1.linkteki egzersizleri uygulayabiliyorsan bravo derim:) yay ile çalışma zaten cardio değildir. belli kas gruplarını çalıştırırsın. ama 1.linkteki egzersiz hem kondüsyon hem vücut kontrolünün bir arada kullanıldığı bir antrenman sistemi olduğundan yapılması güç ve bir o kadar da etkilidir. dönüşümlü olarak ta çalışabilirsin.

8. useba55

useba55 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    2-3 tane hareket hariç hepsini yapıyorum iyi bunu uygularım ozaman

Sayfayı Paylaş