Sadece Cardio Yapmak?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve vesrap1234 tarafından 27 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. vesrap1234

vesrap1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkese merhaba.

2 haftadır düzenli olarak beslenmedim ve düzenli çalışmadım. Büyük ihtimalle 1-1.5 kilo almışımdır. Yağlanma var gibi gözüküyor şuan göbekte. :)

Benim aklıma takılan soru şu: 1.5 ay boyunda haftada 4 kere cardio 1 kez de ağırlık çalışsam yağ oranımı büyük bir oranda düşürebilir miyim? Sizce bu ne kadar iyi bir çalışma olur?

Yağ oranım %15 civarı. Bir de bu karın kaslarını parçalı hale nasıl getirebiliriz? Ne kadar karın hareketleri yapsamda sertleşme dışında bir şey olmuyordu. Yağ oranını düşürdüğüm takdirde parçalı bir karına sahip olabilir miyim?

2. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    ciddi bir diyetle çok etkili olur tabiki. ancak hedefin ne olduğu da önemli. bende de %15 yağ var. ciddi bir eritme gerçekleştiremedim mesela ben (cardio yapmıyorum. haftada 1 ağırlık, 1 defa basketbol vs. ve hafif egzersizler)

kilom hemen hemen aynı. ancak kas olarak bi gelişim gösterdim tabiki.

3. vesrap1234

vesrap1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aklımda şöyle bir diyet programı var:

Sabah: (07.45-11.00)

4 yumurta beyazı, yağsız lor peyniri ve 3 adet ufak domates.

Ara Öğün: (11.00)

Yeşil elma

Antreman (15.00-17.00)

Antremandan sonra (17.30):

Yağsız makarna ve haşlanmış tavuk.

Akşam(19.30):

100 gr haşlanmış tavuk ya da sebze

Yatarken:

Yağsız yoğurt.

Acaba bu program sıkı bir diyet mi oldu yoksa biraz fakir bir diyet mi oldu? :) Ara öğünün arasına bir de ton balıklı sandiviç mi eklesem?

4. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Karın kaslarında ilk önce yağlanmaya gelelim.1-Yağları yok etmek için hareketleri maksimum yani tükenen kadar yap ve mesela 1. sette karın kası için 50 tekrar maksimum yaptın diyelim.2.set tede aynı sayıyı tutturmaya çalış.Ayrıca setler arası sadece 1 dk. ya da 40 saniye olsun.Bu dediğim karın kası için geçerli tabi.Ayrıca kimsenin pek bilmediği bir sır.bunuda açıklıyorum antremandan sonra karın kasları daha içeri çekilip gergin dursun diye;sıcak su ile duş aldıktan sonra karın bölgene soğuk su ile ıslat biraz soğuk suyun altına sok karın bölgeni fazla değil ama az;bu gerginliği sağlar.2-Yağları yaktık şimdi şekil vermeye geldi.zaten 1, madde de yazdığım şeyleri yaparsan şekil yinede olacaktır.Ama daha şekilli neden olmasın bir kere antremanı salonda yapıyorsan.makineleri kullan.makineler karın kasları hatlarını ortaya çıkarmakta birebir.eyer değilsen evde çalışıyorsan.yerde mekik yap.Yalnız mekik yaparken eline ağırlık al mesela 5 kg bunuellerini başının arkasına koyarak mekik çek.ve yavaş yavaş da bu ağırlığı arttır.Ama dikkat et ağırlık ile elin arasına yastık koy öyle arkana al.Yoksa boynuna zarar verebilir.Ben yaşadım ama geçti yastık kullanıyorum şimdi yaparken.Boynum düzeldi ama seninde başına gelsin istemem sende yastık koyarsın.Leg raise yap bir de bu seni forma sokacaktır.Ayrıca twist yapmanı da öneririm.BAŞARILAR...

Shino bunu beğendi.
  5. vesrap1234

vesrap1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bilgi için teşekkür ederim. Peki beslenme konusunda ne önerirsiniz?

6. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim.Beslenme konusunda kendinizi fazla kasmayın.bu sporu yapanlar beslenmelerine önem vermeli.dediğim şeyleri yaparsanız.Hem iyi beslenmiş olup hemde zayıflarsınız.öncelikle yumurta yiyecekseniz sadece beyazını yiyin.çünkü sarısı kilo verme se bile ki bence vermiyor yumurta ve tok tutar insanı,mideyi şişkin gösterir.Ayrıca elma ya da ekşi olan meyveler yemeyin.Özellikle elma içinde bulunan açlık verici hormon nedeniyle insana aç olmasa bile yeme isteği verir.Bir de sarımsak tabiki yemeyin o da açlık hormonu salgılar.Tuz'u hayatınızdan tamamen çıkarın ve bol bol su için.Yalnız çok su içerseniz ve tartılırsanız kilonuz artmış gözükür.Buna aldanmayın o suyun kilosu'dur.Bundan dolayı kilo veremedim diye üzülmeyin.Ama su içmek özellikle yüz inceltici özelliği olduğunu söyleyebilirim.Ayrıca forumda bir arkdaşımıza da önerdiğim.Vücunuz'u sıcak su ile yıkarsanız yüzünüz de dahil her gün, vücut daha estetik ve yüz zayıf gözükür.Özellikle bu son maddeyi es geçmeyin yapın.Yemekleri az öğün yemeyin doyana kadar yiyin ve antremanı yemek yedikten 3,5 ve ya4 saat sonra yapın ve o arada da yemek yemeyin,su içebilirsiniz.Size şimdiden başarılar.Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

7. vesrap1234

vesrap1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrar teşekkür ederim. Yalnız son mesajdaki bir çok bilgiden haberdarım. Bu sporla ilgileniyorum ve yaklaşık 3 aydır yapıyorum. Sadece biraz kafam karıştı o kadar makale ve bilgi okumaktan. Sağlam bir diyet programıyla yağ yakımını çok daha hızlı ve etkili olacağını düşünüyorum. :)

8. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Bakın ben size hayat tecrübemi sunuyorum.Size bir şey anlatayım.Bu uzmanların ortya çıkardığı şeyleri ben inanmaycaksınız belki ama çok önceden bulmuştum.Tabi ben profesör ya da doktor olmadığım için kimse kale almadı.İlk olarak yumurtanın zayıflatacağını insanı tok tutacağını dedim kimse inanmadı.Sonra aradan 3 ay geçti.Sonra haberlerde flash haber bir prof yumurta zayıflatır tok tutar diye söylendi.Hayat tecrübesi olarak çok şey aktardım aileme de bazı insanlar da ve hiç birinden bir şikayet bile almadım.Hepsi çok memnun kaldılar.Önerdiğim şeylerden.sadece yumurta değil bir çok konuda bilgi aktarımım oldu.sabah kalkıp direk bir bardak su içmenin karaciğeri rahatlatıp dah kolay sindirim yapmaya zemin hazırladığını ve reflü ye iyi geldiği gibi.Bunu da sonra bir prof. ben söyledikten sonra demiş.Ben burda kendimi methetmek istemiyorum.Yalnız uygulamanız sizin yararınıza olacaktır.Diyet le hiçbir şey olmaz bunu aklınızdan çıkartmayın.Diyet yanında spor ve en önemlisi koşmak.Diyet derken bunu da belli bir ölçüde yapmak lazım.Tabi bu işi yapan diyet uzamanlarına lafım yok onlar bu konuda bilgi sahibi yalnız diyorum ya diyet bence çağın en gereksiz metodu sporsuz tabi.sporla bütünleşir.Siz diyet yapın ama aşırısına kaçmayın.Bu anlattıklarıma göre durumunuzu belirleyeceğinizi düşünüyorum

Shino bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş