SABAL Extresi — Saw Palmetto Tablet

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Rooturk tarafından 18 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
 1. Rooturk
  Offline

  Rooturk Üye

  Katılım:
  16 Eylül 2011
  Mesajlar:
  12
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  ARKADAŞLAR BUNUN DOĞAL ANABOLİK ETKİ YAPTIĞINI DUYDUM? DOĞRUMUDUR? KULLANMAKTA Bİ SAKINCA VARMI? YADA FAYDASI OLURMU?


  Fiyatı: 50TL
  350 Gr 120 kapsül
  Sabal (Serenoa repens, Sabal serrulata); Kuzey Amerika’ nın güney bölgelerinde yetişen bir palmiye türüdür. Atlantik ve Karaip kıyılarındaki kumullarda yetişir. Meyveleri tedavi amaçlı olarak sonbaharda toplanır. Meyveleri %75 oranında yağ asitleri (a-Linoleic, Linoleic, lauric, myristic, palmitic, oleic, caproic, caprylic) ve % 25 oranında nötral maddeler ( esterler, sterollar (b-sitosterol, campasterol, stigmasterol gibi), poli-sakkaritler ve mono-sakkaritler) içermektedir. Seminole kızılderilileri ve ilk Amerikan yerlileri meyvelerini cinsel organlar, idrar yolları ve üreme sistemi ile ilgili rahatsızlıklar için kullanmaktaydılar. Günümüzde ise birçok bilimsel çalışma tarafından kanıtlanan prostat ve idrar yolları üzerindeki faydalı etkilerinden dolayı, özellikle Almanya, Kanada, İngiltere ve Amerika’ da yaygın olarak kullanılmaktadır. Sabal aynı zamanda anabolizan (anabolic) etkiye sahip maddeler içeren doğada bilinen birkaç şifalı bitkiden biridir. Anabolizan etkiye sahip maddeler; bilindiği gibi protein sentezini arttırarak doku oluşumuna ve dokuların kuvvetlenmesine katkıda bulunmaktadırlar.
  Sabal, erkek cinsel sistemini dengeleyici ve güçlendirici bir bitkidir. Erkeklik hormonlarının arttırılması gerektiğinde rahatlıkla kullanılabilir. Prostat büyümesine karşı etkili olabilir. Ayrıca, idrar arttırıcı etkisi de vardır. Tüm sindirim sistemi ve idrar yolları iltihaplarına karşı başarıyla kullanılabilir. Erkek cinsel sistemini güçlendirmesinin yanı sıra, kadınlarda da memelerin büyümesi amacıyla kullanılmakta olup; hem kadınlar hem de erkekler için cinsel istek arttırıcı etkiye sahiptir. Anabolizan olarak, beden dokularını güçlendirir ve geliştirir. Sabal özellikle orta yaş ve üzerindeki erkeklerin hemen hemen yarısının sorunu olan BPH (iyi huylu prostat büyümesi) tedavisinde etkili olabilmektedir. BPH ağrılı ve sık sık idrara çıkma, idrar kesesinin tam boşaltılamaması gibi semptomlarla kendisini belli eder. Sabal ekstresi, erkeklerdeki testesteron hormonunun dihidro-testesteron’ a dönüşmesini önlemektedir. Dihidro-testesteron hormonunun prostat hücrelerini çoğalttığı ve prostat bezinin büyümesine yol açtığı düşünülmektedir. Sabal idrar akışını arttıcı özelliği ile mesaneyi (idrar kesesi) rahatlatmakta ve idrar yapma zorluğuna karşı yardımcı olmaktadır. Sabal Ekstresi’ nin düzenli kullanımı, mesanenin tamamen boşaltılmasına, büyümüş prostatın küçültülmesine yardımcı olmakta ve mesane iltihabını azaltabilmektedir. Bu da özellikle geceleri sık sık idrara çıkma frekansını azaltmakta ve erkek cinsel organının uyarılmasını veya sertleşmesini kolaylaştırmaktadır. Sabal, androjen ve estrojen reseptörlerin aktivitesini yavaşlatır ve her iki cinsin de (kadın ve erkek) hormon dengesinin kurulmasına yardımcı olur. Sabal troid bezini uyarır ve hipotroid durumunda, ( troid bezinin normalin altında salgı yapması) troid bezinin normal çalışmasına katkıda bulunur. Kadınlar bu bitkiyi göğüslerini büyütmek, süt miktarını arttırmak, yumurtalık ve rahim iltihabı ile cinsel soğukluğa karşı kullanmaktadırlar.
  Düzenli kullanımı, mesanenin tamamen boşaltılmasına, büyümüş prostatın küçültülmesine yardımcı olmakta ve mesane iltihabını azaltabilmektedir. Bu da özellikle geceleri sık sık idrara çıkma frekansını azaltmaktadır.
  Kullanım Şekli : Günde 3 defa 1 tablet alınır.
   
 2. alimurat
  Offline

  alimurat Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2012
  Mesajlar:
  68
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  ilgilenen olmamış hiç, bunun saçlara faydasını deneyeceğim anabolik etki de yaparsa hayır demem.
   
 3. muratcan.biceps
  Offline

  muratcan.biceps Üye

  Katılım:
  27 Haziran 2012
  Mesajlar:
  1.160
  Beğenileri:
  542
  Ödül Puanları:
  93
  çok bir şey beklenemez
   
 4. OZAN92
  Offline

  OZAN92 Üye

  Katılım:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  11
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Bu ürün genelde orta yaştaki erkekler için prostat koruyucu olarak kullanılıyor öteki etkileri çok düşük .Eğer yüksek anabolizan bir özelliği olsa zaten sporcu gıdaları üreten firmalar kullanırdı :D
   
 5. alimurat
  Offline

  alimurat Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2012
  Mesajlar:
  68
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Kullanıyor da zaten animal stak içeriğine bakarsanız DHT baskılayıcı olarak bunu görürsünüz. Bu DHT denen zıkkım (artan testo sonucu) saç köklerini fena vuruyor.
  Bende son yıl ciddi kayıp yaşadım. Animal Stak'ine koyduysa vardır bir bildiği değil mi. Biraz daha araştırmaya değer.
   
 6. OZAN92
  Offline

  OZAN92 Üye

  Katılım:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  11
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Evet haklısınız araştırmak lazım.
   
 7. alimurat
  Offline

  alimurat Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2012
  Mesajlar:
  68
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Beyler bu ürün için bir sitede şöyle denmiş:
  "...androjen yapımını kısıtlar. YÜksek B sitosterol seviyesi östrojenik madde ihtiva eder. Aşırı derce hormon salgılayan erkeklerde kullanılır"
  demiş bunu sevmedim , sadece saç için kullanıyorum.
  Bu acaba sadece DTH blokajı yapmakla kalmıyor mu aklım karıştı.
   
  Son düzenleme: 27 Mart 2013

Sayfayı Paylaş