Sabahleyin 100 Gram protein almak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve scorpi tarafından 1 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. scorpi

scorpi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba
    bircogumuz hergün okula yada işe gittidigimizden gerektigi kadar proteini gün içinde almakta zorlanıyoruz..
    bildigim kadarıyla akşamları yüksek miktarda protein uyumada problem yaratıyor..
    onun için sabahleyin 100 gr whey içercek ne gibi bir problem olabilir..?
    herşeye rağmen günlük protein ihtiyacımızı karşılayamamaktan daha iyi degil midir?

2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    vücudun o kadar proteini işlemez birçoğunu atar, işi okulu olanın yanında yemek taşıyamamasını anlıyorum da wheyi hazırlayıp yanına koymak yada toz halinde yanına alıp işte çalışıyorsan oranın mutfağında hazırlamak zor olmasa gerek.

3. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    Daha iyi değildir..vücudun bir seferde bu kadar fazla proteini sinidiremeyeceği için boşo boşuna hammallık yapmış olacaksın..almayı düşündüğün bu rakam bazı insanların gün içinde toplam alması gerekn protein miktarı..bu miktarı tek bir seferde almanın hiç bir faydası olmayacaktır..sadece günlük alınan kalori miktarında bir artış yaşayacaksındır..anabolik bir etki elde edemezsin..

4. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Bildigim kadariyla proteinler emilip fazlasi atilir.Ama karbonhidratlar depo edilip hazir kullaniliyor.
    bu demek oluyor ki sabah alacagin 100 gram proteini vucut gerektigi kadarini kullanip aticak.

5. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Tek öğünde 40 gramdan fazla alınan proteinin bir işe yaramadığını okumuştum. Dolayısıyla 60 gram proteini ziyan etmiş olursun. Bunu yerine 0 100 gram proteini;

Sabah kahvaltısında 35 gram
    Ara öğün 35 gram
    Öğle yemeğinde 30 gram şeklinde kullan derim.

6. scorpi

scorpi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    mesela normal bir ögle yemeginde 250 gr et yedigimizi düsünelim yaklaşık 60 gr protein ediyor.. 30 gr bosuna gidiyor o zaman..? mesela 100 kiloluk birini düşünelim almamsı gereken 230 gr protein.. yani gün içinde nerdeyse 8 ogün yemesi gerekir.. 2 saate bir ögün yese eder 16 saat.. 8 de ilk ögününü alsa..
    saat gece 12 ye kadar aynı bu sekilde devam etmesi gerekir?

7. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    100gram proteini birden alirsan hic problem olmaz. Sadece aldigin proteinin %70 i islem görmeden gider. Bosuna supplementini harcamis olursun. Simdi kiyaslama yaparken dogru yapmali. 100kg sporcunun alacagi protein ile 70kg sporcu ayni degil. 70kg sporcuda kas 25kiloysa 100kg sporcuda 40kilodur. Tahmin olarak yaziyorum simdi. Vücutta ne kadar fazla kas varsa vücuda o kadar protein sart. Bunu en basta iyi bilmemiz gerekir. Yoksa oturupda mantik yapariz ve yanlis fikir üretiriz.

Arkadasim sen 80kg geliyorsan sana 30gram bir porsiyonluk protein yeterli. Günlük porsiyonda 40gra aldiysan üzülmene gerek yok. Ekmekte bile 10gram protein var unutmayalim ama en kaliteli olanlarini secersek daha saglam olur. mesela :
    100gram peynir de 25gram protein var
    4 tam yumurtada 24gram protein var
    150gram Et te 30-35gram protein var
    yarim litre sütte 15gram protein var

iste böyle proteinler kaliteli bir sekilde görülebiliyor. Bir porsiyonda yani 40gram protein almaktansa onu ikiye bölüp 20gram alip 2-3 saat sonrada tekrar 20 gram almak iyidir ama is ve gücde olanlar icin zor oluyor . Okula gidenler icin zor olmaz. Teneffüslerde alinabilir(utanmamak sart). :D

8. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara

bu şekilde içeceğine 2 tane hava geçirmeyen kavanoz al. bölerek koy ve gideceğin yere götür. yemeklerden sonra veya dilediğin zaman iç.

kimseden çekinme (ben başlarda çekiniyordumda :D ).

9. bigfoot

bigfoot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Gece alinan proteinin uyuma problemi yarattigina dair bi arastirma var mi? Bilgi kesin mi? Cunku genelde herkes gece yatmadan iciyor, ben de dahil. Boyle bi problem yasayan var mi arkadaslar merak ettim? Eger dogruysa uyku kalitesini bozmamak lzm.

Ama gece boyu yasanan katabolik sureci nasil engelleriz?

10. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Bu proteine göre degisiyor. Et baska yumurta baska süt baska. En iyisi Süt ic. Hem casein protein almis olursun hemde rahatca uyuyabilirsin. Süt uykuyu tetikliyor.

11. scorpi

scorpi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    birçok yabancı sitede gece alınan yüksek proteinin uykuyu engeledigini okumuştum
    birde bu konu hakında bir türk sitesinden buldugum bir yazıyı aşagı koydum..

"YATMADAN ÖNCE çok yüksek protein olarak almayın Çünkü bundan sağlayacağınız aşırı enerji, beyninizi zorlayacak, gergin rüya ve uykusuzluğa neden olacaktır."

evet zaten uyuma problemi olan biriyim birde yatmadan whey alınca beynim zing zing zinlıyor bütün gece uyutmuyor.. ama beyaz peynir veya süt gibi şeyler kulanınca rahat uyuyabiliyorum..

12. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Harbi ya son günlerde durduraksız olarak gergin rüya görüyorum geçen gece hatırladığımdan birinde karımı sapık bir katil öldürmüştü ve ben bu olayı çözmeye çalışıyodum paso böyle rüyalar :shock:

13. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca uyku süremde uzadı. sağol scorpi ;)

14. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar cok düsünmeye gerek yok. Yatmadan önce proteinleri atin kenara. Sadece Süt proteini kullanin. Hem rahat uyur hemde sabaha kadar kasla proteinsiz kalmaz. 8)

15. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ben lor peyniri kullanmaya başladım. 1 litre süt mesaneyi rahatsız ediyor :? Lorun kötü bir etkisini göremedim. Hemde laktozsuz ;)

16. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    1 litre sütü birden ic diyen yok. 250ml lik olarak günde 4 porsiyon alirsin. Fark etmez lor peyniri de olur.

17. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Gece 30 gr. protein ihtiyacı için 1 lt içiyordum. sanırım kabusların nedeni mesanem. Sütün protein yoğunluğu çok düşük lorda çok daha yüksek. Sütteki şekerde başka bir sütten kaçınma nedeni.(gh kısımı) herkese tavsiye ederim

18. teo

teo Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Bir öğünde 100 gr protein alırsanız bir kısmı protein ihtiyacını karşılamak için kullanılırken büyük bölümü yıkılarak dönüştürülür. Vücut fazla alınan enerjiyi yağ olarak depolar. Dolayısıyla aldığınız proteinin büyük bölümü gereksiz yere yıkılarak harcanacak, siz de para harcamış olacaksınız. Ayrıca proteinler yıkılırken içlerindeki azot içerikleri açığa çıkacak böbrekle atılacaktır. Bu kadar fazla azot atımı böbreklere gereksiz yük bindirecektir. Sonuç; aşırı protein almanın yararı olamaz ama zararı olur.

19. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Conan 1 litreyi sen gece yatmadan alirsan olacagi bu arkadasim. 300ml ic ve 10,5gram protein al. Bunu az görme. Sabaha kadar kaslarini besleyecek daha ne istiyorsun. Olmadi 400ml süt ic ve toplam 14gram protein al. Sonucda kaslari proteinsiz birakmama durumu var. Gece hareketsiz oldugun icin vücut 30gram proteine ihtiyac duymayabilir.

20. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm evet Dexter bunu düşünmemiştim. Kabuslara son. Sağol. Veya 60 gr protein alıp daha gerilimli hale mi getirsem rüyaları acaba :?:

Sayfayı Paylaş