Sabahları yumurta sorunu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve HughJackman tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle herkese merhaba.Sabahları hergün yumurta yemeye çalışıyorum haşlanmış olsun omlet şeklinde olsun ama bi zamandan sonra haşlanmış yumurta ve omlet insanın midesini kaldırabiliyor:(.Yumurtayı sahanda veya menemen şeklinde yapmak bi sorun teşkil edermi yağ açısından falan?

2. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    hayır etmez sonuçta sahanda yumurta olsun menemen olsun ne kadar yağ koyuyoruz ki zaten ben hep sahanda yumurta yiyorum ve yağ açısından bir problemim yok.sahanda yumurtaya bir tatlı kaşığı "becel" yağ atıyorum menemende ise sıvı yağ kullanıyorum.hep aynı şeyden sıkılanlar için bence makul ve abartılmadığı sürece problem olacağını sanmıyorum..

HughJackman bunu beğendi.
  3. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Yulaf + patates + azıcık kaşar peyniri + diledigin kadar yumurta bunları karıştır pulbiber karabiber ekle tavanın dibine azcık yağ dök ve peçeteyle yay 0 yağ gibi oluyor 15 dakka üstünü kapatıp kısık ateşte pişir ağzının suyu akacak yulaf + yumurta gibi tatsız yemekten bıktıgınız şeylerin nasıl bu kadar güzel oldugunu anlayamıcaksın :D Ben her sabah yerim akşam yatarken karnım gacır gucur eder sabah yiyeceğim omletı dusunup uyurum direk :)

Buchdich, HughJackman ve Pain bunu beğendi.
  4. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    İçim rahatladı vallahi saolun :).Hergün haşlanmış yumurta insanı yemekten soğutuyor bazen :).Birde şunu sormak istiyorum ben dışardan dondurulmus tavuk burger ve nugget alıp evde yapıyordum bu spora yeni başladığım için her gıdanın paketine bakar oldum yağ oranına protein oranına falan:)Şimdi yediğim nugget protein:16gr yağ:16,5gr karbonhidrat:16gr enerji:280cal burger ise bundan daha düşük her oranı sizce normal mi?Yememde bir sakınca var mı?

5. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    sakınca derken tavuk istiyorsan sana tavuk göğsünü öneririm bildiğim kadarıyla yağsız protein sıralamasında en üstte diyebiliriz hemde fiyat/kilo oranı çok iyidir yalnız tadıda bir o kadar yavandır ben bi çiğniyorum üstüne birde meyve suyu içiyorum düşün yani x) fakat tadın bir önemi yok dersen önerim budur.ayrıca nuget olsun burger olsun bunların protein değerleri ortalamanın altında olduğu gibi yağ değerleride bir o kadar yüksektir ve fit bir vucuda sahip olucam diyosan bunları yiyerek hayallerin biraz daha uzayabilir x) ve dediğin şeyler bildiğim kadarıyla fast&food kısmına giriyor ve bu tür yiyeceklerin içeriklerini ve negatif yönlerini her yerde bulabilirsin..

6. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim yorumun için ozaman tavuk parçalattırıp haşlayıp yemek en doğrusu.

Sayfayı Paylaş