Sabah zinde bir şekilde kalkmak..?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve lordmarvel tarafından 13 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Gün içinde 7 saat uyumama rağmen(gece 12-sabah 7) bi türlü sabah zinde kalkamıyorum.

Alarmı 3-4 kez ertelemek zorunda kalıyorum. Bu yüzden, daha çok vakit kaybediyorum ve kahvaltı hazırlayamıyorum direk wheyin kutusunu açıyorum.

Soğuk suyla yüzümü yıkayınca uyku kaçıyor ama bu yöntemi pek sevmedim :D

Özellikle öğleden sonra bi zihin çöküntüsü oluyor işyerinde fena uyku tutumu geliyor varmı tavsiyesi olan?

2. gomekurt

gomekurt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Aslında o yataktan kalkma kısmı sorun, hızlı kalkarsan hiç beklmezsen uykun gelmiyor. En azından bende öyle :D

Azi bunu beğendi.
  3. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Evet o çok problem be. İş zaten masabaşı, 1 saat kestiriyorum öğle tatilinde işten eve gelince yine uykum geliyor 3 saat uyuyorum spora vaktim kalmıcak bu uykudan dolayı.

Geçtiğimiz yaz tatilinde uyku saatlerim geç olmasına rağmen güne çok zinde başlardım. O günleri mumla arıyorum..

4. gomekurt

gomekurt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Çevreyle etkileşim içinde olursan, muhabbet gır gır şamata ki iş ortamında bunlar mümkünmü bilmiyorum okul ortamında baya var uykun gelmiyor :D

lordmarvel bunu beğendi.
  5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    aynı sorun bende de var mümkün olduğunca kendimi yataktan dışarı atmaya çalışıyorum daha çözümü ben de bulamadım.

6. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kendini zorlayınca 4-5 seferden sonra zor gelmiyo bende çok zorlanıyodum kafaya koydum erken yatıp kalkıcam diye 10 tane alarm kurup 9. sunda kalkıyodum şimdi bünye alıştı ilk seferde kalkıyorum direk ihtiyaçlarımı gideriyorum (wc,kahvaltı vs..) sonra bidahada uykum gelmiyo ama aralıksız 8 saat uyuyorum erken yatamıyorum diyosanda bi gün hiç uyuma o akşam zaten erken yatıyosun sabahta erken kalk düzene girsin uyku saatlerin bide psikolojik olarak uykunun olmadığına kendini inandırman lazım yoksa çok zor :D

7. taylaner

taylaner Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Alarmlı saatini odanın en uzak yerine koy mecburen kalkmak zorunda kalkacaksın :D ...kalktıktan sonra da zaten olay biter :D ... gün içersiindeki uyku sorununa bişey diyemem benimde çok geliyo :D

8. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yatarken 2 bardak su iç, bak nasıl zinde kalkıyorsunhyper_

gurur bunu beğendi.
  9. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Günde 7 saat yerine 8 saat uyu ya da 9 saat herkesin bünyesi farklıdır. Birde sabah kalkınca alarmı erteleme direk kalk ve wc ye ya da mutfağa koş.

10. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Kış aylarında banada böyle oluyor ama yazın kalkabiliyorum

11. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Sabahları uykumu alamamış olarak kalktığımda soğuk suyla duş alıyorum. Duştan sonra da sert bir kahve içiyorum. 20 dakikada 10 saat deliksiz uyumuş gibi oluyosunuz .

Azi bunu beğendi.
  12. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    atalarımız 40 gün de herşeye alışılabilir demiş. bi zorla sende alışırsın. 40 gün taviz verme ben deniyorum daha 40 günü tmmlayamadım ama oluyor gibi. tabi taviz yok yaptıklarından bu 40 gün içinde unutma..

Son düzenleme: 15 Aralık 2011
  13. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Yorgunluğun bir çok nedeni vardır. Başlıca nedenler arasında, "Ana" terimini alan vitamin ve mineral eksikliğine bağlarlar. Sırasıyla, B Vitamini eksikliği, demir eksikliği, Potasyum noksanlığı, Magnezyum azlığı gibi.

Lakin unutulan bir diğer nokta ise şudur;

Tüm bunlardan kaynaklanmayan daha ciddi bir sorunla karşı karşıya olabiliriz.

Sürekli yorgun olma hâline etken olan durumlar;

Kan şekeriniz azalmış olabilir, karaciğer ve böbrekte güç kaybı, kalp pompasının zayıflaması, ruhsal enerji,( Psikolojik süreç)

Bunlara ilaveten, Hormon yetmezliği, bilhassa tiroid bezi ve böbrek üstü bezi yetersizlikleri önemli bir yorgunluk nedeni olabilir...

Saygılarımla,

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  14. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    7 saat uyku bence yeterli değil de ondan. Benim anladığım kadarıyla gecelik 7-8 saat uyku normal bünyeler için. ama bizler haftada 3-4 hatta 6 antreman yapıyoruz. O zaman vücut yeteri kadar dinlenemiyor.

Ben ne zaman biraz daha erken yatıp (10:00-10:30) gibi uyku süremi 9 saat ve üstüne çıkarsam o zaman bomba gibi kalkıyorum, ve gün içinde de enerjim hiç düşmüyor.

Sayfayı Paylaş