Sabah Tempolu yürüyüş...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve djburakgs tarafından 29 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    Arkadaşlar haftada 3 gün ( pzt , salı , cuma) sabah 40 dk tempolu yürüyüşün hacim yapan biri için bir zararı veya yararı var mıdır?
    Cevaplarınızı merakla bekliyorum...saygıalr...

ahmetkb bunu beğendi.
  2. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Genel vücut sağlığı için çok yararlı; hele hele 1 bardak su içip aç karna bunu yapıyorsanız; genel yağ yakımı için birebir. Eğer harcadığınız kaloriyi yerine koyuyorsanız bir sorun olmaz; ancak harcadığınız kalori fazlaysa ve kalori eksikliği oluyorsa vücudunuza yeterli gelmiyorsa "hacim" çalışmasında gelişimi etkileyebilir.

Ben hacim antrenmanlarında koşuyu 15dk, bisikleti 15dk şeklinde haftada 2'kez yapıyorum.

3. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yürüyüş, hareket kabiliyetini kaybetmeye başlayan kişiler için(genelde yaşlılar) bir fizik tedavi şeklidir. Liflere yararı vardır, fakat kas gelişimi yapmaz. Azi olsa da kalori yakarsın. Onun yerine koşarsan çok daha iyi olur. Yağ sorunun varsa birebirdir.

4. spatuna

spatuna Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hacim yapan birisi için faydaları ya da zararları konusunda bir bilgim yok ama sabah erken saatlerde spor yapmanın yararlı olmadığını duymuştum.

http://www.ntvmsnbc.com/news/373006.asp

Bu linktende bakabilirsin ancak nedenleri anlatılmamış. Ufak bir araştırma ile nedenleri ile birlikte anlatan bir yazı bulacağını umuyorum... thums:

5. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    zararı olmaz. 1 saat tempolu koşu yapmadığın sürece kasları yakma şansın yok.

6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ben her sabah ac karnına 20-30 dk tempolu bir şekilde incline-decline şeklinde yürürüm..sürekli, aksatmadan yapıyorum...bir kere daha fazla kondisyon kazanıyorsun, tam emin değilim, ama vücuda sanki, simetri sorununu çözmede de teşvik ediyor gibi geldi bana..en azından kendi üzeimde öyle gördüm...sonucta bacaklar vücudu en cok etkileyen bölgedir...onların güçlü olması vücudun üst tarafının daha hızlı gelişmesi demektir..hacim kaybetmezsin tempolu yürüyüşten, aksine kaliteli kas kütlesi kazanmanda daha da yardımcı olur sana..metabolizmayı erkenden çalıştırıp, vücudu gün içinde hep uyanık bir şekilde tutuyorsun ve adrenalin seviyesi aşagılara düşmüyor , bu da gh ın artması demektir...

ALPEREN ve tatt bunu beğendi.
  7. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    ahmetkb, ALPEREN, saydam ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş