Sabah koşu yapanlar ne yapmalı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Blonde tarafından 24 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar yardimlarinizi bekliyorum. Üniversite sinavi sebebiyle salonu biraktim evde sehpa ve agırlik seti aldm. Ağırligi aksam calisiyorum fakat kardioyu sabah yapmak zorundaym. Sabah 6.30 da kalkıp koşu yapiyorum.

Sorum şudur; sabah koşu yapan birisi nasıl beslenmeli. Sabah kalktığım süre ve kahvaltı arasindaki zaman diliminde ne yapmam lazim. Eskiden spor öncesi kahve icerdm ama smdi sabah sabah kahve zararlı olmaz mi?

Ne önerirsiniz görüslerinizi bekliyorum telden yaziyorum kötu türkçem için özür diliyorum

2. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    normalde vucut geliştirme yapanlar sabah kahvaltılarını çok güzel yapmalıdırlar çünkü vücut gece boyunca aç kaldığı için sabah vücudunu çok güzel beslemelidirler. birde sen antremanını sabah yapacağın için kahvaltı senin için çok daha önem kazanıyor.

sabah kalkar kalmaz 2, 3 bardak su içip yarım veya tam muzu yulafın içine atıp yiyebilirsin.
    30dk sonra ;
    2 yumurta
    1 büyük dilim yağsız peynir
    1 tane domates
    1 tane salata
    1 dilim ekmek
    1 bardak yağsız süt içip sporunu yapabilirsin mesela.

Blonde bunu beğendi.
  3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sorumu yanlış anladi galiba .d ben sporu akşam yapiyorum. Ama gün icerisinde koşuşturmadan filan yorulduğum için aksam soğukta evden cıkıp cardio yapamiyorum bu sebeple cardioyu sabah yapiyorum ağırlik antremanini aksam.

Ben kahvaltidan önce koşu yapiyorum ve sabah kalkış-kahvalti arasinda ne yemeliyim onu sordm

4. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    kalkar kalkmaz 2, 3 bardak su içip 1 tam muz yiyerek koşuya gidebilirsin ama bence önce kahvaltını yapıp sonra spora gitmen senin adına daha yararlı olur.

Blonde bunu beğendi.
  5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende öyle isterdim ama şartlar el vermiyor. Sabah dershaneye gidiyorum kahvaltinin sindirilmesi 2 saat filan bekleyip öyle koşu yapmaya vakit yetmez :(

Baska önerisi olan varmi acaba lor elma sirkesi kahve pekmez filan gibi ?

6. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Vucut en cok acken yag yakar, sabah kas kutleni koruman için kosudan once BCAA oneririm, baskada bişey yemene gerek yok kosudan döndükden sonra kahvaltı yapıp gerekli protein+karbonhidratı almalısın.. + gece kasein proteini içeren bişey tüketli geceden kahvaltıya kadar ac kalmasın kaslar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Blonde bunu beğendi.
  7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Önerileriniz icin sağolun. Fakat gece casein almani önermem. Alinacaksa da yatmadan 3-4 saat önce almanı öneririm. Hem yağlanma yapar hemde vucut gece önemli hormonlar salgılar. Vucut sindirimle ilgilenirken kendini yenileyemez. Yatmadan 3-4 saat önce al caseini

8. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Iyi de gece onermem demissin ama 3 saat onceden al demissin oysa cazein yaklasik 8 saatte sindiriliyor :D ayrica gece salgilanan hormonlarla ne alakasi var :D

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gece dediğim yatmadan once sut icen yada casein kullanimi yogurt peynir filan onu dedim .D 3 saat onceden alırsan bi sıkınti yok

sosunaverenso bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş