sabah kavlatıda sade yulaf ezmesimi mi müsli mi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve assid tarafından 23 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. assid

assid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar sabah kahvaltıda sade yulaf ezmesi ve süt mü karıstırıp yiyeyim yoksa müsli ve sütü karıstırıp mı yiyeyim müsli sadeye göre daha kalorili oldgu için pek tavsiye edilmiyor ama sade yulaf ezmesi de yenmio

2. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben sadenin içine birmiktar bal ekleyerek yiyorum. bu şekilde tadıda gayet iyi oluyor. bence boyle yap. aslında ben bi ara sabahları şu karışımı yapardım kilo almak isteyenlerin kesinlikle sabah ve ogleden sonra bi öğünde tuketmeleri gerekir. yulaf ezmesi 1kg , kuru incir, kuru kayısı (bu ikisini kucuk kucuk doğrayarak) badem, fındık, çam fıstığı , ceviz içi (bunlarıda blenderda çekin ve hepsinden 100 er gram olsun) buyuk bir kavanoza dokun ve iyice karıştırın. toz hazır. bunu kahvaltıda ve ogleden sonraki ara ogunde birer kase tuketin sutle beraber. içine muz yada herhangi mevsim meyveside doğrayabilirsiniz isteğe bağlı. gerçektende yuzde yuz işe yarıyor diyebilirim.

3. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    eti lifalif sade yulaf ezmesi var en iyisi o icine kuru uzum at bak nasıl yeniyor

4. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    lifalifi robotda un haline getir.1 kaba 1 adet muz doğra,yulafı koy 100 gr,çok az süt koy hamurlaşsın diye,az miktarda bal karıştır kaşığınla bir güzel.offf..Sabah sabah yaş pasta yemiş gibi oluyor.Yanına da 1 bardak yarım yağlı süt...
    Sırf bu menü var diye diyetimde hep sabah olmasını istiyorum :D

5. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    sade yulaf ezmesi al yarım yağlı süte koy , mikro dalgaya at 5 dakka ısıt çıkar ardından 1 tane muzu ufak parçalara bölerek içine at ve 5 dakka gene mikroya at.. Mikrodan çıkınca muzları ez cok kolay ezılır ve çok lezzetli olur.Musli içinde çok şeker var

6. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    doğa keten tohumlu müsli var şeker yarı yarıya düşüyo lif oranı 100 gramda 25 falan baya iyi yani onu kullansak olmazmı arkadaşlar

7. yemin ettim

yemin ettim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende çok tükettim doğa keten tohumluyu diğerlerine göre hiç katkı yoktu içinde ancak hocalarımız daha iyi bilir

8. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    evet hocalarmıza sorayım dedim böyle bi konu açılmışken
    100 gramda:
    283 kcal
    11.4 protein
    4.3 yağ
    70 gr karbonhidrat
    8.8 gr şeker
    21 gr lif
    0.01
    iyimidir sizce sayın hocalarım yoksa illa yulaf ezmesimi yiyelim :( definasyona yaramazmı bu ürün
    kahvaltıda 50 gr kadar yeriz zaten 1 porsiyon 40-50 gram olur heralde

Son düzenleme: 7 Ocak 2012
  9. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Kesinlikle doğanın keten tohumlusu :) Üstüne başka bir müsli tanımam. Lif oranı çok ama çok güzel. Sürekli et yumurta yediğimiz için lif ihtiyacını karşılayamıyoruz. Ama bu ürün günlük ihtiyacımızı neredeyse gideriyor. Hem sabah kalori protein oranı çok güzel.
    Ben bir paketi 5 günde bitiriyorum. 75gr oluyor sanırım. Yanındada 2 tane haşlanmış yumurta yiyorum muhteşem bir kahvaltı olmuş oluyor benim için :)

Sayfayı Paylaş