Sabah kalktığında spor yapılır mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Lseng tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Lseng

Lseng Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Başlıktada belirttiğim işimden dolayı akşamları eve geç geliyorum bu yüzden egzersiz yapamıyorum. Sabah erken kalkıp şınav mekik gibi hareketleri sabahtan aç karnına yapsam bi sakıncası olurmu yada bi sakatlık faln olurmu? bide bu facebook ta ve diğer sitelerde çıkan çalışmadan kas yapın sloganı ile gösterilen ilaçlar var bunlara güvenebilirmiyiz pek sanmıyorum ama yinede işin uzmanlarından duymak iyi olur dedim :) Şimdiden Teşekkürler...

2. skajusz

skajusz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İlaçlara güvenmeni önermem ancak ilaçtan kastın protein tozları ise olabilir fakat ilk 3 ay gerekli olacağınıda sanmıyorum. Aç karna değilde hafif bir öğünden sonra yaparsan daha iyi olur. Hem enerji hem gelişme açısından

Lseng bunu beğendi.
  3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    öncelikle ne olduğu önemsiz,çalışmadan kas yapın,1 ayda kas yapın vs.vs saçmalıklara kesinlikle güvenmiyoruz.adamlar klasik l-carnitine yada protein tozunu binbir saçmalıkla satmaya çalışıyor,sen ağırlığın altına girmiyorsan,cardio ve diyet yapmıyorsan sonuç tabiki 0.

sabah antrenman tabiki olabilir.benim lisede bir hocam(adam 40 yaşında şuan)son 15 senesini böyle geçirdiğini söylüyordu hep.adam her allah'ın günü sabah 6 da kalkıp 1 saat antrenmanını yapıp,duşunu alıp öyle gelirdi okula.neden olmasın yapılabilir.fakat beslenme düzenini buna göre oturtmak lazım.sabah aç karnına yapılan antrenmanda güç kaybı olacaktır elbette.biraz erken kalkıp bir miktar karbonhidrat alımı yapıp 1-1,5 saat sonra antrenman yapılsa,antrenmandan sonra da normal kahvaltı yapılsa(tabi bu sefer protein de olacak)neden olmasın?ama bu da zor tabii ki çalıştığın için.fakat hiç spor yapmamak yerine sabah kalkıp spor yapıp üstüne de protein-karbo açısından zengin bir kahvaltı yapmak daha iyidir.

Lseng bunu beğendi.
  4. Lseng

Lseng Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sabah kahvaltısında ne yersem yiyeyim midemde ağrı oluyor. Birazda kilo vermeye çalıştığım için bunun yerine yağsız süt ile mısır gevreği yiyorum . sizce bu ne kadar doğru yani gereken ihtiyaçlarımı karşılayabilir mi ? bide öğlen yemeklerini lokantada yiyorum ordaki yemeklerden en sağlıklısı tavuk sote gibi geliyor diğerleri çok yağlı oluyo yaklaşık 2 aydır öğle yemeklerinde fix tavuk sote + yoğurt (7-8 günde bir pilav ) yiyorum başka bişey yemiyorum bununda bi sakıncası olurmu ?

5. Parliament

Parliament Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yapılır ben sabahlari yapiyordum eskiden hem uykum açılıyor du hem güne dinç olarak başlıyordum.Ama bazı uzmanlar sabah sporu zararlı diyorlar ne kadar dogrudur bilemem.

Lseng bunu beğendi.
  6. Lseng

Lseng Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    :) Her şeyde aynı bi kısım zararlı diyo bi kısım zararsız diyo hangisine bakcamızı şaşırıoz :D ama inandığım bişey varsada '' Öldürmeyen şey güçlendirir :)

7. just4

just4 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    bende bundan sonra işlerim dolayısıyla 8 de kalkıp yemeğimi yiyip 9 gibi antreamana gidicem sakıncası var mıdır acaba

Sayfayı Paylaş