Sabah Kahvaltıdan Önce Whey içmek? İsraf mı yararlı mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve RaJeV tarafından 29 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Şimdi gece casein içmezsek sabaha kadar vucüd proteinine ihtiyaç duyacak. Sabah kalkar kalmaz o zaman whey içsek bu ihtiyacı sanırım giderebiliriz. Ama ben sabah kalkınca genelde sağlam kahvaltı yaparım 30-40 protein almaya çalışırım. Şimdi hem whey hemde kahvaltı yapınca ne olacak?
    Wheyin emilim süresini 30-45dk diye düşünsek su ile içince normal bi yemeğinde sanırım 3-4 saati bulduğu için vucudumuza yararlı olduğunu varsayabilir miyiz?

Ocensers bunu beğendi.
  2. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    gece vucuda besin girmediginden sabah kalkar kalkmaz whey yaklasık 1 saat sonrada güzel bi kahvaltı ohhhh :)

3. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Rejev sen protein tozuyla bozmusun Kafayi yahu :)

pijamap bunu beğendi.
  4. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan

:)geceyi bitirdi sabaha gecti :) :)

FiestaCondom bunu beğendi.
  5. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bu şekilde haftada 2 gün yapabiliyorum ama her zaman olmuyor malesef.

O kadar para veriyoruz niye boşa gitsin ki?
    Soru sormak da parayla değil heralde :)

Gecenin yararsız olduğunu öğrendik. Şimdi sabah hakkkında bilgi edinmeye çalışıyorum

6. psmcoder

psmcoder Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben yatmadan önce yağsız sütle whey alıyorum süttekide casein proteini yani casein süt proteini bildiğim kadarıyla bence sabah whey de güzel olur ama vucut tam proteine aç ken whey metabolizmayı dahada hızlandırır bence

7. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan

Herkes nasıl verım alıyosa öyle kullanıyo işte bence gece yatarken alınacak 5-7gr gulutamine gece boyunca iş görcektir sabah uyanır uyanmazada ilk iş whey olmalıdır...

8. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Sabah kalkar kalkmaz kullanırım.Vücut 8-9 saat aç kalacak ve proteine ihtiyaç duyacak o yıkımı durdurmak için su ile içmeni öneririm. Sabah kahvaltısı ve idman sonrası içiyorum ben.

9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    sabah kalkar kalkmaz saglam bi kahvaltı yap bence toza gerek yok ha kahvaltı ile beraber biraz insülini devreye sokman lazım bal falan bişiler ye ...)))

10. newguy12

newguy12 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar bende aynı soruyu sormak isterim. Bende iyi besleniyorum kahvaltıda. 68 kiloyum günlü 105 gram protein alıyorum. Bazen aşabiliyor 110 grama kadar çıkabiliyorum protein tozu kullanmadan. Protein tozu kullanmak istiyorum sadece idmandan hemen sonra kullanmayı düşünüyordum. Sabah kalkınca kullanmasak olmaz mı ? Her kahvaltıda 4 yumurta yiyorum 1 bardak süt zeytin, peynir tarzında. Beslenmeme vakit ayırabiliyorum yani. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

11. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Bu yaşımıza kadar sabah kalkar kalkmaz whey içerek gelmediğimize göre; sabahları lor, yumurta gibi protein ağırlıklı kahvaltı yaparsak eğer vücudumuz: "protein 1 saat geç geldi, hiç uğraşamam şimdi onu kas yapmakla." demez herhalde.

12. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    protein tozlarının 200 tl olduğunu varsayarsak eğer çok kolay para kazanan bir insan değilseniz proteini en verimli zaman olan antrenman sonrası 30dk içinde içmenizi tavsiye ederim onun haricinde içtiğinizde eğer bir etkisi varsada bu gr hesabı yapan müsabık sporcuların yapmayı tercih edeceği iştir birde şu yönden bakmak lazım güzelim kahvaltı varken içi tatlandırıcı dolu milkshake bozması bir tozu içmek bana ters geliyor ikisini birden yapmanız zaten fazla kalori olacağı için yağ olarak depolanacaktır

Sayfayı Paylaş