Sabah cardio akşam ağırlık için gerekli suplimentler?

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve enerdo tarafından 15 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. enerdo

enerdo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 1.5 senedir sabah cardio akşamda ağırlık çalışıyorum. sabah spor saatlerim 8-10 akşam ise 7-9 arası. Boyum 190 kilom 88. Maddi olarak bir sıkıntım yok yani tavsiye edebileceğiniz ürünleri alabilirim diye düşünüyorum, yapmak istediğim şey kilomu sabit tutarak kas yoğunluğumu arttırmak. Sabahları yağ yakıcı ve protein akşamlarıda amino ve protein olarak düşündüm ama bu konuda cok bilgili sayılmam. Sizden ricam bu şartlarda sabah ve akşam antreman öncesi ve sonrası ve gün içinde hangi suppleri kullanmamı önerirsiniz. Teşekkürler.

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Cardio öncesi yağ yakımını arttırmak için whey protein.
    CArdio öncesi yağ yakımını arttırmak için herhangi bir yağ yakıcı. Sıvı l-karnitine önerimdir.

Günde 2 antrenman ağır geleceği için mutlaka eklem destekleyici bir supplement.
    Günde 2 antrenman bağışıklığı düşürebileceği için multivitamin ve multimineral.

Sabah kahvaltı sonrası 1 vit 1 min
    öğlen sonrası 1 vit 1 min.

1 adet performans ürünü. Sp250 tarzında.

Karb.açığınızı kapatamıyorsanız gainer.

Mutlaka BCAA

önerimdir.

enerdo bunu beğendi.
  3. enerdo

enerdo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler,

Sabah Cardio öncesi yağ yakıcı (lipo 6x düşünüyorum) ve cardiodan sonra whey protein (Optimum Whey Gold Standart düşünüyorum) kullansam. Akşam ağırlık antremanından önce amino (3001 düşünüyorum) ve antremandan sonra whey protein içsem. Akşam da yatarken amino alsam ve yatsam nasıl olur?

Vitaminler konusunda pek bir bilgim yok BCAA nedir bilmiyorum ama araştıracağım.

Teşekkürler.

4. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Sabahki kardiyonuz düşük yoğunlukta mı ?

5. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Benim önerim; sentetik vitamin mineral yerine, portakal, mandalina, nar, kivi, muz, dut, vişne, kiraz, kırmızı üzüm, greyfurt..

DeaqLe bunu beğendi.
  6. enerdo

enerdo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cardio sabah 1 saat hizli tempo yuruyus. 30 dk eliptik ve 10 dk kurek seklinde.

Gun icerisinde 1 buyuk bardak portakal suyu, 2 elma ve 1 muz yiyorum. Ekstra vitamin almama gerek var mi?

7. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Sebze ve baklagillerini de eksik etmediğin sürece, yeteri kadar su içtiğin sürece, meyvelerini de eksik etmediğin sürece bence gerek yok.. Ben ilaç firmalarının binbir vaad ile üretip milyonlarca dolar kazandığı sentetik vitamin ve mineral desteklerinin yararlarından çok zararlarıyla ilgileniyorum.

Sabah cardion ile ilgili de bir tavsiye vereyim. Başlamadan önce meyve ye.
    Antreman şekli olarak ise her zamanki gibi Interval Training öneriyorum.
    Kısa ama etkili.

20 dakikalık yüksek yoğunluklu bir interval training, hem daha çok kalori yakmana, hem de gün içinde daha aktif ve canlı hissetmeni sağlayacaktır.

Son düzenleme: 15 Mart 2011
  8. enerdo

enerdo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah 7 de 1 elma yiyorum. 7:30 yag yakiciyi aliyorum ve 8de cardioya basliyorum. Cardio saat 10a dogru bitiyor. Kahvaltiyi saat 10:30 da 2 yumurta biraz zeytin 1 dilim kepek ekmegi ve portakal suyu seklinde yapiyorum. Bu dakikadan sonra protein tozunu ne zaman almaliyim? Aksam antreman oncesi amino almak antreman sonrasi tekrar protein almak ve yatarken amino alip yatmak dogru bir sistem midir?

9. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    lipo 6x hakkında tekrar düşün derim
    1.5 ay oldu kullanalı
    etkisi hiiiç olmadı

10. enerdo

enerdo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında ben Animal Cuts kullanıyordum ve çok faydasını gördüm fakat artık malesef Turkiye'de bulmak imkansız gibi birsey o yüzden lipoya dönmeyi düşünüyorum gerci onu bulabilir miyim henüz araştırmadım. Animal Cuts cok iyiydi.. Bu yazıyı yazmamın sebebi aslında markalardan çok kullanım zamanlamalarını ve zaman/fayda oranını maksimuma cıkartma çabam..

Sayfayı Paylaş