Sabah Cardio öncesi whey ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yiğit1357 tarafından 29 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar whey almayı düşünüyorum sabahları cardio da yapıcam ilerleyen günlerde kardiodan öncemi içmek daha yararlı yoksa cardio bittikten hemen sonramı ?

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kardiyodan önce tavsiye etmiyorum proteinin enerjiye dönüştürülmesi daha fazla olacaktır verdiğiniz paraya yazık. Kardiyo sonrası kasların ihtiyacını gidermek için kullanılabilir.

3. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Anladım sağolun benim endişim sabah kasların proteine aç olması ve bunun üstüne cardio kas yıkımı yaparmı diye düşünmüştüm ondan sordum ..
    .

4. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    Kesinlikle al vucut katabolik olur uyandığında protein kas yıkımını engeller.

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Sabahları yapacağınız kardiyoyu atlamışım, sağlam bir kahvaltıdan sonra yaparsanız daha iyi olur.

6. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Sabah cardio kahvaltıdan önce yapılır diye biliyorum ben ama ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:16 ----------

Çok güzel bir başlık buldum bakmanızı öneririm özellikle Parz kahvaltıdan sonra demişsiniz yanlış yönlendirmeyelim üyeleri https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-s-k-yap-lan-t58645.html?t=58645

Son düzenleme: 29 Ağustos 2012
  7. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    gece boyunca vucutta yağ asitleri serbest hale geçmeye daha yatkındır ve sabah saatlerinde uyanınca kardiyonun daha fazla faydasını görürsünüz. zaten bu yüzden sabah koşusu, yürüyüşü tavsiye edilir. sabah kalkınca kardiyodan önce alacağın protein tozu enerji olarak kullanılır ve yağ yakımın en az düzeye iner. kardiyodan hemen sonra alacağın protein kas kaybını minimuma indirir.

sabah kalk, 30dk kardiyonu yap, protein al. protein al derken yumurtadan bıktıysan lor peynirini dene. hemen hazır işlenmiş ürünleri düşünme.

muratcan.biceps bunu beğendi.
  8. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Her hangi bir yanlış yönlendirme yok, siz yanlış yönlendiriyorsunuz buyrun verdiğiniz makale

5.HATA : Boş Mideyle Koşmak

Açıklama :

Birçok kişi sabah kalkar kalkmaz,boş mideyle,vücutlarını hala yağ yakma modundayken kardiyo yapılması gerektiğini düşünür.Bir kısmı doğru olsa da tümüyle boş mideyle sabah ilk iş olarak koşmak kas kaybına yol açabilir.

9. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Orda bahsettiği dolu miğde whey protein tozu içip çabuk kana karıştığı için kas kaybını önler diyor kahvaltı yaptıktan sonra koşun demiyor zaten kahvaltıdan sonra yediklerinizi yakarsınız depo edilen yağları değil..

10. brhmcr

brhmcr Guest

Yanlis yonlendirme yapmayiniz,kahvaltidan sonra yediklerimizi yakariz mantigi coktan yalanlanmis ve arastirmalar ac karnina yapilmasinin katabolik etki gosterecegini belirtmistir.

11. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Kısacası cardio öncesi whey uygundur kas yıkımını önler bu kadar basit değilmi ? Mantıkende böyle olması lazım zaten .

12. brhmcr

brhmcr Guest

cardio oncesi hafif bir kahvalti yapilmali, buna imkan yoksa whey tercih edilebilir.

13. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    gülüyorum bazen yazılanlara. insanlar kasları pamuk sanıyor aman 2 saat geçti protein almadım 4 merdiven çıktım kaslarım yanmasın sakın. yahu kasların niye yansın naylon mu bu? karbonhidrat almışsan cardidan evel onun enerjisiyle yağ yakarsın zaten he boş depolarla cardio zaten yapamazsın bayılır kalırsın. kas dediği şey paso yanan giden bir şey değildir bu kadar korkmayın. günlük alman gereken normal yağ oranındaki vücut ağırlığınız x 1,5 -2g proteini almaya günlük olarak devam edin yeterli. tabi kaslarınızı düzenli egzersizlerlede çalıştırmayı unutmayın ... iyi çalışmalar

14. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    valla kardıyo ile kas yanmaz bence cunkı kasları yıkmak ıcın zorlamak lazım degılmı e kosu bandında ben %10 egımde kosuyorum ama hıc bıryerım kasılıp agrımıyor. ama ben sabah kalkınca ve aksam yatarken whey aldıgım ıcın mantıken kardıyodan önce ıcmıs oluyorum :) ama bır zararını görmedım kılo aldırmadı kas kaybıda yasamıyorum.

15. brhmcr

brhmcr Guest

Glikojen depolari bos olarak yapila kardio ile kastan kayip meydana gelir.Bu yuzden birseyler atistirmalidir diyoruz.

16. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    abı ben bısı yemıyodum ya ılac 1 salatalık kardıyo cıkısı whey sonra cut sonra kahvaltı yapıodum :( demekkı yanlıs yapıyormusuz sayende duzelttık :)

17. brhmcr

brhmcr Guest

Rica ederim, eskiden bende senin gibi biliyordum, bunlar yeni arastirmalar :)

18. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    anladım abı pekı sey sorayım o zaman yanı arastırmaya usendeıgımden degıl yanlıs anlasılmasın mesela ne kadar kalorı almamız lazım kabonhıdratmı proteın agırlıkmımı beslenmek lazım agır bır kahvaltı yapılsada gene ıse yarıyormu bıraz acma sansın varsa cok mutlu olurum:) cogu kısıde esas dogrusunu ögrenır hem :D

19. brhmcr

brhmcr Guest

http://www.bodybuilding.com/fun/topicoftheweek34.htm umarim ingilizcen vardir, cardio icin en uygun zaman ile ilgili bir makale yarismasi :)

Sabah yapilacaksa 1 yumurta, 2-3 kasik yulaf ezmesi, az bir lor, arzu edilirse domates peynir isi gorecektir.

25-30 gram kadar karbo ve protein yeterli olacaktir. Cok yemekten veya mide kaldiric seylerden uzak durulmali tabi ki :)

Yapamayanlar whey + biraz yulaf ezmesi yapabilirler ornegin :)

20. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    iki gundur bu sekılde kardıyo yapıyorum enerjımdecok arttı yanı artık kosubandından 10 dakıka sonra ınesım gelmıyor. herkese tavsıye ederım.

Sayfayı Paylaş