Sabah aç karnına kardiyo hakkında yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve regerenist tarafından 25 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. regerenist

regerenist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar sabahları aç karnına salona gitmediğim günler kardiyo yapmayı düşünüyorum fakat bunu nasıl yapacağım forumda pek bilgi yok ve pek çok yerde kimisi yararlı kimisi zararlı demiş bilgisi olan biri yardım edebilir mi?Mesala koşmadan önce ne yiyebilirim gibi gibi biraz açıklarsanız sevinceğim iyi forumlar

2. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    zararlı benim bildiğim yağ yakma süresi vardır 30 dakkadan sonra peki 30 dakkadan önce nasıl yapican enerji olmadan

3. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah yapılan kardioyu ben yararlı buluyorum . Yine de aç karına yapılmasının büyük tehlikeleri var . Bunun yerine vücudun ısınmasına katkı sağlayacak kadar sabah karbonhidrat aldığında ısındığın ve kasların gevşediği zaman yağ yakımında artacaktır . Aç karına yapılan her spor tehlikelidir . Mide asidimiz inaktif durumdayken zararlı sonuçlar doğurabilir . Antreman öncesi protein bar gerçekten çok güzel bir atıştırmalık . %70 protein %25 karbonhidrat %5 oranında yağ güne başlamak için iyi olur :)

4. regerenist

regerenist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Cevabınız için teşekkür ederim doğal olarak ne yiyebilirim

5. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Haşlanmış patates ve yumurta yenilebilir . Hatta patates salatası yap haşlanmış yumurtayla . Dolaba koysan bile bozulmaz . Gaz oluşumuna sebeb olabilir o yüzden yeteri kadar su iç . Tabi koşuya çıkmadan yarım saat önce öğünü yersen daha iyi olur . kardiyo sırasında bişeyleri hazmetmek rahatsız edebilir

6. regerenist

regerenist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yardımınız için çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yapicam

7. regerenist

regerenist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Peki ne kadar yemeliyim 1.80boy 73 kiloyum

8. YoungModel_35

YoungModel_35 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Sabah aç karnına cardio yapmak yanlış olur diyen insan bu spordan bir halt anlamıyor demektir afedersiniz. En iyi yağ yakım yöntemi erken yatıp erken kalkar kalkmaz 2 bardak su ardından 20-25 dakika sonra ( suyun sindirmesi için ) 1 su bardağı yeşil çay içine insülin direncini kırmak için biraz tarçın ve 2 dilim limon da koyarsanız yağ yakımını katlarsınız. Bunu içtikten minimum 30-40 dk sonra 45-60 dakikalık cardio çok işine yarar ve bunu havasız spor salonlarında değil de açık alanda yapman daha dogru olur çünkü yağ yakımı için oksijen şart. Kolay gelsin.

9. regerenist

regerenist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    aç karnına tehlikesi olmaz mı sonuçta ağır yoğunlukta yapacağım ?

10. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    olur yağ hemen yakilmaz

11. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    AÇ KARINA yapacağın her spor tehlike teşkil eder ben de demiyorum zaten öğün olarak ye diye sadece aktifliği sağlaması için alacağı enerjiyi karşılayacak kadar enerji sağlamalıdır . Ayrıca mide asidi yüksek sıcaklıkta aktive olur bu da spor yaparken insanı rahatsız eder o yüzden küçük oranda substrat asit aktifliğini düşürecektir . özellikle kardiyo yaparken vücut ısımız artar . Ben adama demiyorum zaten hayvan gibi ye yemeğe vur kendini öğününü bitir diye . Ben de Kardio günümde programı sabah kalkıp yarım saat sonrasında uygularım fakat bunu aç karına yapmak yerine bulundurabiliyorsan bir protein bar yada düşük yağ oranlı bir sneakers yemek bu durumda daha rahat bir kardiyo yapmanı sağlar .

YoungModel konu altında polenik yaratma burası tartışma forumu değil bir konuda yardım isteyenlere kendi bilgilerimizle destek olmaya çalışıyoruz saçma sapan insanlara bu şekilde hakaret ederek birşey bilmediğini iddia edemezsin . Sonuçta biz de spor yapan küçüklükten beri sporla ilgilenmiş insanlarız .

Ayrıca ilk mesajını böyle saçma bi yorumla yapmışsın bu foruma üye olmadan önce forum kurallarını okumadın heralde .

SENİN KENDİNİ ZEKİ SANMAN KENDİNİ İLAH GÖSTERMEN EGO DAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL

12. YoungModel_35

YoungModel_35 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    İlk mesajımı burda atmış olmam bu siteye daha önce kaydolmadıgımı göstermez. Ayrıca kendimi ifşa etmemek için de ismimi kullanmıyacagım. Sana burda hakaret etmedim senin söyledigin yönetmin yanlış oldugunu belirttim. Eger sneakers tarzı birşey yedikten sonra kardio yaparsan vucut sneakersı eritmeye başlar enerji olarak onu kullanır. Fakat sen aç karnına yeşil çay gibi doğal yağ yakıcı takviye aldıktan sonra yaparsan sağlıklı yağ yakımı o zaman olur. Bütün profesyonel sporcular erkenden kalkar kalkmaz yağ yakıcı takviye alır (ki bunlar karbonhidrat türü şeyler değildir) sonra kardiosunu yapar. Yanlış biliyorsun insanları bari yanlış bilgilendirme. Küçüklükten beri sporla ilgilenmiş olabilirsin ama bu vg yi veya fitnessı iyi bildigini göstermez. Kendi infonda zaten 7 aylık acemi oldugunu yazıyor :). Güldürme beni.

Sayfayı Paylaş