Sabah 45 dk. akşam 20 dk. kardiyo? Zararlı mı?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve 60gün tarafından 25 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 60gün

60gün Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    23 yaşındayım, 164 cm ve 86 kiloyum.
    Geçtiğimiz ay sadece diyetle 90 kilodan 86 kiloya düştüm fakat güzel bir vücut ve daha fazla kilo kaybı için spor yapmaya karar verdim.
    Kendi kendine sıralı bir şekilde egzersiz yapabileceğimi düşünmediğim için Jillian Michaels'ın videolarını edindim.
    Şu an sabah Banish Fat Boost Metabolism (45 dk) ve akşam 30 Day Shred (20 dk) yapıyorum. İlki tamamen kardiyo, ikincisinde ise 15 dk kardiyo ve 5 dakika aralara bölünmüş şekilde kol-omuz-karın hareketleri var.
    5 gündür bu şekilde sabah akşam yaptım, baldırlarımdaki acı bugün geçti.
    İyi mi yapıyorum kötü mü bilemedim. Fazla kardiyo kas kaybına mı neden oluyor?
    Sabahları 45 dk. kardiyo videosunu yapıp her akşam 20 dakika farklı bir kas grubunu çalıştırsam daha mı iyi?
    Her türlü tavsiyeye ihtiyacım var.

2. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    vg yapıyormusun
    overtrain olmazsın merak etme okadarla
    zaten koşmuyorsundur

3. 60gün

60gün Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vg yapmıyorum.
    Şu an 81 kiloya düştüm ve dün programı değiştirdim.

Çok bilgim olmadığı için kendi kendine bir program çıkaramıyorum bu nedenle de bazı fitness videolarını takip ediyorum.
    Sabah 30 Day Shred'i yapıyorum, 2.aşamaya geçtim, 25 dk. sürüyor, 3 dk kardiyo, 2 dakika strength ve 1 dakika karın şeklinde bir döngüsü var. 25 dakika böyle tamamlanıyor. Strength kısmında 2 kiloluk ağırlık kullanıyorum. Bunu sabah aç karnına yapıyorum.
    Akşam 7 gibi yemeği yedikten sonra 9 gibi yürüyüşe çıkıyorum, maalesef henüz koşamıyorum, koşunca ölecekmiş gibi hissediyorum, belki ileride koşabilirim. Şimdilik hızlı yürüyorum. Heart rate monitor aldım, nabzım 95'le başlıyor, 110-115, 130, 140 ve 150'ye dayanıyor, 150'ye gelince bir 3-4 dakika daha öyle yürüyüp 120-130 düşürüyorum ve öyle devam ediyorum. Heart rate monitor çok yardımcı oldu bana. hedefim koşmak ama yürüyüşte bile 150'ye çıkan bir nabızla çok mümkün değil sanırım.

Sabah 25 dakika ve akşam 40 dakika yürüyüş iyi midir?

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Heart rate monitor'ü nerden aldığını yazabilir misin?

5. 60gün

60gün Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel mesaj attım.

6. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sağlıklı yaşam için en az 15 ile en fazla 45 dakika iyidir. Bir saatten iki saate kadar da çıkabilirsiniz, tabii ki spor boyunca takviye olarak mineralli su almak şartıyla...

Bu arada nabzınızın 95 ile başlamasından bahsetmişsiniz ki bu sağlıksız denilebilecek bir değer olmasa da sıkıntılı bir değerdir. Tuz alımınızı biraz azaltmanızda fayda var. İyi sporlar...

7. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    akşamki programı iptal et. sabahı 10 dk daha arttır.

20 dkde zaten vuut şeker tüketiyor ve yağlara henüz geçmiş oluyor(ciddi yağ yakımı olmuyor yani)

8. canavar

canavar Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    Karşıyaka
    banada aldığın yeri mesaj atabilirmisin
    teşekkürler