Sağ Omzum Çıktı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve FaLkenAuGe tarafından 30 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. FaLkenAuGe

FaLkenAuGe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,

tam 7 gün önce güreşirken karşı tarafı düşürdüğümde ona takıldım ve kendim düştüm sağ omzum çıktı. Hemen hastaneye götürüp uzman ortopedici tarafından omzum geriye takıldı ve sarıldı.. 17 yaşıma girdim iki gün önce ve iyi bir yüzücüğüm daha öncede bb yaptım salonda 2 ay kadar ve evimde agırlık istasyonu ve dambıl + halter var. Bunları omzum çıkmadan 2 hafta önce uyguluyordum. Nese,

Suan sargıda ve haftaya cuma Tekrardan doktora gidicem sanırım sargıyı alacak..

Sorum şu Ameliyatsız şekilde omzum eskisi gibi olur mu?

Ne kadar süre alabilir?

Bol bol protein almam yararı olur mu?

Sargıdan sonra Omuz egzersizi yapmamı söylerse doktor bunu yaparsam düzenli olarak gerçekten eskisi gibi olur mu?

Kesin tekrar çıkar yalama oldu diyorlar arkadaslar gerçekten öyle mi?

Teşekkür ederim..

2. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    geçmiş olsun.

artık omuzun hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak,
    zorlarsan tekrar çıkar, omuzun zorlayacak her türlü hareketten kaçınacaksın
    yapacağın egsersizler sadece bu terkar çıkma riskini aşağıya indirecek ama eskisi gibi olmasını sağlamayacaktır.

acı ama gerçek bu...

3. FaLkenAuGe

FaLkenAuGe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler, peki Forumda benzer bir konuda 2 yıl risk içindesin yazıyordu, yani 2 yıl içinde bir daha çıkmazsa eskisi gibi olur mu diye soru takıldı aklıma..

ve Doktorum eskisi gibi olur dedi..

4. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Ben anlamıyorum hastane varken niye böyle gelip bilmediğimiz insanlara tıbbi sorular soruyoruz ? E git doktoruna sorsana bu sitede kaç tane ortopedi doktoru var sence ? :)

5. FaLkenAuGe

FaLkenAuGe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çünkü doktorla haftaya cuma görüşeceğim ve korku ve merak var. Daha önce başına gelmiş insanlar var burada onlar yardımcı olabilir diye.

Tabi sen bu korku ve merakı yaşamamışın anlaşılan inşallah öğrenirsin ve alakan olmadığı konulara burnunu sokmazsın

Omuz çıkması konusuna yardmcı yada paylaşacaklar dışında kimse yazmasın kirlilik yapmayın.

iyi günler

Sayfayı Paylaş