Sağ kolumdaki sakatlık !

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve psycholost tarafından 8 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Slm arkadaşlar !!! Yaklaşık 4 aydır sağ kolumun kemik sınırında dirseğin az aşşağısından bileğime kadar çizgi şeklinde bir ağrı var. Sanırım biceps çalışırken bardan kaynaklanan bir sakatlık... Şu sıralar bilek bölgesini çalıştırıyorum belki faydası olur diye ama nafile, ve amino asiti kesince ağrılar arttı. Ön kol çalışma isteğimi öldürdü bu ağrı. Önüne geçebilmem için yapılacak bişey varsa bana yardım edermisiniz ? Beraber çalıştığım arkadaşımda da aynı problem var, salon hocama danıştım onunda başından geçmiş böyle bir rahatsızlık ! :cry:

2. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    buna benzer bir agri bende de vardi, kisa demir cubuga (bar degil, makaradaki duz triceps cubuguna benzer birsey) takilan plakalarla onkol calistigim siralar bileklerimin dis kismindan onkulumun ortalarina kadar uzanan agrilar cektim, onkolu bar ile yaptigimda bu agrilardan kurtuldum, bar diger demir cubuga nazaran sehpahaya daha yakin oldugundan onkulumun uzerine dusen momentin daha az oldugunu, kemiklere abanan yukun daha az oldugunu farketmistim. senin durumun boyle bir sey olabilir. bir de barbell curl'ü ez barla yapmayi dene. duz bar herkesin anatomisine uygun olmayabiliyor.

3. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Programda bir ez bar bir düz bar şeklinde değişiyor. Haklısın düz barla çalıştığım sıralar oluştu bu ağrılar. Bu ağrıyı azaltmak için kullanmam gereken bişey var mı veya herhangi bir tavsiyede bulunurmusun ?

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    biceps yaparken kollarını tam aşağı indirip kilitleme eklemlere zarar veririsin veya adaleniz çok küçük ancak gücünüz vardır ve adalenin boyutunu aşacak ağırlıklar kaldırabilmektesinizdir. bu durumda sakatlıklara yol açabilir tavsiyem maximumum biraz altında çalışmanız adale enazından ağrı ortadan yok oluncaya kadar çalışma şiddetini azaltmanız.ve bunu sırt çalışırken (çekme esaslı hareketlerde kollarına büyük yük düşmekte aynı zamanda omuz özellikle multi presste öne veya arkaya çalışırken zorlanmakta kiloları azaltmanızda fayda var kalıcaı sakatlıklara meydan vermemeli veya uzun süre spordan ayrı kalmanıza neden olmaması açısından maximumun altında çalışmalısınız diyorum

5. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    psycholost slm;
    sorunun kaynagini sen de farketmissin zaten, duz bardan uzak dur ve hsd'nin de dedigi gibi, agrilarin tamamen gecene kadar daha hafif kilolarla calis. agrilar icin kullanabilecegin biseyler tavsiye etmek beni asar, bir sure tavsiye edilen gibi calis, eger agrilarin gecmezse doktora gorun derim. iyi calismalar

6. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    biceps i ez bar ve piramit yapıyorum son 4 te max. basıyorum, 12 10 8 6 zorlanıcak kadar ağırlık takmıyorum! Geçmişden gelen bi sakatlık. Tavsiyelerinizi dikkate alıcam, bi kaç ay fazla yüklemeden kaçınayım en iyisi. Teşekkürler ...

7. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    triceps çalıştığımız lat triceps var ya onun alttan da bir makara olanı varsa salonunda alttan bağla demir çubuğu onunla çalış hafif geriye git ve barbell curl gibi çalış onu.Aynı sorun bende de vr bar ile çalışırken bileğimden başlıyan dirsek kemiğim boyunca giden bir ağrı istediğim ağırlıkları basmama engel oluyor.Ve biceps gelişimimi eykiliyordu.Hocama danıştım bunu önerdi ayrıyette scot curl sehpada yapılan dambılla yap tek kol şeklinde sırayla.Ağrı falan kalmadı bende istediğim ağırlığı da bastım.Dene istersen bu dediklerimi...

8. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Bu ay öle çalışayım bi değişiklik olucakmı bakalım. Teşekkür !!!

9. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Bu ayda belli olmaz merak etme hareketi yaparken rahat yapıyorsan tamamdır!Ben çok memnunum..İlk antremanda neşem yerine geldi.Çünkü ağrı olunca gelşmede olmuyordu...

Sayfayı Paylaş