sağ kol pert

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve StreloK tarafından 26 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    merhaba,
    yağ yakmak için koşmaya başlamıştım. ilk günü yaptım(sprint-jog karışık bir program) ve bacaklarımda beklediğimden çok az bir hamlık oldu. ancak kollarım özellikle önkol kısmı acayip hamladı. ertesi gün açma-germe ve ısınma ardından kendimi normal hissedip göğüs-sırt antrenmanımı yaptım ve olan oldu. bi sonraki gün olan omuz-kol antrenmanımda omuz kısmında sıkıntı yaşamadım ama kol hareketlerinin hiçbirini yapamadım. normalde 16kg çalıştığım harekette 6 kg yapamıyorum. sadece biceps için olan barfiksi çekerken hiçbir sıkıntı olmadı. hocam olayı pek rahat karşıladı, bnm her ay bi tarafım öyle oluyo dedi :)
    şimdi sorun net olarak şu: sağ kolumda bilekten dirseğe kadar, bilek kısmında hafif acı- kalan kısımda ağrı şeklinde bir problem var. günlük işlerde bile sıkıntı oluyor. yarın sabah hala devam ederse doktora gideceğim ve büyük ihtimalle "zorlamışsın 2-3 spor yapma diyip" yollayacak ama farklı bir görüşü olan varsa belirtsin lütfen :) bi de kas gevşetici süreyim mi?

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Birkac gun dinlen kaslari rahatlaticak hareketler yap. Baktin degisim yok doktora gorun derim. Idman cikisi soguma hareketlerini mutlaka atlama. Birde ara verip tekrar baslama gibi durumlarda2 3 hafta baslangic hareketlerini zorlamadan yap

StreloK bunu beğendi.
  3. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    evet bence de ciddi bir şey yok ama doktora gitmek en garantisi olacak. 6 aydır ilk defa çalışamayacak kadar sakatlandım bu da bir başarı heralde :)

4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Tahmin ettiğim rahatsızlıksa vücut geliştirme yapan bütün tanıdıklarım bir kez bile olsa yaşadı bunu :) Tam kemiğin yan tarafında inceden sızlayan bir acı olur. Eğer problemin oysa 2 hafta kadar biceps çalışmaman sorunu ortadan kaldırır. Haftada 2-3 gün bol tekrarlı ön kol antrenmanlarıda tekrarlamaması için iyi gelecektir.

StreloK bunu beğendi.
  5. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    gerçekten öyle. sabah doktora gittim, tendon boylu boyunca zorlanmış dedi. 10 gün ağır çalışma dedi, bi de jel verdi günde 3 kez sürmelik. bu bahaneyle deli gibi bacak ve karın çalışacağım :) diğer hareketlerde de düşük ağırlık çok tekrar şeklinde takılıp en azından kasların 10 gün boyunca paslanmamasını sağlamayı düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş