Sağ ayağımdaki ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve beycank tarafından 29 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba arkadaşlar birşey sormak istiyordum
    mesela koşu bandında koşarken yada hızlı yürürken belli bir süre sonra sağ ayağım ağrımaya başlıyor ve yarıda kesmek zorunda kalıyorum.. biraz dayanıyorum ama tam verim alamıyorum. yorulmuyorum ama ayağım ağrısından dolayı yarıda kesyiorum yada yavaş tempoda yürüyorum onunda pek faydası olduğu söylenemez. bayağdır böyleydi. sol ayağımda bişi yok. sağ ayağım ağrıyor..
    ayak dirseğimden alta doğru. alt kısmı daha çok ağrıyor. nedeni ne oalbili acaba?
    zamanında yanlışlıkla leg press fazla ağırlıklı yapmıştım. ondan dolayı birşey olabilrmi. ayağımın filmini çektirmeme gerek varmı acaba? önemli birşey olabilirmi?
    teşşekkürler

Coyote bunu beğendi.
  2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    İyi ısınma ve esneme olmadığı zamanlarda, kardio egzersizinin gereğinden sert ya da daha uzun süre olduğu durumlarda genellikle böyle ağrı ve benzeri problemlerle karsılaşma olasılığı çok yüksek. Özellikle laktik asit faktörü göz ardı edilemez.

Ayrıca koşu çalışmalarında verimin artabilmesi ve laktik asitin tolere edilebilmesi için önce uzun süre yapılması tavsiye edilen ise; bacak kaslarının tonusunun artması için yürüyüş ve jog(hafif tempolu koşu) aynı anda kullanılmasıdır.

Bisiklet ise bu noktada imdadımıza yetişiyor, koşu antremanlarında başarılı olmanız için, bisiklet ile seri pedal çevirme tekniğinide uygulamanız.

Daha önce örnek programlar verilmiştir.

tavsiye edilen ise kesinlikle 2 ay boyunca bacak kas tonusunu koşuya hazır hale getirmek için jogging, yürüyüş ve bisiklet antremanlarını uygun zaman uygun sürelerde yerine getirmeniz.

saygılar.

beycank bunu beğendi.
  3. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    ilk olarak teşşekkür ederim
    fakat bu hep oluyor
    yani koşu bandına 4.8 km hızla yavaş yürüyüş ile başlyıorum.... giderek arttıyorum yani 5.5 de bile 10-15 dk sonra ağrı başlıyor.... hep oluyor bu... sol ayağımda hiçbişi olmuyor sırf sağ ayağımda var bu sorun... bisiklette yada eliptic de bu ayak ağrısı olmuyor. yada normal uzun bir yürüyüştete ağrılar oluyor.. bir etkende kilom olablir.. 171 boy 93 kiloyum.. ama neden sırf sağ ayağım ağrıyor.. işte sorun o... büyük ihtimal bir ayak röntgenmi çektiririm. doktora danışayimde ilk olarak. belki önemli bişi vardır..
    teşşekkürler

4. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Daha onceleri yasadiginiz ileri derecede burkulmaya bagli bir problem yasiyor olabilirsiniz. Tendonlarinizi kuvvetlendirmeniz gerekiyor olabilir.

beycank bunu beğendi.
  5. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Kronik bir sakatlığa dönüşmeden doktorunuza görünseniz iyi olur.

Coyote ve beycank bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş