Saçlarda kepek

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Lonewolf tarafından 17 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Prozinc şampuanı öneriyorlar. Bu şampuanı kullanıp memnun kalanlar var mı? (Ben elma sirkesi yöntemiyle büyük ölçüde kontrol altına aldım. Fakat her yıl tatil dönüşü kepeklenme artıyor ve tekrar kontrol altına almam birkaç haftayı buluyor) Bunun dışında deneyip memnun kaldığınız şampuan ya da doğal ürünler varsa onları da paylaşabilirsiniz. Teşekkürler.

2. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    SIK dus alirsan bu sorunu ortadan kaldirabilirsin ve sana sampuan onerim head and shoulders

Prometheus676 ve bbacemi bunu beğendi.
  3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Head & Shoulders kullanıyorum saçımda kepek vardı az bir türlü gitmiyordu 1 aylık gibi sürede yok oldu

eleroniel bunu beğendi.
  4. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Tresan Anti-Dandruff Şampuan'ı öneririm. Günde 2 kere kullan etkisini görürsün. :)

5. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Head and Shoulders ve Clear Men. Her ikisinden de memnunum.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : konu dışı

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

7. brhmcr

brhmcr Guest

Syoss anti dandruff kullaniyorum memnunum, kepek ile ilgili mucadeelende basarili olamiyorsan doktora gozuk, egzama ve baska deri hastaligi olma riski mevcut,

8. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    çok sıcak suyla banyo yapma birde iyi durula zamanla azalıp kayboluyor..

9. eleroniel

eleroniel Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    head and shoulders tamamen çözdü bende bu sorunu tavsiye ederim.

10. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler, yorumlarınızı dikkate alacağım.

11. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    kepeğin nedeni önemli.yediklerinden ,içtiklerinden de olur,antibiyotikte yapar.bir de saçını her gün şampuanla yıkama,yıkadığın zamanda fazla kullanmamaya çalış.eğer devam ederse head and shoulders işe yarıyor.

12. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Head and Shoulders ürünlerinden hangisini önerirsiniz?

13. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bende vardı daha doğrusu tam kepek diyemeyiz resmen beyaz beyaz parçacıklar(saç dibindeki deriler kabuklaşmış durumdaydı.)

Aktardan bir karışım aldım,saç diplerine masaj yönetmini uyguladım 2 hafta üst üste, tamamen bitti eser kalmadı.

Birde ondan sonraki dönemlerde bioxin şampuan kullanın oda yararlı bir ürün.

Ben kurtuldum sizde denyin.Faydasnı göreceksinizdir.

14. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Clear man cool sport kullan 2 kat güçlü bir formül kepek için.

15. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Elma sirkesi kürü + Prozinc bu sorunu neredeyse tamamen yok etti. Tavsiye ederim.

16. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba. Evet, bu şampuanı tavsiye eden kişiler oldu. Bununla birlikte saçı çok kuruttuğu yönünde de şikayetler fazlasıyla vardı. Ben de bu nedenle kullanmaya başlamamıştım. Prozinc + Organicum (Son durulama elma sirkesi + su karışımı ile) ikilisini kullanıyorum ve memnunum. Tavsiye için teşekkürler.

17. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    bendede var bu sorun bir türlü çözemiyorum Head and Shouldersi deneyeceğim bakalım nasıl olacak

18. Fake52

Fake52 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    head and shoulders en iyisi kepek için her bonyada 2 kere kullan yeter zaten spor yaptığın için haftada en az 3 kere kullanacaksın geçer.

19. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ekşisözlük'te paylaştığım yazıyı copy paste edeyim :)

medikal şampuanlardan göremediğim faydayı bu sıvıdan gördüm. en son prozinc denedim. saçlarımı temiz tuttu ama kepekleri öyle yorumlarda bahsedildiği üzere birkaç yıkama sonunda yok etmedi maalesef. belki başkalarında işe yarayabilir, kötülemek adına söylemiyorum. prozinc

kullanım şekli 1 : bardağa biraz elma sirkesi döküyoruz. aynanın karşısına geçip parmaklarımızı bardağa daldırıyor, çıkarıyoruz. saç diplerine parmak uçlarıyla masaj yaparak yediriyoruz. tüm kafa derisine yayılana kadar böyle masaj yapmaya devam ediyoruz. özellikle kepeğin yoğun görüldüğü bölgelere yoğunlaşmakta faydalar var. işlem bittikten sonra saçlar jöle sürülmüş gibi parlamaya başlar. bu halde 15-20 dakika kadar bekliyoruz. sonra duşa girip saçları şampuanlıyor ve bol suyla duruluyoruz. doğru şekilde uygulanırsa bu yöntem, özellikle yoğun kepekli saçlarda, kepeği bir bilemedeniz iki ya da üç seferlik uygulama sonunda %99 önlüyor.

kullanım şekli 2 : hafif kepekli vakalarda ya da kepekten arınmış saçlarda kepeğin geri gelmesini engellemek adına bu yöntem uygulanabilir. zira sirkenin asidik etkisi suyla biraz azaltılmıştır. 1 litre suya yaklaşık 1 çay bardağı (şişman olanlardan değil, ince belli ve küçük) elma sirkesi ekliyor ve çalkalıyoruz. saçlar şampuanlandıktan ve durulandıktan sonra son durulamayı bu karışımla saç diplerine saçı hırpalamadan yavaşça masaj yapmak suretiyle yapıyoruz. 1 yıl kullandığım etkili bir yöntemdir.

önemli not: sirke biraz kokar ama saç kuruduktan sonra kokusu uçup gider. yerini alabilecek etkili ve saça zarar vermeyen medikal şampuan aramıyor değilim. henüz bulamadım, bulan varsa lütfen söylesin. sirkenin saça zararı var mı yok mu araştırma içerisindeyim. bu konuda garanti veremem. uygulayıp uygulamamak size kalmış. ben çok defalar uyguladım ve zararını görmedim. yine de etkiler kişiden kişiye değişebilir. prozinc şampuan için de garanti vermiyorum. alıp kullanın ya da kullanmayın demiyorum. tamamen deneyimleri paylaştım. kepeksiz günler dilerim hepinize.

Sigmσ bunu beğendi.
  20. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    prozinc'i bende kullandım yararını göremedim (pek düzenli kullanmadım) sirkeyi deniyorum ama şuan oda azaltsada hala mevcut Bir arkadaşım şampuanda bir iki asprini eritip sürmemi bekletip yıkamamı soyledi onu deneyeceğim sonuç almak istiyorum cidden can sıkıcı bir hal alıyor

Sayfayı Paylaş