saçlarım gidiyor :(

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve bloster tarafından 10 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. bloster

bloster Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    :confused:merhaba arkadaşlar yaşım 15 benim saçımda seyrelme oluyor ne yapabilirim ama saçımın öyle döküldügünü görmedim ne önerirsiniz düzelir mi ? saç tellerin inceldi sanki önerileriniz nedir neler sürebilirim ?

1 yıldır fitness yapıyorum haliyle beslenme şeklim degişti okuduklarıma göre sitresten beslenme bozuklukları ...
    dışarıdan protein vs almıyorum stres ise kız arkadasım :( sizdede oluyor mu hem protein almam lazım hem düzenli beslenmem lazım yardım istiyorumm ...

2. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Benim ev arkadasımın boyle bi sorunu vardı.Adam her gece yatmadan evvel sarımsak dovup sacına suruyordu bone takıp yarım saat bekliyordu.Yatarkende dus alıp yatıyordu ve bunu yaparak 2-3 ayda bayagı bir ilerleme kaydetmisti.Bu isin ilacı sarımsaktır gerisi bos...

3. Efecan

Efecan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese selam, benim de genetik bir dökülme mevcut, baba amca kel (20 yaşlarında doktora gitmiştim ilk sorduğu buydu kafa_
    heralde kötü yaşam koşulları, stres ve sigara daha da döküyor.

Bu yaşa kadar(28) bir önlem almadım ama allahtan arazi de olmadı kafam, bir arkadaş yudali diye bir ürün tavsiye etti, ürünü bugün kullanmaya başlıyorum, yararını görürsem buraya yazarım, thums:saygılar

4. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  5. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Dert etme bir dermatoloğa (cildiyeye) git hemen.Onun önerisi üzerine bir tedaviye başlayabilirsin.Dökülme biraz ileri seviyeyse minoxidil hammaddeli bir ilaç önerir.Saçlarına fön çekme fazla uzatma jöle vs kullanma ve temiz tut.Saçsızlık artık eskisi gibi bir problem değil düzenli kullanılan ilaçlar ile veya ektirme yöntemiyle önüne geçilebilen bir sorun.Eğer dökülme şu zamanlarda sıklaştıysa mevsimsel de olabilir birçok kişide oluyor ama ciddi bir problemin olduğunu düşünüyorsan dermatoloğa git.

6. ynss

ynss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bence acilen doktora git vakit varken önlemini al ..saç en en en önemli şey insanın görüntüsünü mahvedebiliyo o yuzden hiç vakit kaybetme belki hormonal bişeydir

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    daha öncede aynı fikrimi beyan ettim ve bazı arkadaşlara hurafe gibi geldi fakat araştıracak olursanız birçok ithal ve pahalı saç losyonlarında ana etken maddelerden olduğunu göreceksiniz.yılan yağı.bizzat salondaki arkadaşım denedi ve saç derisi görünebilen arkadaşım 2-3 ay içinde tarak kafasına saplı halde geldi.birden talep artınca saçma sapan sahteleride çıktı.bakanlık onaylı olarak sağlam yerlerden temin edebilirsiniz.

8. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    hem baba hem dayı kelse çocugun kel olmaması mucizedir. benim baba tarafında kellik yok yalnız dayılarım kel. :) bundan bir sene evvel saç dökülmesi başladı bende. elimi kafama degdirdigimde en az 10 tel elime gelirdi. sonra eczaneden bioksin şampuanı aldım o daha da çok döktü şimdi dove normal saçlar için kullanıyorum 2 günde bir yıkıyorum kafamı. dökülme durdu.

9. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    sarımsak unutulmamalı

10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    benim bildiğim de sarımsak.

-

bu arada saç dökülmesinden daha beteri ne biliyor musun: saçlar dökülürken sakalların gür çıkması.

gür çıksın dediklerim dökülüyor, azalsın dediklerm gür çıkıyor :D

Azi bunu beğendi.
  11. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    sarımsak saçkıran tarzı durumlar yani bi noktada birden sıfır kelleşme gibi durumlarda deri tahriş edilerek uygulanan bişey.senin durumuna gelmez
    ısırgan otu iyi gelir derler seyrelmeye
    b vitamini eksikliğine dikkat et
    beyaz ekmek haftada bir filan ye
    önemli faktörler

12. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    sarımsağın kıl çıkarttığı biliniyor artık...tv dede görmüştüm bir doktor söylemişti...saçının seyrelen yerine sarımsağı krem gibi yapıp sürün diyordu....lisedeykende bizim sınıfta köse arkadaşlar sakalımız çıksın diye yüzlerine sarımsak sürerlerdi :D

13. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    onlar bugün yüzlerine sakal azaltıcı kremler sürüyorlardır :lol:
    benim gibi:D

Azi bunu beğendi.
  14. thaylee

thaylee Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Denizci
    sarımsak ve yılan yağı kesin çözüm geçen sene benimde döküldü ki saçalrım uzundu bi anda dipelri görünmeye başladı hemen kazıttırdım ve hergün sarımsak yaptım yararını gördüm ve yılan yağı yaptım belli bi süre şu anda dökülme yok .Ailemde cogu kişi kelliğe yakın sonumuz belli ama genede o süreyi geçiktirmek önemli

15. YusuF YILDIZ

YusuF YILDIZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım ne olursa olsun hiç aktar tarzı ilacı kullanma bende de aynı sorun vardı ilk önce ne olursa olsun doktora git ilk önce DAHİLİYE ye git kan tahlili yaptır TROİD yada GUATIR değerlerine bakacaktır doktor buna göre eğer değerler yüksekse zaten ilk önce kendisi tedavi eder sonra da saç için CİLDİYE ye gönderir bende aynı dertten çektim çünkü ondan biliyorum eğer kanda hormonda dengesizlik varsa ne yaparsak yap boştur saç ektir istersen ama onu bile atar deri ilk önce doktora git yani ne olursa olsun hiç bişey deneme...

16. aka1453

aka1453 Yeni Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    0
    minoxidil kullnabilirsin kesin yakın sonuc verir ama ilacı kesince saclar da 3-4 aya eski halini alır.

17. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    dökülme yağlanmadan da kaynaklanabiliyor. eğer böyle bir durum varsa saçlarınızı kısa kestirmenizi öneririm.

Sayfayı Paylaş