Saç Kalitesi

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve cece1 tarafından 28 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bilindiği üzre saçın kaliteli olmasının beslenmeyle yakından alakalı olduğu bilinir.Fakat benim sorum şöyle.Beslenmemde herhangi bir problem yok fakat saçlarım ince telli.Özellikle yıkadıktan sonra çok tuhaf oluyor.Yani hafif yağlı gibi görünen parlak kalın telli saç için önerileriniz var mı acaba ?

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    sampuanını degiştirebilirsin.Bİoblas benim saçımı çok inceltti.sonra head&shoulder kullandım gayet iyi.

Onun dışında Protein eksikligindede saç telleri inceliyor.

3. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Axe nin dark temptation şampuanını kullanıyorum çok iyi ve saçın çikolata kokuyor süper tavsiye ederim :)

4. Gye Baek

Gye Baek Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Bu biraz da ırklarla ilgili bir şey. Örneğin en kalın ve düz saç genine Asyalılar sahip. Tabii bazı Avrupalılarda da benzer saç yapısı görülüyor neden bilmiyorum :D. Ben de hep dümdüz kalın parlak saçlarım olsun istemişimdir fakat benimkiler biraz ince. Bizim de ırsi saç dökülme problemimiz var ama ben anne tarafına çektim, sanırım kurtarıcam saçları :D

2157 bunu beğendi.
  5. mmt123

mmt123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum bende kilo vermek icin protein agırlıklı gıdalardan feraget ettım. Sonunda bu saclarıma yansıdı.b12 eksıklıgı cıktı doktora gıttıgımde. Bundan 6 ay oncesıne kadar her gun yumurta yerdım fakat 6 ay kestım yumurtayı ve saclarıma yansıdı

6. brhmcr

brhmcr Guest

Aman ha kilo vermek icin proteinden vazgecmeyin, zaten duydugum en sacma yontem :)

7. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    saçların ince telliyse, kalın telli yapmak pek mümkün değil. güçlendirmek için ise beslenme artı arada bir saç bakımı iyi olur.

8. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Bayanlara GNC ürünü HSN takviyesini önerebilirim. Kız arkadaşım bir süredir kullanıyor, geri dönüşü oldukça pozitif oldu. Saçlarındaki etkisine artı olarak cildinde de çok iyi etkileri oldu bu kompleksin. 60 lira civarı bir fiyatı olmalı. Ayın ilk haftası olan indirimden faydalanabilirsiniz. Hatta erkek bireyler, protein tozunuzla beraber daha da indirimli olarak bir kutu alabilirsiniz bayan arkadaşlarınız için. :)1 kutu iki ay süreyle kullanılabiliyor. Erkeklerden de kullananlar var tabi ürünü ama bizdeki etkisini araştırıp satın almak gerek. Oranlarından dolayı ilk etapta bayanlara tavsiye ediliyor sanırım.

Erkekler için ise en uygunu şampuanlara yönelmek gibi görünüyor. Bir çoğumuz zaten beslenmeye ve vitamin, mineral supplementasyonuna dikkat ediyoruz. Bu durumda en etkili ürünler oral takviyeler olsa da, bunların özellikle dökülme konusunda başarılı olanlarının hormonlarımız üzerinde ciddi etkileri var. Bu yüzden kazanımlarımızı sekteye uğratması kuvvetle muhtemel. Bu yüzden şampuanlar ile idare etmek herhalde en mantıklı tercih gibi görünüyor. Fakat çok büyük meblağlar harcamakta mantıklı değil, zira üç aşağı beş yukarı tüm şampuanların etkisi aynı görünüyor.

Son düzenleme: 26 Temmuz 2012
  9. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    saç bakımı derken nasıl bişey yapmalıyım ? Yani bi liste yaparsan sevinirim :)

10. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    saçı en güçlendirenler
    yumurta
    bemiks ampul
    ve de zeytinyağı
    çok fazla doğal bakım denedim en iyi sonuç bunlardan. yazın yapılmaz ama kokulardan dolayı.
    zeytinyağı ile bemiks ampulü karıştırıp haftada bir bakım yapabilirsin mesela.

cece1 bunu beğendi.
  11. 1983

1983 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    benim sac bakimi sizinkilerden cok farkli. bir defa her yaz saclari 1 numaraya kendim keserim bide kuafor parasi vermeyim diye. ve bilindik mark a sampuanlari asla kullanmam. sacimi ve yuzumu cogu zaman kil ile (camur) ile yikarim. birtek bu seen fazla kullanamadim kili kulakgimda sorun var ameliyat olacam saci yikamak ve durulamak zor oluyor. her sene sacimi kazidim icin saclarim temiz ve gur cikar. sac dokulmesi olan arkadaslara oneririm.

12. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    saç konusundaki işe yarayan engin tecrübemi paylasıyım sizinle (hafiften kelimde) =)

arkadaslar spor yapıyoruz malum sürekli duş alıyoruz ve saçı besleyen kendi yağı gidiyor ve yıpranıyor.
    5 tl ye bidoğa nın tatlı badem yağı var . elseve de ciddi bakımdan kendini kanıtlamıs sampuandır.
    1. si saçları çok şampuanlamayın
    ben sabahları duş alırım saçlarımı duş almadan güzelce badem yağıyla yağlıyo 3 dk masaj yapıyorum sonrasında az ama cidden az bir şampuan ile yıkayıp bırakıyorum. saçlar hacim kazanıyo ve parlak oluyo
    2. si saç kurutma makineside saçı çok yıpratır yazın hiç kışınsa az kullanın derim.
    saygılar.
    ( bu arada dolgunlaşan saçlarım hafif seyrekliği kapatmak üzere)
    3 ü unutmuşum çinko takviyeside saç a yarıyo hemde kaslara ;)

13. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Saç kalitesi düştükten sonra eski kaliteyi yakalayamazsınız, zaten doğuştan öyleyse saçların yine pek yapabilecek bir şey yok . Saç bakımını ihmal eden arkadaşlar ileride anlarlar ne dediğimi.

Sayfayı Paylaş