Saç Dökülmesini Azaltmamız İçin Neler Yapmalıyız

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Murat Demir tarafından 24 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
 1. Murat Demir
  Offline

  Murat Demir Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2014
  Mesajlar:
  2
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Cinsiyet:
  Bay
  Bu konuda bir makale hazırladım bu forumda yararlı alacağını düşündüm. Makalem hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
  Saç dökülmesi,
  son yılarda kadınlarda ve erkeklerde sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Saç dökülmesinin durdurulması ve saçların tekrar canlanması için birçok yöntem mevcut olup bu yazımızda sizlere saç dökülmesini önleyecek birkaç ipucundan bahsedeceğiz.
  • Zeytinyağı ve bademyağı kullanarak saç bölgenizde kan dolaşımının artırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede baş çevrenizde kan dolaşımının hızlandırılması, vücutta saçların daha iyi beslenmesini ve dökülmesinin azalmasını sağlayacaktır. Saçlarınıza günlük olarak zeytinyağı ve bademyağı ile masaj yaparak bakım yapmanız bu konuda sizlere faydalı olacaktır.
  • Bitkisel ürünlere karşı vücudunuzun bir alerjisi yoksa aktarlardan elde edebileceğiniz kokulu sardunya yaprakları ile saçlarınızdaki kaşınma ve yıpranmayı azaltabilirsiniz.
  • Halk arasında saçların her gün yıkanmasının saçlara faydalı olduğu, saç dökülmesini yavaşlattığı bilinmektedir. Bu durum, saçların yağlı olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir. Yağlı saçların her gün yıkanması dökülmeyi yavaşlattığı durdurabiliyorken kuru saçların her gün yıkanması ise saç ve saç köklerini daha da kurutacak ve saçların güçsüz düşmesine sebep olarak saç dökülmesini hızlandıracaktır. Bundan dolayı, saçlarınıza yapacağınız müdahalelerin sadece kulaktan dolma bilgiler ile değil, saç ve vücut yapınıza göre seçimi noktasında gerekli özeni göstermeniz gerekmektedir.
  • Atalarımızdan beri kullanılan, saç dökülmesi gibi birçok rahatsızlığın çözümünde etkili olan kına, saçların parlaklık ve güçlülük noktasındaki en büyük yardımcılarından birisidir.
  • Kükürt içerikli sabunların da saçları güçlendirmede ve saç dökülmesini önlemede etkisi oldukça fazladır. Bundan dolayı saçlarınızın özelliklerine göre farklı kükürt kürleri uygulayabilirsiniz. Saçların hassaslığı ve saç derisinin özellikleri göz önünde bulundurularak yapılan tüm müdahaleler, saç sağlığı açısından oldukça önemlidir.
  • Saçların toz gibi etkenlerden uzak tutulması, saç dökülmesi, saçlarda kırılma ve zayıflık gibi tüm sorunların ortadan kalkmasında oldukça etkili olacaktır. Saçların sürekli toz vb. etkenlere maruz kalması, saçların ve saç kökleri ile derinin zarar görmesine, gözeneklerin kapanmasına bu sayede de saçların yeterince beslenememesine sebep olacağından saç bakımı noktasında temizliğe de dikkat edilmesi gerekmektedir.
  Kaynak: Saç Dökülmesini Önlemek İçin Öneriler - Saç Dökülmesi
   
 2. Dgkn199
  Offline

  Dgkn199 Üye

  Katılım:
  21 Mart 2014
  Mesajlar:
  51
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Bay
  valla kardeş onu bunu bilmem saçlarım çok çabuk yağlanıyordu 3 numaraya vurdurdum bioxcin yağlı saçlar için aldım 10 tel dokulen saç dokulmeyi kesti yavaş yavaş gene başlıyor gene 3 e vurdurcam ama bide şu var genetikse durduramazsın geciktirirsin
   

Sayfayı Paylaş