Saç dökülmesi ve sivilce..

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve codespr tarafından 29 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba arkadaşlar bir kaç aydır saçlarımda inanılmaz biçimde dökülme arttı ve üst taraflar saç çizgisinin başladığı yer hafiften açılmaya başladı yani saç döküldüğü kadar çıkamıyor.Ailede genetik kellik yok kesinlikle.Tiroid hormonlarıma baktırdım normal değerlerde çıktı denebilir.doktor bu yan etkiyi göremessin dedi.

Aynı zamanda eskiden biraz çıkardı ama son bi kaç aydır çok fazla sivilce çıkmakta.

1 ay sonra 18 yaşında olucam.

artı belirtiyim demir değerlerim demir bağlama seviyesi ,b12 iyi seviyelerde.
    Eksik protein vs. aldığım da yok whey ile destekliyorum beslenmemi.

Saç dökülmesi başka ne sebeple olur sivilce ile başdaştırılabileceği bi hormon vs. var mıdır ?

Yardımlarınızı 4 gözle bekliyorum..

Son düzenleme: 29 Kasım 2010
  2. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim gerçekten arkadaşlar:confused:

3. zenci

zenci Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Geçiçidir korkmanı gerektirecek birşey olduğunu sanmıyorum.Banada olmuştu stres yaparsan bu konuyu inan daha çok zarar görürsün.He bide saçlarınla fazla oynuyorsan da olabilir.

4. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Doktora gittim bu olay için sivilce için tretin krem ile bi kaç tane daha krem sürüyorum yanında.eskiden 1 tane bile kepeğim yokken şimdi mavi ışıkla baktı tamamen kepek dolu olmuş kafam bu da dökülmeyi tetikliyormuş.Neutrogena T/Gel Şampuan verdi.Onunla yıkıyorum 2 günde bir.Ailede genetik kellik yok fakat artık 1.2. nesil değil sonraki nesillere de önceden gelme ihtimali varmış.Erkek tipi dökülmenin.
    Bu konuda pek aklıma yatmadı ama önlem olarak ne alabilirim ?

Son düzenleme: 5 Şubat 2011
  5. zenci

zenci Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kardeşim ben senin yerinde olsam şuan! Kimyasal hiçbir madde kullanmam tamamen doğal ürünlere yönelirim. Tabiki doktor benden kat kat daği biliyordur ona diycem yok ama tek bir kaynaktan gitme derim ben sana.

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Şubat 2011
  6. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    şampuan adı t-gel belki testesteronla bağdaştırılmıştır ama bu şampuan kepek,sedef ve adını hatırlayamadım 3 tane hastalığa yönelik bu sene gerçekleşti bu ani kafa ve ciltteki ani yağlanma umarım geçer fakat saçlarım açılmasaydı iyiydi saçlarım uzun pek belli değil ama kestirdiğimde fark edilir diye düşünüyorum.

Ektirme,minoxidil gibi olaylardan önce saç mezoterapisi diye bi olay hakkında bilginiz var mıdır ?
    Saç derisine 0.5 mm iğnelerle biotin,vs saçın ihtiyacı olan maddeleri vererek saçları sağlığına kavuşturuyorlarmış ?

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    benimde saçlarım bi ara çok dökülmüştü ama artık önlemini aldım.
    saçları ne çok sıcak nede çok sogukla yıkama ılık su en iyisi
    saçları yıkarken kafa derisine parmak uçlarınla masaj yapmak deri altında kan dolaşımını hızlandırıyor buda saçları güçlendiriyor.
    ve en son kurulama saçı kuru bi havlu ile kurutup saç diplerini sulu bırakmamak gerekiyor.
    saçların uzunsa arada birde kısa kestir oksijen alsınlar :D

8. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    @j.claude.er çok teşekkürler bende elimden geldiğince bunu yapıyorum.Şuanda ne durumda dökülmeniz ? açılma var mı ? ailede genetik kellik yok ben çok erken yaşta açılmaya başladım.ilginç geliyor

9. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    testosteron hormonunda artıyor olabilir.....ergenlik dönemi olduğu için

10. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    yaş artık 18 i geçti geç bi patlama mı yaşıyor olabilirim ? tabi bilinmez ne olacağı ama saç dökülmesi ve sivilce bir anda rahatsız edici biçimde artış kepeğe karşı iyi bilinen bi şampuanla yıkıyorum bi faydasını göremedim kafamın derisi dökülüyo pul pul omuzlarımın arkasında boynumda ve favori kısmı sayılabilcek bölgede uzun bi şerit sivilcelerle kaplı 2 taraf saçlarımla kapatıyorum saçları temiz tutuyorum evdeyken üstlerini açıyorum hava alsın diye.

Saçımın seyrek yeri için ne yapabilirim düşünceliyim açıkçası

11. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Saçların boyutları ile doğrudan olmasa da dolayı yoldan bir etkisi vardır. Örnek: uyku esnasında vücut yastığa başını koymasıyla birlikte saçların kırılma oranı artar. Kısa saçlarda bu oran 0'a yakın bir değerdedir. Uzun saçların aynı zamanda temizlik bakımları da oldukça meşakkatli ve zahmetlidir. Nem dengesini de iyi ayarlayabilmek gerekir. Bir diğer forum kullanıcısı arkadaşın da demiş olduğuna benzer, saç uçlarının bakımını kırıklarını aldırarak yapabilirsin. Oksijen dengesini kurabilmelerine olanak sağlamak amaçlı. Çinko eksikliği bunu tetikler, Stres ve hormonal değişiklikler bunu tetikler. Mevsimler olabilir. Her ne kadar genetik yatkınlık yok demiş olsan da, Mendelin bezelyeler üzerinde yaptığı çalışmayı hatırlatırım. Sürekli şampuan değiştirmiş olma olasılığın varsa buda etkendir. Beslenme düzenin de etkiler. Jöle ve türevleri de doğrudan olmasa da dolaylı yoldan etkendir.

Bu kadar bilgi üzerine tavsiye edebileceğim bir ürün var. Reklam olmasın diye özel mesaj yoluyla dönüt alabilirsin diyeyim sana.

3 yıldır bu ürünü, tüketici danışma hattına geri bildirim yaparak sürekli ve aktif bir şekilde kullanmaktayım. Verim inanılmaz.

Saygılarımla,

12. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    @Fitness&Model bilgiler için teşekkür ediyorum öncelikle.Doktor da amca,baba vs. görülmüyor olabilir ama bir kaç nesil önceden bu gen sana ulaşmış olabilir dedi.Sakal & Saç dökülmesi & Testesteron doğrudan bağlantılı değil bildiğim kadarıyla ? Çünkü bu ırsi olarak sakal geç çıkmış ailede de.Yüzümde ciddi bi oranda sakal oluşumu yok çünkü.Fakat sesim gayet gür gücüm kiloma göre iyi.Fakat Saçlarımın dökülmesi testesteronla bağdaştırılıyor.Çok aklım karışmış durumda bu beni bunalıma sürükler saça çok önem veriyorum çünkü.

13. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    degil ama testosteron tetikler duyarlı olman lazım dht yapıyordur yani sivilce falanda varsa

14. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    bende saç dökülmesi yaşıyorum.doğal ürünlerin fayda edeceğini sanmıyorum.kelliğe çare bulunamamasının tek sebebi.çarenin bulunmak istenmemesidir
    bulunduğu taktirde
    estetik saç ekim merkezleri ,
    saç kemoterapi merkezleri.
    saçla alakalı şampuan
    hap
    enjeksiyon,
    solüsyon,
    sprey üreten firmalar
    cildiye doktorları
    müşteri kaybına uğrayacaktır.
    yani kelliğe çare bulunur diye beklemeyin

15. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    güzel kardeşlerim her insanın saçı dökülür ama siz buna kafayı takarsanız bunu sorun ederseniz daha fazla dökülür. saç bu nihayetinde dökülürse dökülsün ektirirsiniz :D
    ALLAH BAŞKA DERT VERMESİN.

Sayfayı Paylaş